Horoskop

Co oznacza w senniku smok?

Horoskop

Aktualizacja:
smok

Mimo że smok w Chinach stanowi bardzo pomyślny znak, to w sennikach bardzo często jest złą wróżbą zwiastującą kłopoty, konflikty i stratę. Może także świadczyć o wyrachowaniu śniącego w kontaktach z innymi. Smok w senniku symbolizuje też wewnętrzne rozterki lub potrzebę zmiany

Istotnym elementem dla właściwego odczytania marzenia sennego o smoku jest to, jak owo stworzenie się zachowuje. Nie mniej ważny znak stanowi także to, czy w naszej wizji z nim walczymy, pokonujemy go, czy też bitwa kończy się fiaskiem.

Sennik: smok i jego symbolika

Smok w Chinach jest uważany za niebiańskie stworzenie, symbol szczęścia, mądrości, a także odwagi, siły i waleczności. Ta istota inspiruje twórców wielu bajek oraz filmów, artystów malarzy, osób uprawiających zawód tatuażysty czy projektantów logo dla firm. Często przedstawia się ją jako postać negatywną, siejącą zło, chaos i spustoszenie. Czasami jednak mimo budzącego strach wyglądu jest ukazywana jako dobra i niosąca pomoc potrzebującym. Wielu z nas lubi fantazjować o smokach, przez co mogą one pojawić się w naszej wyobraźni podczas nocnego odpoczynku. Nie każdy jednak wie, jak interpretować taki sen.

To baśniowe stworzenie często kojarzy się z przebiegłością, złośliwością i okrucieństwem, jednak jego pojawienie się w snach niewiele ma wspólnego z tymi cechami. Według sennika smok często odzwierciedla materialistyczną stronę ludzkiej natury i egoizm. Sprawiają one, że zaniedbujemy inne sfery życia, m.in. intelektualną czy uczuciową. Taki sen sugeruje więc, że zbyt mocno koncentrujemy się na aspektach finansowych, tracąc przy tym to, co jest bardziej wartościowe. Być pokonanym przez smoka – to marzenie senne oznacza poważne tarapaty.

Widzenie we śnie odlatującego smoka bywa sugestią, że zbytnio ulegamy złudzeniom. Zgodnie z inną interpretacją taki obraz zwiastuje daleką podróż. Ponadto smok jest też symbolem sfery seksualnej człowieka. Może odzwierciedlać nasze popędy i potrzeby. Strach przed smokiem we śnie jest złą wróżbą dla osób zamożnych. Zwiastuje bowiem problemy w sferze finansowej.

Według sennika smok ziejący ogniem ostrzega nas nie tylko przed zdradą, lecz także możliwą kłótnią powstałą w wyniku nagromadzenia negatywnych emocji.

Smok a wewnętrzny konflikt i przemiana według sennika

Widzieć walczące ze sobą smoki – ten sen oznacza sprzeczne uczucia, konflikt rozgrywający się w naszej psychice. Jest symbolem wewnętrznego rozdarcia, może także zwiastować nadchodzące zmiany. Oglądanie we śnie smoka to wróżba niepowodzeń lub coś wręcz przeciwnego – zachęta do bycia wytrwałym, aby móc się symbolicznie odrodzić. Stanowi zatem zaproszenie do pracy nad sobą i samorozwoju.

Jeśli we śnie to my jesteśmy smokiem, wskazuje to na wzrost naszej pewności siebie i przebojowości. Takie marzenie senne symbolizuje wewnętrzną przemianę, rozpoczęcie nowego etapu w życiu, w który wkraczamy z większą siłą i mądrością. Jeśli smok jest ranny, oznacza to przeciwnika, który rośnie w siłę, działając na naszą niekorzyść. Z kolei stworzenie zjadające kogoś może być wskazówką, że często zachowujemy się zbyt impulsywnie, raniąc przy tym bliskich nam ludzi.

Baśniowy stwór jest hybrydą, czyli istotą składającą się z różnych części ciał innych zwierząt. Dlatego w senniku smok symbolizuje też chaos. Stanowi zaprzeczenie porządku i ładu. Jego pojawienie się w marzeniu sennym może więc uosabiać wewnętrzny spór, który zaburza harmonię w relacjach z innymi i stanowi blokadę do stworzenia dobrego związku.

Sen o smoku – znaczenie pozytywne

Można śmiało stwierdzić, że smok „nie jest tak straszny, jak go malują”. To złowieszcze i budzące odrazę stworzenie bywa również pozytywnym symbolem.

Otrzymanie czegoś od smoka według sennika stanowi pomyślną wróżbę. Oznacza bowiem korzystne załatwienie jakiejś ważnej sprawy. Bardzo dobrym znakiem jest także zobaczenie siebie kroczącego obok tego baśniowego stworzenia. Smok symbolizuje bowiem przyjaciela w prawdziwym życiu, osobę oddaną, na którą zawsze można liczyć. Świetną wróżbę dla sfery uczuć stanowi marzenie senne, w którym pojawia się czerwony smok. To zapowiedź pięknej, płomiennej miłości.

Walka ze smokiem może być natomiast prognozą podjęcia w niedalekiej przyszłości jakichś wyzwań. Będą one wymagały sporo odwagi, a także siły i motywacji. Pokonanie stworzenia zwiastuje osiągnięcie spełnienia i sukcesu.

Smok może być też odzwierciedleniem naszej podświadomości. Prawdopodobnie skrywa ona nieodgadnione dotąd tajemnice, które boimy się poznać. Dlatego sen o smoku, który jest oswojony i posłuszny, może symbolizować głębsze poznanie swojego „ja”. Widzieć siebie pod jego skrzydłami lub dosiadać go – to marzenie senne zwiastuje bycie docenionym i dostąpienie pewnych zaszczytów.

Dziwne sny w czasie kwarantanny. Zobacz wideo:

Zobacz też:

Co symbolizuje sąd w senniku?

Dziki – co według sennika oznaczają takie sny?

Sen o bocianie. Interpretacja i znaczenie marzenia sennego

Autor: Adrian Adamczyk

Pozostałe wiadomości