Ada Fijał o swoim stylu: "Czytam czasami, że jestem ubrana jak do cyrku"

Ada Fijał o swoim stylu w cyklu "Moda na spacer"
Źródło: Dzień Dobry TVN
Ada Fijał jest bez wątpienia jedną z najbarwniejszych postaci polskiego show-biznesu. Aktorka chętnie nosi stylizacje w mocnych kolorach, które momentalnie rzucają się w oczy. Choć czasem spotyka się z krytyką, w ogóle się nią nie przejmuje. Jakie skarby kryje jej szafa? O tym opowiedziała Sabinie Ziębie w cyklu "Moda na spacer".

Styl Ady Fijał

Ada Fijał od wielu lat uznawana jest za jedną z najlepiej ubranych Polek. Miłość do mody wykształciła w niej już w dzieciństwie babcia, która opowiadała wnuczce o pięknie 20-lecia międzywojennego. Z tego powodu aktorka pokochała styl retro i przez wiele lat była mu wierna. Choć teraz znana jest ze swoich kolorowych stylizacji, był taki okres w jej życiu, w którym ubierała się wyłącznie na czarno.

- W szkole teatralnej nosiłam czerń i kochałam dekadenckie klimaty. Studiowałam w Krakowie i ubierałam się wtedy od góry do dołu na czarno. Chodziłam ciągle w jednym, czarnym golfie. Dużo rzadziej zmieniałam stylizacje niż później, kiedy przeprowadziłam się do Warszawy i wpadłam w ten cały pęd - wspominała Ada Fijał w rozmowie z Sabiną Ziębą.

Obecnie Ada jest prawdziwą miłośniczką garniturów. Zainspirowała ją do tego mama, która także nosi je przez cale życie. Aktorka ma ten sam fason w różnych odcieniach. Nosi je zarówno do sneakersów, jak i szpilek, które przeważają w jej garderobie. Choć kocha wyraziste barwy, bo uważa, że dodają jej energii, ma jedną, podstawową zasadę.

- Staram się nie łączyć więcej niż 3 kolory. To jest moja złota zasada, że jak za dużo tych kolorów mam na sobie, to czuję nadmiar, więc łączę zazwyczaj dwa kolory i trzecim jest biel butów. Uwielbiam białe buty - zdradziła aktorka w "Modzie na spacer".

Ada Fijał o modzie

Szafa Ady Fijał to prawdziwy miks. Można w niej znaleźć zarówno rzeczy z second-handów, sieciówek i polskich projektantów, jak i znanych domów mody. Aktorka kocha je ze sobą łączyć, a także przerabiać. Lubi customizację i nie boi się wyróżniać. Choć zderza się z różnymi opiniami na temat swojego stylu, w ogóle się tym nie przejmuje.

- Na samym początku, jak zaczynałam swoją przygodę z filmem, serialem, z show-biznesem, czytałam opinie o sobie, żeby zobaczyć, które cechy moje są najbardziej widoczne, w jaki sposób ludzie mnie określają albo widzą, ale od jakiegoś czasu zupełnie się tym nie przejmuję. Czytam czasem opinie o sobie, że jestem ubrana jak do cyrku. Gdybym miała się tym przejmować, to zaczęłabym nosić bardziej stonowane kolory - wyznała Ada Fijał w "Modzie na spacer".

Aktorka często przykuwa uwagę dobieranymi dodatkami. Stawia na kolorowe, mocne okulary i grube, złote łańcuchy. Często są to rzeczy od Gucci czy Versace, ponieważ Ada Fijał inwestuje w akcesoria. Nie są to jednak najcenniejsze elementy w jej szafie. Najważniejsze są dla niej rodzinne pamiątki i biżuteria po babciach, a także pierścionek zaręczynowy oraz obrączka, której na co dzień nie nosi. Z jakiego powodu? Sprawdźcie w naszym wideo.

Cykl "Moda na spacer"

W dobie koronawirusa doceniamy każdą okazję, kiedy możemy wskoczyć w stylowe ciuchy, gdyż sporą część dnia siedzimy w domu ubrani w dresy. Specjalnego znaczenia nabrały nawet spacery, które są prawdziwym wydarzeniem i stały się niezwykle modne. My jako redakcja wpisujemy się w trendy i prowadzimy cykl pt. "Moda na spacer". Redaktorka Sabina Zięba rozmawia w nim ze znanymi i lubianymi gwiazdami o modzie oraz trendach, a także o tym, jak się nosić na różne okazje.

Zobacz także:

Autor: Sabina Zięba

Reporter: Sabina Zięba

podziel się:

Pozostałe wiadomości