Horoskop

Zaćmienie słońca i nów księżyca w znaku Strzelca. Na co się przygotować?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
gettyimages/Pakin SongmorZaćmienie słońca

Przed Nami drugie i ostatnie zaćmienie Słońca w tym roku! Jak przystało na tak wyjątkowy rok – jakkolwiek by na to nie patrzeć, ten czas nie należał do standardowych – zakończy się również niebagatelnym akcentem. Nów Księżyca w znaku Strzelca, połączony będzie z całkowitym zaćmieniem Słońca!

Ten niesamowity astronomiczny spektakl niestety trudno będzie obejrzeć, ponieważ odbędzie się nad jedynym niezamieszkałym przez ludzi kontynentem, czyli nad wieczną zmarzliną lodów Antarktydy. Częściowo zaćmienie będą mogli obejrzeć również mieszkańcy południowych obszarów Ameryki Południowej.

Zobacz wideo: Co gwiazdy mówią o mężczyznach?

Co gwiazdy mówią o mężczyznach?
Co gwiazdy mówią o mężczyznach?Jak sobie radzić z mężczyznami z poszczególnych znaków zodiaku? Na co mężczyźni urodzeni w poszczególnych znakach zodiaku zwracają uwagę?
Dzień Dobry TVN

Jednak pasjonaci całkowitych zaćmień Słońca, ścigający moment, kiedy Księżyc przysłania tarczę naszej dziennej gwiazdy, z pewnością dotrą także tam i będziemy mogli zobaczyć foto i wideo relację z tego niesamowitego wydarzenia.

Drugie i ostatnie zaćmienie Słońca w tym roku będzie się odbywać w sobotę 4.12 rano, a faza szczytowa przypadnie na godzinę 7.33 czasu polskiego.

Zaćmienia w astrologii

Zaćmienia zarówno Słońca, jak i Księżyca wyznaczają w astrologii punkty graniczne bądź punkty zwrotne. Są swoistym sygnałem, że oto spotykamy się z przeznaczeniem. W wielu źródłach średniowiecznej sztuki astrologicznej zaćmienia wyznaczały zarówno początek bardzo trudnych okresów głodu, pomoru czy wojen, jak również ich koniec.

Tuż przed wystąpieniem pierwszych sygnałów o pojawieniu się niebezpiecznego wirusa, mieliśmy serię zaćmień. Teraz mamy wyraźny sygnał, że ten trudny czas się kończy.

Jedno z najistotniejszych wydarzeń astronomicznych 2021 odbędzie się w dwunastym stopniu znaku Strzelca. Ta faza zodiaku symbolizuje naszą wolność, przekonania, ale również wyższą prawdę i wiedzę. Całkowite zaćmienie Słońca w tym znaku zachęci nas do poszukiwania emocjonalnej ulgi i odnalezienia prawdy o sobie.

Znak Strzelca to również wyższa duchowość, ale także idee wolnościowe, prawdziwe pragnienie wiedzy i poszukiwanie filozoficznych prawd.

Wpływ zaćmienia na psychikę i ciało

Pomimo tego, że w Polsce w najbliższym czasie nie będziemy mogli obejrzeć na własne oczy ani całkowitego zaćmienia Słońca, ani nawet częściowego zakrycia tarczy naszej gwiazdy, to i tak zaćmienie odbywające się nad Antarktydą będzie miało niesamowity wpływ na nasz biorytm. Możemy odczuwać dziwną senność, zmęczenie, niższe niż zazwyczaj ciśnienie. Większa część zodiaku będzie ospała i bez refleksu. Niestety niektóre osoby mogą mieć senne koszmary oraz odczuwać dziwny niepokój lub zalęknienie.

Zodiak a zaćmienie w znaku Strzelca

Każdy znak inaczej reaguje na Nów w Strzelcu połączony z zaćmieniem i każdy może inaczej je wykorzystać. Krótkie rady dla poszczególnych przedstawicieli zodiaku.

Baran

Już czas najwyższy zamknąć stare rozdziały i zacząć pisać nowy. Nie oglądaj się za siebie, nie patrz na to, co było. Skup się na celach, jakie masz w przyszłości.

Byk

Będzie ciężko, ktoś może zrobić Ci na złość. Nie możesz się tym sugerować, czas zaryzykować i postawić wszystko na jedną kartę, bez względu na cudze opnie.

Bliźnięta Nów i zaćmienie w opozycyjnym znaku Strzelca otwiera przed Tobą całkowicie świeże perspektywy i nowe tereny. Czas stagnacji mija. Na to czekałeś od miesięcy, korzystaj.

Rak

To nie będą lekkie doznania. Nów w Strzelcu znajduje się w nieharmonijnym położeniu. Będziesz czuć dyskomfort i ciężko Ci będzie odnaleźć się w nowej sytuacji. Odczekaj kilka dni, zanim podejmiesz ostateczną decyzję.

Lew

To fantastyczny czas. Masz możliwość poradzić sobie z bagażem przeszłości. Nareszcie poczujesz, że kula u nogi sama odpada. Otworzysz się na nowe doznania i nowe doświadczenia.

Panna

Zostaniesz postawiona w całkiem nowym świetle i w innej niż dotychczas perspektywie. Osoby wokół Ciebie będą zaskoczone Twoją nową rolą. Być może zmienisz swoje życiowe priorytety i wszystkich o tym poinformujesz.

Waga

Nów w Strzelcu doda Ci odwagi i determinacji. Przestaniesz się wahać i miotać. Poczujesz się pewniejsza ze swoimi wyborami i decyzjami, nawet jeśli w przyszłości będą one nietrafione – są Twoje!

Skorpion

Powinieneś pozwolić, aby siła Nowiu w znaku Strzelca postawiła przed Tobą nowe uczucia. Czeka Cię jakaś fascynacja a wręcz oszołomienie kimś, kto stanął lub niebawem stanie na Twojej drodze. Nie broń się, to przeznaczenie.

Strzelec

To bardzo ważne wydarzenia dla Ciebie Strzelcu. Nów Księżyca i zaćmienie odbywa się w Twoim własnym znaku. Już czas wprowadzić w życie to, czego nauczyłeś się w ciągu ostatnich miesięcy i walczyć o swoje racje, nawet jeśli komuś się to nie podoba, masz prawo do własnej przestrzeni.

Koziorożec

Nadszedł czas, aby pożegnać się z problemami ostatnich miesięcy. Teraz możesz oddzielić się od nich grubą kreską. Wpływ planetarny zachęca Cię do zaprzestania remanentów i spojrzenia z optymizmem w przyszłość.

Wodnik

Zaczniesz wiele spraw z nową energią. Dasz sobie jeszcze raz szansę na to, aby spróbować z tym, co zarzuciłeś. Masz możliwość zostać charyzmatycznym liderem dla rodziny bądź współpracowników. Wróci Twój optymizm.

Ryby

Możesz czuć się trochę przytłumiona i oszołomiona Rybo. Nów i zaćmienie odbywają się w kwadraturze do Twojego znaku, zatem schowasz się za jakąś zasłoną i przeczekasz trudne chwile. Poczujesz potrzebę ucieczki w samotność, nie wstydź się tego.

Fantastycznej energii startu z nowym optymizmem w przyszłość życzy Czytelnikom i Sympatykom Astrolog Merkurja.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: gettyimages/Pakin Songmor

Pozostałe wiadomości