Wojciech Łozo Łozowski i Bartosz Kochanek wspominają najtrudniejszy moment w "Azji Express"

Autor:
Karolina
Kalatzi
Reporter:
Karolina Kalatzi
Wojtek Łozo Łozowski i Bartosz Kochanek o najtrudniejszym momencie w "Azji Express"
Wojtek Łozo Łozowski i Bartosz Kochanek o najtrudniejszym momencie w "Azji Express"
wideo 2/5

Wojtek Łozowski i Bartosz Kochanek to uczestnicy trzeciej edycji "Azji Express". Ze Stambułu wyruszyli w głąb Turcji, odwiedzając większe i mniejsze miejscowości, a to wszystko z jednym dolarem w kieszeni. Choć szło im świetnie, to w wyścigu okazali się brać udział uczestnicy, którzy szybciej docierali do mety. Panowie musieli się pożegnać z programem w 7. odcinku. Ale "Azja Express" to nie tylko meta i kolejne wyzwania, to przede wszystkim ludzie i ich historie, które uczestnicy mogą poznać w trakcie wyścigu. O najtrudniejszej z nich opowiedzieli Karolinie Kalatzi z serwisu Dzień Dobry TVN.

Zamiana par w "Azji Express" - Bartosz Kochanek wylądował z Pauliną Krupińską

Podczas jednego z odcinków "Azji Express" odbyła się zamiana - Wojtek wylądował w parze z Andżeliką Trochonowicz, a Bartek z Pauliną Krupińską. To właśnie podczas tego wyzwania Bartek i Paulina trafili na bardzo trudną sytuację, która wiele ich nauczyła i zmieniła postrzeganie całego programu.

- Zostaliśmy wysadzeni stopem w miejscu, w którym tak naprawdę nie było jak złapać jakiegoś noclegu. Trafiliśmy do takiego miejsca, gdzie jest mnóstwo pawilonów produkcyjnych z butami skórzanymi. Zauważyliśmy bardzo dużo uchodźców z Syrii. Poznaliśmy takiego chłopaczka, który miał siedemnaście lat i bardzo chciał nam pomóc. My oczywiście mówiliśmy, że nie mamy pieniędzy, nie mamy gdzie spać - taka jakby udawana sytuacja - a trafiliśmy do miejsca, gdzie dzieje się to naprawdę. Ludzie byli uchodźcami z Aleppo, chłopak miał siedemnaście lat, a jego młodszy brat, który miał góra dziesięć lat pracował klejąc buty butaprenem i zderzyliśmy się z taką rzeczywistością. To był ciężki wieczór - wyznał Bartek. - W tym programie człowiek odkrywa, jacy ludzie są życzliwi i że jak się poprosi o pomoc, to nawet ludzie, którzy niewiele mają są w stanie podzielić się tym, co im zostało - dodał Wojtek.

Wojciech Łozowski i Bartosz Kochanek o "Azji Express"

Udział w tym programie wymagał od uczestników wyjścia ze strefy komfortu i działania pod presją czasu. Czy ta przygoda pozwoliła im dowiedzieć się o sobie czegoś nowego?

Zdaniem Bartosza Kochanka, "Azja Express" udowadnia, że człowiek może zaadaptować się do każdych warunków, natomiast "Łozo" zauważył, że wraz z przyjacielem mogą pochwalić się dyplomatycznymi umiejętnościami.

- Tam trzeba mieć duże pokłady dyplomacji, zrozumienia dla wszystkiego, co dzieje się dookoła, dla siebie samego również. Czasem w trudnych sytuacjach potrafią nas ponieść emocje, [...] my ładnie, sprawnie się balansowaliśmy mam wrażenie - zaznaczył muzyk.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz też:

Autor:Karolina Kalatzi

Reporter: Karolina Kalatzi

Źródło zdjęcia głównego: ANDRAS SZILAGYI/MWMEDIA

Pozostałe wiadomości