Gwiazdy

Te gwiazdy nie boją się mówić o problemach z płodnością. Ich szczerość pomaga innym w walce o upragnione dziecko

Gwiazdy

Kamil Piklikiewicz/East News

O problemach z płodnością wciąż mówi się za rzadko w przestrzeni publicznej. Dlatego cieszymy się, że są gwiazdy, które szerzą świadomość na temat problemów z zajściem w ciążę. Kto z polskich i zagranicznych celebrytów nie boi się mówić na głos o kłopotach z płodnością?

Gwiazdy, które otwarcie mówią o problemach z płodnością

Problemy z zajściem w ciążę nie dotyczą tylko odosobnionych przypadków, a mimo to wciąż wiążą się ze poczuciem wstydu i rezygnacji. W Polsce ten kłopot spotyka 10-15 proc. par. Przyczyną nie zawsze jest niepłodność - czasem trzeba szukać jej gdzie indziej, co wymaga czasu i zaangażowania, dlatego tak ważna jest świadomość. Droga każdej pary do posiadania potomstwa jest inna, ale pewne sposoby leczenia mogą być uniwersalne. Poza tym, mówienie na głos o problemach z płodnością daje nadzieję innym parom na pomyślne rozwiązanie i pozwala wyjść z tego poczucia odosobnienia. Słowem, jest źródłem niezbędnego wsparcia. Kto z polskich i zagranicznych gwiazd otwarcie mówi o problemach z płodnością?

Małgorzata Rozenek-Majdan o niepłodności

Małgosia o metodzie in-vitro mówi od lat. Zdecydowała się także zebrać najbardziej nurtujące przyszłych rodziców pytania i wywiady z ekspertami w formie książki. Roznek-Majdan nigdy nie ukrywała z jakich metod korzystała, komunikowała szczerze efekty i stała się niejako ambasadorką debaty na ten temat w Polsce. Fani wielokrotnie dziękowali jej za to w komentarzach. W marcu ruszyła także fundacja Małgosi, której celem jest "wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych i umożliwianie leczenia osobom niezamożnym".

Wyświetl ten post na Instagramie.

Kochane, od dzisiaj swoją działalność rozpoczyna moja Fundacja @mrm_fundacja ? Niestety Konferencja w Senacie, na której miała nastąpić oficjalna inauguracja naszej działalności nie odbyła się ze względu na zagrożenie koronawirusem. No cóż, przecież najważniejsze jest jednak zdrowie i bezpieczeństwo. Wczoraj obchodziłyśmy nasz dzień, obdarowane zostałyśmy kwiatami i miłymi słowami, ale największy prezent możemy dla siebie zrobić My - badajmy się ‼️ Celem @mrm_fundacja jest wyrównywanie dostępu do specjalistycznych usług medycznych i umożliwianie leczenia osobom niezamożnym. Będziemy promować rodzicielstwo i zabiegać o pomoc państwa w tym zakresie. Dlatego pragniemy wspierać rozwój nauki i wiedzy medycznej w zakresie leczenia niepłodności par i popularyzować wiedzę o przekazywaniu życia, profilaktyce niepłodności, chorób przenoszonych drogą płciową i chorób nowotworowych. Celem Fundacji w roku 2020 jest przebadanie AMH jak największej ilości kobiet. Dzięki współpracy z ALAB Laboratoria wierzymy, a nawet jesteśmy pewni, że się nam uda! Zapraszam na naszą stronę internetową mrmfundacja.pl tam znajdziecie wszelkie informacje ?Planujemy również Dzień Otwarty naszej Fundacji, będzie można wpaść do jej siedziby, spotkać się z nami i o wszystko wypytać. O terminie poinformuję wkrótce. Dla mnie data 8 marca od teraz będzie jednym z ważniejszych dni w życiu, moja Fundacja powstała z potrzeby serca i ta data jest początkiem nowej przygody i moim najlepszym prezentem na Dzień Kobiet! ? ?@martawojtal

Post udostępniony przez Małgorzata Rozenek-Majdan (@m_rozenek)

Weronika Marczuk i jej starania o dziecko

Weronika na długo zniknęła z polskiego show-biznesu. Wróciła odmieniona. Spełniła bowiem swoje największe marzenie - została mamą małej Ani. O trudach swojej własnej walki o macierzyństwo opowiedziała w książce. To publikacja idealna dla wszystkich kobiet, które potrzebują nie tylko odpowiedzi na pytania, ale także łakną ludzkiego wsparcia.

Wyświetl ten post na Instagramie.

Bez względu na to, jak bardzo czegoś chcesz, nie musisz tego otrzymać. Jest tak wiele składowych decydujących o tym, czy cel zostanie osiągnięty, że to niemal ruletka. A jednak… te ogromne wysiłki, które wkładamy w to, żeby świat nam sprzyjał - pomagają. Nie jesteśmy bowiem w tych dążeniach sami, a to już bardzo, bardzo dużo. Łączy nas tak wiele, zatem trzymamy się za ręce, zarówno w chwilach radości, jak i totalnego smutku. Teraz ja chcę wziąć za rękę Ciebie. Moja też Ci się przyda. Doświadczona w walce o to, żeby nastąpiło spełnienie. Ten łańcuszek rąk układa się w sieć połączeń tak silną, że jeśli przejdzie Ci przez myśl, żeby odpuścić, my Cię przytrzymamy. A kiedy już osiągniesz zamierzenie, będziemy ze wszystkich sił bić Ci brawo i pomagać dalej, bo ten proces tak naprawdę nie kończy się nigdy. Dzień Matki to dzień symboliczny. Nie każdy ma komu powiedzieć „dziękuję”, nie każdy chce. Te historie są bardzo różne. Z nich właśnie składa się ten czasami straszny, czasami piękny świat. Właśnie dzisiaj odbywa się premiera mojej książki „Walka o macierzyństwo”. Naszej książki. Książki, która zebrała te historie i będzie zbierać je nadal. Żeby nasza sieć była jeszcze mocniejsza. Byśmy mogli sobie pomagać wzajemnie czując, że świat staje się dzięki temu lepszym miejscem. Kiedy zaczynałam ją pisać, Ania jeszcze spokojnie czekała na poród, a ja wiedziałam, że moja misja właśnie się zaczyna. Dziś nasza Córka śmieje się do mnie od rana, jakby czuła, że to jest bardzo ważny dla mnie dzień – mój pierwszy DZIEŃ MAMY. Bądźmy dziś razem. Cieszcie się tą książką razem ze mną. Przeczytajcie o nadziei, która przenosi góry zwątpień i łez. Chciałabym już czytać Wasze komentarze. Wasze historie. Kto wie, może razem napiszemy kolejne jej rozdziały i pomożemy jeszcze większej liczbie osób marzących, by Dzień Matki i Dzień Ojca, był ich dniem! #RADOŚĆ Książka i post o niej znajdziecie na mojej stronie weronikamarczuk.pl #kobieta #mama #dzieńmatki #miłość

Post udostępniony przez Weronika O. Marczuk privat (@weronika.olena)

Bogna Sworowska o in vitro

Jedyna Polka, która zdobiła okładkę amerykańskiego "Playboya", piękna Bogna Sworowska, otwarcie przyznała się do korzystania z metod in vitro, i to w momencie, gdy nikt poza nią nie miał na to odwagi. Bogna zdecydowała się na tę metodę w wieku 35 lat, gdy zechciała zostać matką.

Beyonce o poronieniu

Beyonce o swoich problemach z płodnością opowiedziała w 2013 roku, w dokumencie "Life Is But a Dream". Przed narodzinami Blue Ivy piosenkarka poroniła. Jak przyznała, to było najsmutniejsze doświadczenie w jej życiu.

Demi Moore o staraniach o dziecko

Gdy Demi spotykała się z Ashtonem Kutcherem, zaszła w ciążę. Para spodziewała się dziewczynki, którą mieli nazwać Chaplin Ray. We wspomnieniach aktorki opublikowanych w książce "Inside Out" w 2019 roku Demil przyznała, że poroniła w szóstym miesiącu. Winą obwiniała siebie, ponieważ zaczęła wtedy znów pić alkohol. Zanim Ashton i Moore rozstali się w 2011 roku, zgłosili się do kliniki leczenia niepłodności.

Anne Hathaway o problematycznych ciążach

Zdobywczyni Oscara w lipcu 2019 roku ogłosiła, że jest w ciąży. W poście wyznała, że borykała się z problemami z płodnością, a żadna z jej ciąży nie była całkowicie bezproblemowa.

Amy Shumer o zajściu w ciążę

Amy w styczniu 2020 roku wyznała, że wraz z mężem, Chrisem Fischerem, pragną brata dla swojego syna, Gene'a i chcą podjąć się leczenia in vitro. Amy zaapelowała o wskazówki i wsparcie, przyznała, że targają nią emocje.

Zobacz także:

"Czuję się gorsza, bo nie mogę zajść w ciążę" Jak walczyć z niepłodnością?

61-letnia Niemka spodziewa się dziecka. Co medycyna mówi na temat późnych ciąż?

Bezpłodność. Na jakość nasienia ma wpływ środowisko

In vitro a wychowywanie dzieci wg Małgorzaty Rozenek-Majdan. "Szczerość i otwartość jest podstawą relacji". Zobacz wideo:

Autor: Anna Mierzejewska

Pozostałe wiadomości