Horoskop

Co symbolizuje sen o żabie?

Horoskop

Aktualizacja:
Ropucha/ żaba - sennik

Znaczenie żaby w senniku często odnosi się do seksualności, ale może także mówić wiele o finansach, rozwoju, uczuciowości czy potrzebie zmian. Tego rodzaju iluzja w zależności od kontekstu może być bardzo pomyślnym znakiem lub informować o strachu przed utratą tego, co się posiada.

Skacząca, błotna, martwa czy ropucha – żaba w śnie może mieć szereg różnych interpretacji, w zależności od wielu czynników. To, jak wygląda lub co robi, ma niebagatelne znaczenie dla właściwego odczytania danej fantazji. Nie mniej istotny jest nasz udział w marzeniu sennym, w którym pojawia się żaba.

Co według sennika oznacza żaba?

Żaba zwykle nie budzi pozytywnych skojarzeń, głównie ze względu na swój wygląd. Ponadto jest ona atrybutem czarownic, więc często jest kojarzona ze złem, czarami, magią. W wielu osobach ten płaz wzbudza wręcz obrzydzenie, a nawet strach, mimo tego, że jest zupełnie niegroźnym, a nawet płochliwym stworzeniem. Co ciekawe, sen o żabie według senników zwiastuje jednak w większości przypadków pozytywne wydarzenia. Często dotyczą one nie tylko sfery materialnej bądź duchowej, lecz także kwestii zdrowia czy pomyślności na polu zawodowym.

Żaba w senniku symbolizuje to, co ukryte w podświadomości. Pojawienie się więc jej w marzeniu sennym związane jest więc ze sferą seksualności, macierzyństwa czy nawet płodności. Jeśli widzimy żabę we śnie, może to wskazywać na zaniedbanie w ostatnim czasie obszaru erotyki. Oznacza, że w danej osobie drzemie wielka żądza namiętności i że ma ona duże potrzeby, które nie są zaspokajane. W innej interpretacji można też przeczytać, że żaba we śnie może wskazywać na lęk przed budzącą się seksualnością. Brzydzenie się nią z kolei może świadczyć o nieakceptowaniu swej cielesności. Dla młodych dziewczyn oznacza przemianę fizyczną i emocje z nią związane. Duży wstręt do żaby we śnie może wskazywać na odrazę do seksu, uznawanie go za coś złego. Może ona wynikać ze sposobu wychowania lub z nieudanych doświadczeń. Pojawienie się jej w snach może jednak też przepowiadać pokonanie tej awersji, zwłaszcza jeśli płaz jawi się w swym naturalnym środowisku, czyli w wodzie. To znak oczyszczenia i przemiany.

Jeśli słyszymy żaby we śnie, może to być przestroga, by używając życia, zachować granice dobrego smaku. To ostrzeżenie przed konsekwencjami niezbyt przemyślanych i mało rozsądnych działań. Ponadto sen o żabie może symbolizować zdolność do adaptacji do nowych warunków. Jeśli natomiast widzimy ją w trawie, to sugestia, że możemy liczyć na wsparcie przyjaciół.

Sennik: żaba i ropucha a zyski

Duża żaba lub ropucha w śnie jest zwiastunem dużych finansowych zysków. Być może uda się sporo zarobić, zaoszczędzić czy rozwinąć owocną współpracę z partnerem w biznesie. Z drugiej strony sen, w którym pojawia się ropucha, może też oznaczać, że rywal w interesach może rzucić poważne wyzwanie osobie śniącej.

Jeśli słyszymy we śnie rechotanie tych wielkich żab, wskazuje to, że możemy zostać pochwaleni za jakiś czyn. Zabijanie ropuchy w śnie oznacza z kolei osiągnięcie jakiegoś zawodowego sukcesu. Taka iluzja przepowiadać może zarówno ofertę pracy, jak i pojawienie się całkiem nowych wyzwań, szans na rozwój czy zrobienie kariery. Jedzenie ropuchy z kolei oznacza, że w perspektywie jest objęcie jakiegoś wysokiego stanowiska czy pozycji społecznej. Niektóre interpretacje podają też, że w negatywnym znaczeniu taka wizja może prorokować jakieś niemoralne propozycje lub problemy ze zdrowiem, np. zatrucie pokarmowe. Zalecana jest więc duża ostrożność i baczniejsza obserwacja swojej kondycji.

Jeśli widzimy we śnie sporą żabę, to może to również oznaczać znaczny przypływ gotówki. Podobne wyjaśnienie jest w przypadku snu, w którym obserwuje się pływające żaby. Być może w realnym życiu pojawi się okazja na szybki zysk. Trzymanie tego płaza w rękach natomiast jest omenem dobrej passy, a nawet wygranej na loterii.

Negatywne znaczenie żaby w senniku

Zabicie żaby we śnie jest interpretowane w senniku jako zapowiedź nadciągających kłopotów. W niektórych wyjaśnieniach można także przeczytać, że taka wizja to zwiastun strat, do których ktoś się przyczynił niewłaściwym postępowaniem, np. na polu zawodowym czy w kontaktach międzyludzkich. Łapanie żaby w śnie z kolei może być zapowiedzią choroby. Pojawienie się jej w domu przepowiada zaś nieporozumienia w rodzinie.

Jeśli widzimy żabę w błocie, to wskazuje to na wpadnięcie w jakieś tarapaty, z których trudno będzie wyjść. Mogą one dotyczyć zarówno płaszczyzny zawodowej, jak i uczuciowej lub rodzinnej. Skaczący płaz będzie z kolei ostrzeżeniem przed utratą pieniędzy, zaś ten zdechły świadczyć będzie o silnej potrzebie zmiany, uwolnienia się od czegoś, co jest źródłem frustracji i przygnębienia.

Klęskę w sferze uczuciowej zapowiada całowanie żaby w śnie. Obraz ten może wskazywać na niepowodzenia w związku lub nawet jego powolny rozpad. Najgorszą wróżbą dla relacji jest ropucha – zwiastuje ona bowiem zdradę. Jeśli jest ich dużo i w marzeniu sennym wskakują one na kogoś, to z kolei znak trudności i niebezpieczeństw, jakie może spotkać o na swojej drodze.

Zobacz też:

Zobacz wideo: Co wróżka wywróżyła Ewelinie Lisowskiej?

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości