Gwiazdy

Muzyk z zespołu The Offspring jest wolontariuszem: "Zabieram ludzi na wizyty lekarskie"

Gwiazdy

Kevin Wasserman i Dexter Holland, członkowie amerykańskiego punkrockowego zespołu The Offspring, w rozmowie z Gabi Drzewiecką żartują, że przez ostatni rok generowali kłopoty. W rzeczywistości pracowali nad płytą "Let The Bad Times Roll", która właśnie się ukazała. Ale nie tylko nad nią. Działali także na rzecz innych ludzi.

Najnowsza płyta zespołu Offspring była niemal gotowa rok temu, gdy wybuchła pandemia. Album "Let The Bad Times Roll" (niech zły czas trwa) miał jednak premierę dopiero niedawno, 16 kwietnia, ponieważ muzycy czas, w którym nie mogli koncertować, wykorzystali na udoskonalenie piosenek. I nie tylko na to.

O czym jest "Let The Bad Times Roll", nowa płyta zespołu The Offspring?

– Oczywiście, nie możemy koncertować od roku, ale nie narzekamy. Spędziliśmy ten czas tutaj w studio, generując tyle kłopotów, ile tylko mogliśmy – w ten sposób Kevin Wasserman z typowym dla siebie sarkastycznym poczuciem humoru podsumował pracę na płytą, którą zespół The Offspring właśnie wypuścił na rynek.

O czym śpiewają? Poruszają globalne problemy, ale i bardziej przyziemne sprawy. – W ciągu ostatnich lato lat mieliśmy przewrót polityczny, niepokoje społeczne i do tego jeszcze pandemię. To zwariowane czasy, ko których chcemy pisać, pokazać, jaki to wielki bałagan. Nasi liderzy wydają się nie być zainteresowani naprawianiem świata. Wydaje się, że chcą nawet, żebyśmy jeszcze bardziej się kłócili. Zamiast gasić ogień, to go podżegają – mówi Dexter Holland. –Dotykamy tematów, które dzieją się na całym świecie. Mamy na płycie piosenkę "This Is Not Utopia" (to nie jest utopia) opisująca niepokoje społeczne, które widzimy wszędzie. Ludzie walczą przeciw niedemokratycznym siłom. Próbują je obalić. (...) Ale mówimy też o związkach, które gasną. Ludzie chcą już się kochać tak często, jak kiedyś – dodaje Kevin Wasserman.

Dexter Holland z zespołu Offspring transportuje ludzi swoim samolotem

Muzyk dołączył do organizacji, która nazywa się Angel Flight. – Jestem pilotem, mam własny samolot, udzielam się jako wolontariusz, zabierając ludzi, którzy muszą dostać się na wizytę lekarską, a nie mają takiej możliwości, bo mieszkają zbyt daleko od szpitala. Pomagam na przykład tym, którzy potrzebują dializ trzy razy w tygodniu – opisuje swoją charytatywną działalność.

Naukowiec w Offspring

Gabi przypomina muzykom, że kiedyś śpiewali o tym, jak nienawidzą szkoły, a teraz mają dumnego w szeregach doktora biologii molekularnej. – Pracowałem nad doktoratem, gdy mieliśmy zawirowania w zespole – wspomina Dexter Holland i dodaje, że bardzo zależało mu na tym, by dokończyć pracę naukową, która kiedyś się zajmował.

Czy będą koncertować w Polsce z utworami z nowego albumu? Chyba jest na to szansa, ponieważ zespół The Offspring bardzo dobrze wspomina swój występ w naszym w warszawskiej Stodole w latch 90.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl.

Zobacz także:

Gwiazdy i organizatorzy festiwali ogłaszają letnie koncerty. Kto i gdzie zagra?

Festiwal Filmowy w Wenecji odbędzie się w normalnym terminie. Roberto Benigni otrzyma Złotego Lwa

Tajemnicza Luna w utworze "Mniej". To jedna z najciekawszych młodych artystek w Polsce

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Reporter: Michał Malinowski, Gabi Drzewiecka

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości