Horoskop

Horoskop na grudzień. Czym zaskoczy nas ostatni miesiąc roku?

Horoskop

Autor:
Astrolog
Merkurja
horoskop na grudzień 2021

Przed nami już ostatni miesiąc 2021 roku, który przyniesie jeszcze większe przyspieszenie. Grudzień to czas dopalania się karmy starego cyklu. Niebo wrzuci na Ziemi piąty albo nawet szósty bieg. Sprawdź horoskop miesięczny na grudzień 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku, który przygotowała astrolog Merkurja.

Horoskop miesięczny na grudzień 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Rozpoczną się tygodnie wyższego tempa, w którym wydarzenia będą pędzić jak szalone, aby wypełniło się to, co zostało zapisane i przypisane do danego roku. Większa część osób będzie mieć wrażenie, że czas bardzo przyspieszył i że z niczym nie można się wyrobić w zaplanowanych ramach. Nie bez powodu nazwa miesiąca wzięła się od grud, czyli zbitek zamarzniętej ziemi, po której jest ciężko się poruszać. Stąd mawiamy, że coś idzie ,,jak po grudzie’’. Ostatni miesiąc tego solarnego cyklu rzeczywiście nie będzie nas rozpieszczał i nie możemy liczyć na spokojne, sympatyczne i harmonijne pożegnanie się z rokiem 2021.

Grudzień 2021 r. - całkowite zaćmienie Słońca

Do najważniejszych wydarzeń astronomicznych grudnia z pewnością trzeba zaliczyć całkowite zaćmienie Słońca i Nów Księżyca w znaku Strzelca (4.12), które pomoże Nam w energetycznym odcięciu się od tego co było i przygotowaniu do wejścia w świeżą wibrację 2022 roku. Zaćmienie Słońce przyniesie nowy rozdział i konieczność zamknięcia starego etapu w swoim życiu. Nie można zapomnieć również o 21.12, w którym wypada najkrótszy dzień roku, Słońce wkroczy do znaku Koziorożca, a tym samym będziemy mieli początek astronomicznej zimy. Na sam koniec miesiąca 29.12 Jowisz wkracza do znaku Ryb, ostatnie dni roku to więcej radości, optymizmu, miłości, życzliwości i empatii, czeka nas również bardzo udana zabawa sylwestrowa.

Zobacz wideo: Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy.

Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość"
Astrolog Merkurja zdradza, czy mężczyźni czytają horoskopy. " Kobiety generalnie są istotami bardziej otwartymi na duchowość" Źródło: Dzień Dobry TVN Online

Horoskop na grudzień 2021 r. - kalendarzyk planetarny

  • 2.12 – Merkury kwinkunks Uran – nieporozumienia medialne, kłopoty w komunikacji werbalnej, utrudnienia w jeździe na drogach i torach, awarie systemów informatycznych;
  • 4.12 – Nów Księżyca i całkowite zaćmienie Słońca w znaku Strzelca, Mars i Eris aktywne, trudny dzień pełen odcinania się od tego co było, nagłych wybuchów emocji i dopalania karmy Starego Roku;
  • 7.12 – Wenus w kwadraturze z Eris, Merkury w kwadraturze z Neptunem, nieporozumienia sercowe, rozczarowania dotyczące relacji partnerskich;
  • 13.12 – Mars opuszcza znak Skorpiona i przechodzi do optymistycznego znaku Strzelca, ulgę poczują przedstawiciele trygonu ognia czyli Barany, Lwy i Strzelce. Będziemy bardziej aktywni i otwarci na innych, odważniejsi w podejmowaniu decyzji;
  • 13.12 – Merkury wkracza do znaku Koziorożca, wyciszą się plotki i ucichną spekulacje na rzecz sprawdzonych informacji.
  • 19.12 – Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt, otworzymy się na podróże od i do rodziny, zaczniemy być lepszej myśli, przestaniemy przejmować się drobiazgami, zapanuje prawdziwie przedświąteczne szaleństwo zakupów
  • 21.12 – najkrótszy dzień roku, Słońce wkracza do znaku Koziorożca, następuje rozpoczęcie się astronomicznej zimy
  • 24.12 – ostatnia z cyklu kwadratur Saturna i Urana, to bolesne, trudne i pełne refleksji podsumowanie odchodzącego roku przy wigilijnym stole będzie niespokojne i dość smutne, Święta będą pełne refleksji, zadumy i doceniania tego co jest
  • 29.12 – Jowisz opuszcza znak Wodnika i wkracza na najbliższe miesiące do znaku Ryb, ostatnie dni starego roku natchną nas jednak optymizmem, że oto energia zmienia się na inną, co było trudne odchodzi i z nową wiarą wejrzymy w nadchodzącą przyszłość, którą niebawem przyniesie Nowy Rok.

Horoskop na grudzień 2021 r. dla wszystkich znaków zodiaku

Horoskop miesięczny Baran

Szanse

To może być bardzo udany miesiąc. Energie planetarne będą Cię wspierać, ponieważ wiele dzieje się w Twoim własnym żywiole, czyli w trygonie ognia. Już 4.12 – przygotuj się na Nów Księżyca w znaku Strzelca, który połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca da szansę na odcięcie się od obciążeń i starych, szkodliwych układów. Już na początku grudnia otworzysz czystą kartę. Dwa tygodnie później 13.12 Twój patron Mars zostawia za plecami znak Skorpiona i wkracza do pokrewnego Ci znaku Strzelca, gdzie nabierze ognistej mocy. Dzięki temu poczujesz, że rosną Ci skrzydła. Korzystna będzie również Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt (19.12), która umożliwi wejście w nowe towarzystwo i stworzenie jakiś ważnych kontaktów. Podejmiesz pewne wyzwanie, ponownie zapragniesz się uczyć i zdobywać wiedzę, zapiszesz się na jakieś kursy bądź szkolenia.

Trudności

Powinieneś uważać 8.12, w tym czasie Mars ustawi się w kwadraturze z Jowiszem, co sprawi, że mocno przesadzisz w jakiejś kwestii. Bardzo prawdopodobne, że wdasz się w jakąś kłótnię, niepotrzebny spór, lub nie skontrolujesz emocji. Po najkrótszym dniu w roku, czeka Cię kwadratura Saturna i Urana (24.12), która spowoduje jakieś rozczarowanie postawą członków rodziny. Na sam koniec miesiąca 29.12 Jowisz opuszcza znak Wodnika i wkracza do Ryb, Twoja energia opadnie, na pożegnanie Starego Roku staniesz się markotny.

Horoskop miesięczny Byk

Szanse

Miesiąc nie rozpocznie się zbyt optymistycznie, musisz przygotować się na pewne utrudnienia. Dopiero inauguracja astronomicznej zimy da Ci odetchnąć. Do tego czasu będziesz musiał dostosować się do kilku zmian. Twoja patronka Wenus 11.12 znajdzie się w koniunkcji z Plutonem, co prognozuje czas na transformacje w miłości. W tym terminie trudne sytuacje rozwiążą się same. Możesz również liczyć na wpływy do portfela i zyskasz poczucie spełnienia zawodowego.

Jeszcze lepiej po 21.12 – kiedy Słońce wkroczy do znaku Koziorożca poprawi Ci się zdrowie, samopoczucie i ogólne spojrzenie na świat. Po 29.12 Jowisz opuści znak Wodnika i wkracza do przyjaznego Ci znaku Ryb, co przyniesie nowe propozycje zawodowe i atrakcyjne stanowisko. Ostatnie dni roku zaliczysz do udanych, bardzo prawdopodobny fantastyczny urlop i zabawa na Sylwestra.

Trudności

Niestety 4.12 czekają Cię mniej przyjemne chwile, zaćmienie Słońca przyniesie złośliwy wpływ innych ludzi, którzy będą działać na Twoją niekorzyść. Kolejne zgrzyty nastąpią 19.12 - Pełnia w Bliźniętach to pomówienia, plotki, nieporozumienia i ryzyko złych rad od znajomych, dlatego postaraj się ważyć każde słowo w szerszym gronie.

Horoskop miesięczny Bliźnięta

Szanse

To będzie dla Ciebie miesiąc pełen intensywnych wydarzeń i życiowych szans, które powinieneś skwapliwie łapać. Już 4.12 Nów Księżyca połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca w znaku opozycyjnego Strzelca przyniesie Ci atrakcyjne propozycje zawodowe. Przyjdzie również uczucie spełnienia w miłości, które sprawi, że znowu zachce Ci się żyć na pełnych obrotach. W poniedziałek 13.12. Mars wkracza do sprzyjającego Ci znaku Strzelca, co spowoduje, że powrócisz do formy, zwiększy się Twoja witalność, pojawi się atrakcyjność fizyczna dla płci przeciwnej.

Najlepsze jeszcze przed Tobą, a można do tego z pewnością zaliczyć Pełnię Księżyca w Twoim znaku (19.12), dzięki niej będziesz błyszczeć, znajdziesz się w centrum uwagi i możesz mieć, w pewnym sensie słuszne poczucie, że świat kręci się wokół Ciebie. Dzień później 20.12 Twój patron Merkury w trygonie z Uranem, ułatwi Ci negocjacje i padnie jakaś lukratywna, finansowa propozycja.

Trudności

Do trudnych wpływów trzeba zaliczyć Merkurego w kwadraturze z Neptunem (7.12), pod tym układem możesz dać się omamić, łatwo będzie Ci coś wmówić bądź Cię zwieść, dlatego podwyższona uwaga i ostrożność bardzo zalecana. Koniec miesiąca (29.12) to czas, kiedy Jowisz opuszcza żywioł powietrza i przechodzi do wodnego znaku Ryb. Ostatnie dni starego roku to większy wysiłek i mniej zysków. Będziesz również bardziej emocjonalny niż trzeba.

Horoskop miesięczny Rak

Szanse

Możesz napotkać na swojej drodze liczne przeszkody. Niestety przed Tobą trudny start grudnia i lepiej zrobisz, kiedy poczekasz na najlepsze kąski na sam koniec miesiąca. Z dobrych wpływów warto zwrócić uwagę na koniunkcję Wenus z Plutonem (11.12), która przemieni Twoje uczucia i staniesz się powiernikiem czyjegoś sekretu. Wkroczenie Słońca do znaku Koziorożca (21.12) i najkrótszy dzień w roku przyniesie Ci ulgę emocjonalną, od tego czasu będzie Ci szło lepiej niż myślisz. Najlepsze przyjdzie na zakończenie roku. 29.12 wkroczenie Jowisza do pokrewnego znaku Ryb sprawi, że koniec grudnia będzie bardzo udany zarówno pod względem towarzyskim jak i finansowym. Szykuje się szampańska zabawa sylwestrowa.

Trudności

Jednak uważaj, abyś w pierwszych dniach grudnia nie wplątał się w jakąś niesympatyczną sytuację. Źle zniesiesz Nów w Strzelcu (4.12) i nerwowe zaćmienie Słońca da Ci popalić. Będziesz zalękniony, niepewny, powrócą stare konflikty. Nadchodząca 19.12 Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt to jakieś finansowe kłopoty, nagłe wydatki, możliwy nawet mandat, dlatego uważaj na drodze.

Horoskop miesięczny Lew

Szanse

Ostatni miesiąc roku zapowiada się doskonale. Przed Tobą całkiem sympatyczne dni. Możesz liczyć na to, że większa część grudnia spełni Twoje oczekiwania. Pojawią się konkretne propozycje i dobre prognozy na zawodową przyszłość. Powieje wiatr zmian, już 4.12. nów w Strzelcu to świeże pomysły, dobre decyzje i zaskakujące perspektywy. Fizycznie i zdrowotnie także całkiem nieźle. Od 13.12 Mars w żywiole ognia zacznie dodawać Ci sił. Poczujesz, że wracasz do formy sprzed kilku miesięcy. Kreatywności i masę oryginalnych pomysłów przyniesie 19.12. – pełnia w znaku Bliźniąt! To będzie piękny czas na spotykanie się z innymi, radość z przyjaciółmi i dzielenie się życzeniami z Twoimi współpracownikami.

Trudności

Z tych trudniejszych terminów trzeba wymienić 12.12. Wtedy Słońce ustawi się w kwadraturze z Neptunem. To dzień pełen nieporozumień, zamieszania i rozproszenia. Ktoś chętnie zasieje ziarno wątpliwości w Twoim sercu, nie słuchaj plotek. Tuż przed świętami pojawią się zgrzyty. 24.12 Saturn w kwadraturze z Uranem przypomni o trudnych relacjach rodzinnych. Odżyją stare spory, pojawi się chwilowa walka o pozycję. Koniec grudnia 29.12., kiedy Jowisz przechodzi do znaku Ryb, to czas, aby zwolnić tempo i trochę się wyciszyć.

Horoskop miesięczny Panna

Szanse

Początek grudnia to nie będzie Twój wymarzony okres. Nów Księżyca w znaku Strzelca (4.12) przywita Cię utrudnieniami i komplikacjami. Nie lepiej wypadnie kwadratura Twojego patrona Merkurego i Neptuna (7.12), która dorzuci nieporozumień, kłótni i sporów. Na szczęście później będzie lepiej. Koniunkcja Wenus i Plutona (11.12) w sprzyjającym Ci znaku Koziorożca pomoże odkuć się finansowo i spowoduje, że czeka Cię spory sukces na polu towarzyskim. Przejście sprowadzającego dobrobyt Jowisza do znaku Ryb (29.12) na sam koniec miesiąca przygotuje Ci sympatyczne niespodzianki, ustabilizuje zdrowie i pomoże wypocząć w wymarzonej scenerii.

Trudności

W następujących datach miej się na baczności i nie pozwól, aby emocje wzięły górę nad twoim rozsądkiem 4.12, 7.12, 13.12.

Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt (19.12) będzie odbywać się w kwadraturze do Twojego znaku i może przynieść znaczny stres, nieuporządkowanie oraz jakieś złe spojrzenia wśród Twoich współpracowników. Przetrzymasz to.

Horoskop miesięczny Waga

Szanse

Dzięki pozycji Słońca, Księżyca i Merkurego w przyjaznym Ci znaku Strzelca, nabierzesz wewnętrznego optymizmu, zaczniesz się cieszyć swoim życiem i wprowadzać wokół siebie pozytywne reformy. W szczególności nów Księżyca (4.12) przyniesie Ci lekką rękę do pożegnania się z tym, co dłużej Ci nie służy. W pracy będzie układać się nadspodziewanie dobrze, a pełnia Księżyca w powietrznym znaku Bliźniąt (19.12) tylko utwierdzi Twoją pozycję i podkreśli umiejętności. Połowa grudnia to czas satysfakcjonujących wizyt i krótkich podróży.

Trudności

Uważaj w trakcie podwójnej koniunkcji Wenus i transformującego Plutona (11.12 i 25.12). W te dni Los postawi przed Tobą spore wyzwania i dość ciężkie dylematy, których nie sposób będzie obejść. Nie wdawaj się w intrygi, nie rozmawiaj z ludźmi, którzy są podejrzani i nie rób z nimi interesów, ponieważ możesz stracić. Od 29.12 Jowisz opuszcza Twój powietrzny żywioł i będziesz zmuszona bardziej przyłożyć się do obowiązków.

Horoskop miesięczny Skorpion

Szanse

Bogini miłości czyli Wenus będzie dwukrotnie w bliskim spotkaniu z Twoim patronem, czyli Plutonem. Te ważne dla Ciebie układy odbędą się 11. i 25. grudnia. W tym czasie możesz doznać jakiegoś uczuciowego olśnienia. Wszystko będzie możliwe, a każdy scenariusz brany pod uwagę. Możesz kogoś oczarować, zdobyć bądź - wręcz przeciwnie - zdecydować się na zakończenie relacji.

Grudzień to dla Ciebie wyjątkowo intensywny miesiąc wielkich życiowych zmian. Na sam koniec przyjdzie jeszcze wejście Jowisza do trygonu wody (29.12), co wzmocni Twoją pozycję zawodową, sypnie dodatkowym groszem, umożliwi jakiś wyjazd a na dodatek dorzuci szansę na wygraną. Nie powinieneś narzekać.

Trudności

4.12. Nów Księżyca w znaku Strzelca trochę Cię rozstroi i możesz wdać się w jakąś niepotrzebną potyczkę. Twoje siły witalne nieco opadną po wyjściu Marsa z Twojego znaku 13.12, dlatego nie szarżuj zbytnio i nie przeceniaj swoich możliwości fizycznych.

Horoskop miesięczny Strzelec

Szanse

To intensywny i ważny miesiąc, w którym dojdzie do wyjątkowego dla Ciebie wydarzenia na niebie. Nów Księżyca połączony z całkowitym zaćmieniem Słońca w Twoim znaku to niebagatelna okazja, aby raz na zawsze rozprawić się błędami przeszłości, uporządkować swoje życie i podjąć decyzje, których do tej pory się obawiałeś. Od 13.12 do Twojego znaku wkroczy Mars i pomoże Ci odbudować poczucie siły i dorzuci dodatkową, kosmiczną energię. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt (19.12) rozwiąże Ci język i będziesz mieć śmiałość, aby wyjawić swoje plany i zamiary. Oświadczyny? Wniosek o kredyt hipoteczny? Ultimatum dla szefa o podwyżce? Wszystko jest możliwe i z łatwością przejdzie Ci przez gardło.

