Gwiazdy

Szymon Majewski nosił damskie koszule, a żona malowała mu rzęsy. Na zdjęciu z młodości trudno go poznać: "Co czyni faceta facetem?"

Gwiazdy

Dzień Dobry TVN

Ulicami największych miast w Polsce przemaszerowała Parada Równości. W wydarzeniu organizowanym przez społeczność LBGT+ wzięły udział tysiące osób, które dumnie nosiły tęczowe flagi. W marszu uczestniczyło wiele gwiazd, wspierając tym samym osoby nieheteronormatywne. Dziennikarz i prezenter Szymon Majewski zdecydował się podzielić z fanami niezwykle osobistym wpisem na temat tolerancji i opublikował odważne zdjęcie sprzed 33 lat.

Szymon Majewski przed laty był dyskryminowany

Szymon Majewski dał się poznać widzom TVN jako znakomity satyryk i showman. Bawił ludzi do łez i świetnie sprawdzał się jako prowadzący programy rozrywkowe. Był gospodarzem takich produkcji jak "Mamy Cię!", "Szymon Majewski Show", "HDw3D Telewision" czy też "Szymon na żywo".

Majewski zawsze wyróżniał się z tłumu. Nie tylko za sprawą wysokiego wzrostu, ale również swojego oryginalnego stylu ubierania. Już w młodości lubił eksperymentować z wyglądem, za co wielokrotnie spotkały go nieprzyjemne sytuacje. Na Instagramie opublikował zdjęcie z 1988 roku, które wykonała jego żona i dołączył do niego poruszający wpis.

- Ped**o! Ci**a! Często słyszałem w latach 80.-90., gdy szedłem ulicą. Moje długie włosy, kolorowe krawaty, marynarki z szafy dziadka, buty kupione na pl. Szembeka, wystarczyły skinolom, kibolom i innym miłośnikom nietolerancji. A gdybym nim był? Gdybym wtedy, zamiast w niebieskookiej blondynce, zakochał się w niebieskookim blondynie? - zastanawia się Szymon Majewski.

W jakim kraju chciałby żyć Szymon Majewski?

Showman w swoim wpisie zastanawia się, co sprawia, że mężczyzna określany jest jako męski. Czy ubiór może wpływać na to, jak postrzegają nas inni i jakie cechy nam przypisują?

- Lubiłem apaszki, wzorzyste szaliki, nosiłem czasem damskie koszule, a na niejednej imprezie miałem "zrobione" oko. Pamiętam, że moja Madzia nieraz malowała mi rzęsy. I co? Co czyni faceta facetem, gdzie jest ta granica? Czy musimy jej pilnować? Strzec? - pyta swoich fanów Majewski.

Prezenter od wielu lat jest żonaty, a jego ukochana Magda jest z nim na dobre i na złe. Gdy idą razem za rękę ulicą, nikt ich nie wytyka palcami, nie dyskryminuje. Jednak Szymon zdaje sobie sprawę z tego, że osoby o innej orientacji seksualnej nie mają tyle szczęścia, co on. Majewski życzyłby sobie, żeby w Polsce zmieniło się podejście do społeczności LGBT+.

- Nie muszę się zastawiać gdzie iść, którędy iść, czy wracać autobusem. Chciałbym żyć w kraju, w którym moja Magda mogłaby być Rafałem, Piotrkiem lub Kubą ( tu wstaw dowolne imię), i mógłbym z nim dzielić życie na tych samych zasadach. I żeby nikt nie mówił , że to ideologia. Stąd mój udział w akcji - dodaje Majewski.

Zobacz także:

Irena Kamińska-Radomska oburzona. "Przecież to wszystko będzie na śmietniku"

Najseksowniejsi piłkarze na Euro 2020. Jak wyglądają bez koszulek?

Jak "Big Brother" zmienił polską telewizję? Andrzej Sołtysik: "Moja żona pisała o tym pracę magisterską"

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości