Henna to naturalna substancja wykorzystywana do farbowania brwi, rzęs, włosów i do robienia tatuaży. Efekt henny utrzymuje się zdecydowanie dłużej niż malowanie brwi kredką czy używanie tuszu do rzęs
Henna to niezwykle popularny sposób na zmianę koloru brwi, włosów i rzęs. Częstym problemem jednak są zbyt ciemne brwi, włosy lub rzęsy po hennie. Podpowiadamy jak zmyć hennę z brwi, ze skóry i z rzęs
Jak zmyć hennę z brwi?
Niezależnie od tego, czy robiliśmy brwi sami czy byliśmy u kosmetyczki, dzięki kilku sprawdzonym sposobom możemy zmyć hennę i uzyskać dokładnie taki kolor brwi, o jakim marzymy. Jak zmyć hennę z brwi? Zazwyczaj wystarczające okazuje się domycie brwi ciepłą wodą i mydłem. Jest to najtańszy i jednocześnie najskuteczniejszy sposób na to, by zmyć hennę z brwi (najlepiej zastosować go od razu po nieudanym zabiegu).
Zamiast mydła możemy wykorzystać płyn do demakijażu, który sprawdzi się o wiele lepiej. Warto sięgnąć po niego wówczas, gdyż od zabiegu minęło już trochę czasu. Płyn do demakijażu bez problemu poradzi sobie ze zbyt ciemnymi brwiami i rozjaśni je o kilka odcieni.
Jeśli mamy „pod ręką” zwykłą piankę do golenia, możemy wykorzystać również ją. Jest to wprawdzie nietypowy, ale skuteczny sposób na to, by zmyć hennę z brwi. Wystarczy nałożyć piankę do golenia na brwi, a zawarte w niej składniki, podobnie jak płyn do demakijażu, rozjaśnią hennę.
Warto wiedzieć, że istnieją profesjonalne płyny pozwalające zmyć hennę, choć zazwyczaj są one jednym ze sposobów na to, jak zmyć hennę ze skóry . Nic jednak nie stoi na przeszkodzie temu, by wykorzystać je również do zmycia henny z brwi, choć wykonanie tego zabiegu lepiej zlecić doświadczonej kosmetyczce. Jak jeszcze można zmyć hennę z brwi ? Poza wymienionymi już domowymi sposobami sprawdzi się także spirytus kosmetyczny. Do brwi, które wyszły zbyt ciemne należy przyłożyć nasączony spirytusem wacik i przytrzymać go około 2 minut.
Jak zmyć hennę z brwi? Tego unikaj!
Często popełnianym błędem, gdy chcemy zmyć hennę z brwi jest sięganie po chusteczki do zmywania farby do włosów. Substancje, którymi są nasączone mogą podrażnić skórę, zwłaszcza tą w okolicach oczu, dlatego odradzamy ich stosowanie. Sposobem, który można znaleźć w sieci na to, jak zmyć hennę z brwi jest użycie pasty do zębów lub popiołu z papierosa, lecz do obu tych metod należy podchodzić z należytą ostrożnością.
Warto także przed zabiegiem dokładnie wytłumaczyć kosmetyczce, jaki efekt chcemy uzyskać, co pozwoli uniknąć późniejszych nieporozumień i rozczarowań.
Dlaczego brwi po hennie są takie ciemne?
Powodem jest zazwyczaj źle wykonany zabieg (jeśli korzystaliśmy z usług kosmetyczki). Ciemne brwi możemy mieć nawet po zastosowaniu tzw. henny żelowej, która dopiero po jakimś czasie farbuje włoski. Niedoświadczona kosmetyczka czy osoba, która używa henny po raz pierwszy, ma prawo o tym nie wiedzieć, przez co nałoży jej za dużo (uznając, że brwi nie są jeszcze wystarczająco ciemne). Efektem takich działań są brwi, które (zwłaszcza jeśli mamy jasną karnację i delikatne rysy twarzy) wyglądają sztucznie i nienaturalnie.
Jak zmyć hennę?
Stosowanie henny wiąże się z ryzykiem zabrudzeń, które potem ciężko usunąć. Jak zmyć hennę? Najlepiej nie dopuścić do tego, by pobrudziła naszą skórę. Jak to zrobić? Nim nałożymy hennę na brwi, rzęsy lub włosy, osłońmy ramiona lub przebierzmy się w stare ubranie, którego nie boimy się zniszczyć. Możemy założyć również lateksowe rękawiczki, które ochronią nasze dłonie przed działaniem henny.
W zależności od tego, czy chcemy farbować brwi, rzęsy czy włosy, posmarujmy czymś tłustym (najlepiej sprawdzi się wazelina kosmetyczna) okolice wokół farbowanych obszarów. Najważniejsze jest to, by zastosowany przez nas kosmetyk miał tłustą konsystencję. Jeśli nie mamy „pod ręką” wazeliny możemy zastąpić ją kremem.
A jak zmyć hennę, gdy do zabrudzenia już doszło? Hennę ze skóry, rzęs czy włosów zmywamy dokładnie tak samo jak w przypadku usuwania henny z brwi. Tutaj również sprawdzą się mydło i ciepła woda, płyn do demakijażu lub pianka do golenia.
Wyjaśniliśmy już, jak zmyć hennę z brwi, ze skóry i z włosów. Mimo to lepiej „zapobiegać niż leczyć” i przed farbowaniem albo się do niego dobrze przygotować, albo zlecić je doświadczonej kosmetyczce.
Jak zmyć tatuaż z henny?
A jak zmyć tatuaż z henny? Niestety żadna z metod nie jest w 100% bezbolesna. Większość sposobów powoduje nie tyle usunięcie wzoru, co stopniowe jego blaknięcie.
Jeśli chcemy zmyć tatuaż z henny, możemy zastosować jeden z następujących sposobów:
- Ścieranie – to najbardziej inwazyjna, ale zarazem najskuteczniejsza metoda odpowiadająca na to, jak zmyć tatuaż z henny. Sprawdzi się ona również wówczas, gdy chcemy zmyć hennę z brwi lub ze skóry. Chcąc zmyć tatuaż z henny, należy oczyścić miejsce (możemy zrobić to mydłem antybakteryjnym) na którym znajduje się wzór, następnie posmarować je tłustym kremem lub oliwką dla dzieci i pocierać delikatnie pumeksem (podobny efekt uzyskamy korzystając z peelingu).
- Alkohol – on również pomoże nam zmyć tatuaż z henny. W tym celu należy nasączyć wacik wysokoprocentowym alkoholem, przyłożyć go do tatuażu, pozostawić tak na kilka minut, a następnie delikatnie pocierać skórę. Pamiętajmy, by po zastosowaniu alkoholu opłukać skórę pod strumieniem zimnej wody.
Zobacz także:
- Czy tatuaż z henny jest bezpieczny? "Nie każdy może sobie na niego pozwolić"
- Henna do włosów – kolory i rodzaje
- Brwi na mydło - gorący trend w makijażu na lato 2021
Zobacz wideo: Henna pudrowa - największy trend w kosmetyce oczu
Autor: Adrian Adamczyk