Horoskop

Data urodzenia prawdę powie – odkrywamy horoskop partnerski

Horoskop

Aktualizacja:
Fot: m-gucci / gettyimages.com

Dopasowanie znaków zodiaku to według starożytnych wierzeń klucz do udanego i szczęśliwego związku. Aby dowiedzieć się, jak nasze imiona i znaki zodiaku wpłyną na siebie w nowo rozpoczętej relacji, warto skorzystać nie tylko ze znanej nam astrologii zachodniej. Chiński horoskop partnerski oraz horoskop numerologiczny dostarczą równie ciekawych informacji.

Od setek tysięcy lat ludzie poszukują w gwiazdach odpowiedzi na dręczące ich pytania. Jedno z nich dotyczy dopasowania ze swoją drugą połówką. Z tego względu horoskop partnerski cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem. Horoskop chiński wskazuje, jak układa się dla znaków kalendarz księżycowy, z kolei system numerologiczny dostarcza informacji dotyczących symboliki liczb i ich dopasowania do siebie. Jak to wygląda w praktyce – czy skorpion i koziorożec będą ze sobą zgodne, a ryba i waga nie zanudzą się ze sobą na śmierć?

Zobacz też: Czego pragną kobiety według horoskopu? Zdradza astrolog Merkurja!

Partnerski horoskop i jego rodzaje – urodzeniowy, chiński, imienny

W Europie najbardziej znana jest astrologia zachodnia. Aby stworzyć horoskop partnerski, potrzebne są daty urodzenia osób, których będą dotyczyć prognozy. Na podstawie tych informacji astrolog dowie się, jak wyglądało położenie ciał niebieskich w dniu narodzin. To z kolei przekłada się na cechy charakteru, upodobania i predyspozycje. W zależności od okresu, w którym analizowane jest położenie ciał niebieskich, wyróżniamy horoskop miesięczny, roczny, tygodniowy i dzienny.

Horoskop partnerski to w rzeczywistości horoskop urodzeniowy, z tym że dotyczący konkretnej, miłosnej sfery. To idealna podpowiedź dla samotnych, chcących przekonać się na przykład, czy byk i waga to dobre miłosne połączenie, czy może szczęśliwsze będą ze sobą ryba i byk? Z uwagi na to, że każdy znak zodiaku posiada odpowiadającą mu planetę, może się okazać, iż niektóre znaki będą po prostu wzajemnie się wykluczać, inne zaś przyciągać. Jakie znaki nie powinny się ze sobą łączyć? Horoskop partnerski wskazuje, iż wodnik i koziorożec nie stworzą udanego związku. Podobnie skorpion i lew. Czasem znaki mają zupełnie odmienne podejście do życia, innym razem są znowu do siebie na tyle podobne, że z pewnością zamęczyłyby się w bardzo krótkim czasie. Zupełnie inaczej w horoskopie partnerskim przedstawia się połączenie ryby i ryby. Mają one szansę na naprawdę udany związek, co wynika ze wzajemnego dostrzegania swoich potrzeb i dążenia do kompromisów.

Chiński horoskop partnerski również wyznaczany jest z daty urodzenia, z tym że opiera się on na kalendarzu księżycowym, co uwzględnia ruchomość dnia przypadającego na Nowy Rok. Znaki zodiaku symbolizują gatunki zwierząt, które według legendy jako jedyne zjawiły się na wezwanie Buddy, zanim opuścił on ziemię. Każdy znak przypada na jeden miesiąc liczący 29,5 dnia. W przeciwieństwie do systemu zachodniego, chiński cykl trwa aż 60 lat. Chińczycy przykładają bardzo dużą uwagę do horoskopu i mocno identyfikują się ze swoimi znakami. Dodatkowo łączą astrologię z filozofią feng shui, wierząc, że w ten sposób zapewnią sobie dobre, pełne harmonii życie. Aby dopasować swój znak zodiaku, potrzebna jest dokładna data urodzenia składająca się z dnia, miesiąca i roku.

Warto skorzystać z internetowych kalendarzy, które na podstawie wyżej wymienionych informacji przyporządkują nam właściwy znak. Zwykle mają one charakter darmowy . Podobnie jak w systemie zachodnim, w horoskopie chińskim partnerskim każdy znak posiada zbiór określonych cech charakteru, nieraz skorelowanych z cechami zwierzęcia, które symbolizuje. Przeglądając swój horoskop partnerski, warto sprawdzić, czy połączenie znaków również średnio sprawdzi się w systemie chińskim, czy może tutaj prognozy są nieco inne. Które mają szansę na naprawdę udany związek? Na przykład smok w połączeniu ze szczurem, małpą lub kogutem; koń z tygrysem czy świnia z królikiem.

Warto sprawdzić również, co mówi nam imienny horoskop partnerski. Jest on mocno związany z numerologią i opiera się na symbolice liczb i ich wewnętrznej energii. Zakłada, że imię każdego człowieka w pewien sposób odzwierciedla jego charakter. W horoskopie partnerskim numerologicznym także wykorzystywana jest data urodzenia. Sumując wszystkie poszczególne cyfry, jesteśmy w stanie obliczyć naszą Drogę Życia. W tym przypadku również warto posiłkować się internetowymi kalkulatorami, które zazwyczaj są za darmo. Horoskopy partnerskie oparte na numerologii polegają na porównaniu ze sobą Dróg Życia poszczególnych osób, ich cech charakteru i upodobań. Tym sposobem numerologiczna jedynka sprawdzi się w związku z piątką, siódemką i drugą jedynką. Relacje, którym wróży się rozstanie, to połączenie dwójki z czwórką lub szóstką. Miłosny horoskop partnerski może stanowić ciekawe i przydatne źródło informacji dla samotnych osób, które szukają swojej drugiej połówki.

Zobacz film: Na czym polega chiński horoskop partnerski?

Pozostałe wiadomości