Trudności

Kwadratura Marsa i Jowisza (8.12) sprawi, że możesz na chwilę stracić wyczucie i przesadzić. Kiedy napięcie opadnie zrozumiesz, że użyłeś zbyt mocnych środków.

Twój patron, czyli Jowisz wejdzie na koniec miesiąca do znaku Ryb (29.12), co wyciszy Cię i wprowadzi na bardziej duchową ścieżkę. Staniesz się bardziej empatyczny i skupiony na rozwoju własnym.

Horoskop miesięczny Koziorożec

Szanse

Grudzień rozpocznie się dla Ciebie zaskakująco. Ktoś się nie wywiąże ze złożonych wcześniej obietnic i będziesz musiał zająć jego miejsce, na zastępstwo bądź na stałe. 11.12 przebywające w Twoim znaku Wenus i Pluton zbliżą się w koniunkcji. Masz szansę na spełnienie sercowych marzeń bądź zrealizowanie transakcji, na którą czekałeś od miesięcy.

13.12 do twojego znaku wkracza Merkury, dzięki czemu zaczniesz łatwiej zaliczać egzaminy i komunikować się z innymi. 21.12 do Twojego znaku wkroczy Słońce i poczujesz, że masz więcej sił i radości życia. 29.12 Jowisz w sprzyjającym Ci znaku Ryb da odpocząć w doborowym towarzystwie.

Trudności

Zaćmienie Słońca w znaku Strzelca (4.12) może przynieść niespodziewany konflikt z osobami w miejscu pracy.

24.12 kwadratura Saturna z Uranem przyniesie jakieś nagłe zmiany planów bądź może przypomnieć o starych kontuzjach i urazach, w szczególności kolan bądź kręgosłupa.

Horoskop miesięczny Wodnik

Szanse

Zaćmienie Słońca w znaku Strzelca (4.12) sprawi, że Fortuna będzie Ci sprzyjać. Śmiało inwestuj w nowe projekty, pomyśl o przebranżowieniu się i zamknięciu pewnych starych biznesów, które dłużej już Ci nie służą lub po prostu się znudziły. Możesz wykonywać remonty, kupować jakieś nieruchomości, rezerwować zagraniczne wyjazdy. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt (19.12) wprowadzi Cię w nowe towarzystwo, zapozna z fascynującymi osobami, otworzy Ci umysł na niezwykłą wiedzę.

Trudności

24.12. Twój patron czyli Uran będzie w trudnej kwadraturze z Saturnem. To nie będzie łatwy dzień. Będziesz przemęczony i rozgoryczony brakiem wdzięczności ze strony najbliższych. Twoja kondycja fizyczna będzie pozostawiać wiele do życzenia.

29.12. przebywający od miesięcy w Twoim znaku Jowisz kończy w nim swój pobyt i przechodzi do sąsiedniego znaku Ryb, od tej pory kończy się dla ciebie taryfa ulgowa, a zaczyna czas większego wysiłku.

Horoskop miesięczny Ryby

Szanse

Do najważniejszych wydarzeń tego miesiąca z pewnością możesz zaliczyć Rybo wejście największej planety naszego Układu Słonecznego, czyli Jowisza do Twojego znaku. Nastąpi to co prawda dopiero 29.12, ale już od kilku tygodniu możesz odczuwać, że w Twoim życiu niebawem wydarzy się coś ważnego. Dobrymi dniami dla Twojego portfela, serca i samopoczucia będą 11.12 – wtedy możesz zbliżyć się z ważną dla Ciebie osobą oraz 21.12 – kiedy odzyskasz poczucie pewności siebie i otrzymasz dodatkowe wpływy.

Trudności

Nów Księżyca w znaku Strzelca (4.12) nie będzie należał do przyjemnych doznań. Możesz czuć się wewnętrznie rozbita i poczuć jakieś wyjątkowe rozdrażnienie, które rozładujesz na niewinnych osobach z otoczenia. Kwadratura Słońca i Twojego opiekuna – Neptuna (12.12) sprawi, że będziesz musiała kimś się zaopiekować. Pełnia Księżyca w znaku Bliźniąt (19.12) narazi Cię na stres związany z pomyłkami bądź niedopatrzeniami.

Zobacz także:

Autor:Astrolog Merkurja

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Peter_Polkorab/ Getty Images

Pozostałe wiadomości