smoki

  18 sierpnia w jednym z warszawskich kin odbył się przedpremierowy pokaz nowego serialu "Ród smoka". Twórcy serii HBO Max zabiorą widzów w podróż w czasie, dwa wieki przed narodzinami Daenerys, matki smoków, by pokazać, jakie mocarstwo utracili jej przodkowie.

  Smok Bronisława Chromego od 50 lat zdobi podnóże Wawelu. Niewiele brakowało, a symbol Krakowa stanąłby w zupełnie innym miejscu. Jaka jest historia słynnej rzeźby?

  Smok jest w kulturze chińskiej jednym z najważniejszych symboli. Ma przynosić szczęście, dlatego tak powszechnie się go spotyka. Smok jest również ważny w chińskim horoskopie. Kiedy jest Chiński Rok Smoka i czym wyróżniają się osoby, które się wtedy urodziły?

  Przemysław Brych jest konduktorem. Kilka dni temu mężczyzna znalazł w pociągu relacji Katowice-Żywiec gumowego smoka. Postanowił odnaleźć właściciela zguby. Jak mu się to udało? Dowiecie się tego z naszego materiału.

  Mimo że smok w Chinach stanowi bardzo pomyślny znak, to w sennikach bardzo często jest złą wróżbą zwiastującą kłopoty, konflikty i stratę. Może także świadczyć o wyrachowaniu śniącego w kontaktach z innymi. Smok w senniku symbolizuje też wewnętrzne rozterki lub potrzebę zmiany

  Aktor, reżyser i pisarz. Właśnie ukazała się jego nowa książka "Moje smoki na dobre i złe". Gościem Doroty Wellman i Marcina Prokopa w studiu Dzień Dobry TVN był Jerzy Stuhr. O książce, tytułowych smokach, autorytetach, starości opowiedział w Dzień Dobry TVN. Jaki mandat ma aktor, by wypowiadać się np. na tematy polityczne? Czy kryzys, który mamy nie tylko w Polsce, ale także na świecie, jest spowodowany brakiem autorytetów? Zobaczcie, do czego zachęca Jerzego Stuhra Dorota Wellman.