Moda i Uroda

Jak wygląda trwający fashion week w Paryżu? "Pandemia bardzo zmieniła tydzień mody"

Moda i Uroda

Autor:
Sabina
Zięba
Reporter:
Patrycja Wanat
Paryski tydzień mody

W Paryżu trwa fashion week, podczas którego swoje kolekcje na kolejny sezon prezentują najpopularniejsze domy mody. Z tego powodu miasto jeszcze bardziej niż zwykle zapełniło się stylowo ubranymi osobami. Czym zaskoczyli projektanci?

Paryski fashion week

Co sezon w Nowym Jorku, Londynie, Mediolanie oraz Paryżu odbywają się główne fashion weeki, podczas których trendsetterzy mogą podziwiać kolekcje znanych projektantów. Każde z tych miast ma inną specyfikę, jednak wiadomo, że paryski tydzień mody jest najważniejszy. Ta europejska metropolia na czas pokazów jest jeszcze bardziej szykowna niż zazwyczaj. Pojawia się wiele ludzi, którzy chwalą się stylizacjami i pozują do zdjęć. Obecny fashion week wygląda jednak inaczej niż poprzednie.

- Pandemia bardzo zmieniła tydzień mody. Kiedyś tych pokazów było 10 albo nawet więcej dziennie. Teraz czasem jest tylko jeden, a reszta jest online. Obecnie jest dużo prezentacji, czyli dziennikarze mogą iść do showroomu, obejrzeć te ubrania na żywo i też obejrzeć to wideo, które powstało z myślą o internautach. Właściwie ta moda staje się coraz bardziej demokratyczna i jeżeli ma się komputer i dostęp do Internetu każdy może uczestniczyć w tym tygodniu mody - powiedziała w Dzień Dobry TVN Ina Lekiewicz, redaktor naczelna "Vogue Polska".

Polki na wybiegu w Paryżu

Na tygodniu mody w Paryżu można spotkać wiele wspaniałych i ciekawych osób, natomiast na wybiegach wypatrzeć polską reprezentację. Anja Rubik szła w pokazie zaprzyjaźnionej marki YSL, Ola Rudnicka pojawiła się w show Chanel, natomiast u Balenciagi pozowała Oliwia Lis. Ta młoda modelka od pewnego czasu współpracuje z prężnie działającym domem mody i obecny fashion week jest jej już dwunastym. 23-latka kilka miesięcy temu przeprowadziła do Paryża, którego początkowo nienawidziła. Teraz jednak go pokochała.

- To, co właśnie lubię w Balenciadze, to to, że zawsze mają innowacyjne pomysły, których jeszcze wcześniej nie widziałam. Każdy pokaz był dla mnie swego rodzaju zaskoczeniem. (...) Ubiegły sezon był wyłączne online, więc bardziej czułam się na planie filmu czy serialu niż faktycznie jak na pokazie - mówiła Oliwia Lis w naszym programie.

A jakie wnioski można wyciągnąć z nowych kolekcji na przyszły sezon? Otóż wychodzimy z szarego dresu i stawiamy na szyk, cekiny oraz frędzle. Redaktor naczelna "Vogue Polska" dodała: "Projektanci zmierzają jak najbardziej w stronę kolorów, w stronę przeskalowanych form. Mnóstwo falban, oversize'ów, wielkich, geometrycznych kreacji, czyli czegoś, czego dawno nie było".

Zobacz także:

Autor:Sabina Zięba

Reporter: Patrycja Wanat

Źródło zdjęcia głównego: Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości