Gwiazdy

Zespół Reggaeside na scenie Dzień Dobry TVN. Jak wypadł w piosence Eda Sheerana?

Gwiazdy

Reggaeside gra już od dziewięciu lat, obecnie przygotowuje się do wydania drugiej płyty. Na scenie Dzień Dobry TVN grupa muzyków zaprezentowała się w hicie Eda Sheerana "Shape of You".

Skład zespołu Reggaeside

Reggaeside to formacja powstała w 2012 roku w Nowym Mieście Lubawskim. W jej skład wchodzi 8 artystów, którzy łączą reggae z elementami funky, rocka, popu i ska. Są półfinalistami 11. edycji programu "Mam Talent" . W kwietniu 2017 roku ukazał się debiutancki album zespołu pt. "Szczęście".

Obecnie grupa jest w trakcie nagrywania drugiej płyty. Oprócz tworzenia swoich kawałków, zajmuje się również zmienianiem dobrze znanych hitów.

- Reggaeside gra własne kompozycje, ale od czasu do czasu staramy się robić niespodzianki słuchaczom, odświeżać różne numery i grać je zupełnie inaczej, niż oryginał - mówił w wywiadzie Mateusz Deredas, jeden z liderów 8-osobowej ekipy.

Cover Eda Sheerana

Tym razem zespół Reggaeside wziął się za utwór Eda Sheerana. Chciał zaskoczyć swoich fanów, gdyż mimo tego, że "Shape of You" ma w Internecie ponad 5 mld odsłon, ta wersja jest zupełnie inna. W coverze oprócz rytmów reggae można usłyszeć m.in. rockowe riffy gitarowe.

- Ten utwór jest przez nas zupełnie odwrócony nogami. Ludzie znają ten utwór, więc może jak usłyszą naszą aranżację, to na ich twarzach pojawi się uśmiech - dodał Mateusz Deredas w rozmowie z Polskim Radiem.

Zobacz też:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Autor: Sabina Zięba

Pozostałe wiadomości