Gwiazdy

Patricia Kazadi tylko nam opowiada, dlaczego zniknęła z mediów. "Wcześniej nie miałam odwagi"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Patricia Kazadi ostatnio nie była obecna w mediach. Gwiazda przełamała tabu i wyjawiła, że powodem przerwy zawodowej były jej zmagania ze zdrowiem psychicznym. Patricia doświadczyła także body shamingu. Reporter serwisu dziendobry.tvn.pl Oskar Netkowski w rozmowie z gwiazdą zapytał, jak poradziła sobie z życiowymi zawirowaniami.

Patricia Kazadi o depresji

Patricia Kazadi zasłynęła jako piosenkarka, aktorka teatralna, uczestniczka programów rozrywkowych, a także prowadząca show "You Can Dance" i "X Factor" w TVN. W ostatnim jednak czasie, gwiazda prawie w ogóle nie udzielała się na publicznych imprezach. Kilka lat temu Kazadi zauważyła bowiem, że z jej zdrowiem psychicznym nie dzieje się najlepiej. Jak wspomina ten trudny czas?

- Nie rozmawiało się o tym. U mnie to jest głównie temat depresji. Pamiętam, że w moich pierwszych wywiadach, których udzielałam w wieku 17 lat, opowiadałam o tym, z czym się zmagam . Moja formą terapii była muzyka, tak wylewałam z siebie emocje - zwierzyła się.

- W czasie dojrzewania medytowałam, wyjeżdżałam i oczyszczałam się, odcinając od Internetu itd. Od dziecka byłam narażona na presję. