Hobby

Szydełkowa wróżka ożywia dziecięce rysunki. Wydziergała też Filipa Chajzera.„Magia musi być!”

Hobby

Szydełkowa wróżka ożywia dziecięce rysunki. Wydziergała też Filipa Chajzera.„Magia musi być!”

Kilka dni temu Filip Chajzer otrzymał uroczy prezent – szydełkową, mini wersję siebie. Dziergana maskotka tak bardzo spodobała się naszemu dziennikarzowi, że postanowił odwiedzić osobę, która ją wykonała. Zobaczcie, jak powstają włóczkowe zabawki.

Uroczy prezent

Filip Chajzer dostał kartkę z życzeniami od 8-letniego Oliwiera. Wrzucił ją na swoje konta w social mediach. Internet był zachwycony. Zdjęcie zyskało tysiące lajków i pozytywnych komentarzy. To jednak nie koniec. Kilka dni temu dziennikarz odebrał w redakcji Dzień Dobry TVN paczkę. Co w niej znalazł? 

Otwieram, wyciągam … no właśnie, siebie samego. W interpretacji Oliwiera w formie maskotki. Jak do tego doszło? Nie wiem

- przyznał prowadzący Dzień Dobry TVN. .

Prezent tak bardzo go zauroczył, że postanowił zrobić materiał o osobie, która stworzyła tak niebanalną, szydełkową maskotkę.

U szydełkowej wróżki

W poszukiwaniu autorki szydełkowej maskotki nasz dziennikarz wybrał się do Wrocławia. Udało mu się odnaleźć osobę, która wydziergała Filipa Chajzera w wersji mini.

Szydełkowa wróżka naprawdę ma na imię Alena i pochodzi z Białorusi. Pracy w naszym kraju specjalnie nie szukała, ponieważ ta znalazła ją sama. Ożywia dziecięce rysunki - maluchy przysyłają jej swoje malunki z całej Polski.  

Obecnie na brak zajęć nie narzeka. Jednak początki jej działalności były bardzo skromne.

Kilka lat temu córka narysowała dla mnie obrazek – pięknego ufoludka. Tak mi się spodobał, że postanowiłam zrobić dla niej niespodziankę. Ożywiłam ten rysunek. Wzięłam szydełko, przesiedziałam nockę i powstał oto taki ufoludek. Położyłam go obok śpiącej jeszcze córki. Kiedy się obudziła i go zobaczyła, nie mogła uwierzyć, że jej ufoludek żyje

- opowiada Alena Kursevich, która pokazała Filipowi krok po kroku jak dzierga wymyślone przez dzieci rysunki.

Alena i Filip Chajzer

Dzień dobry TVN

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Co sądzisz o tym artykule?
87
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0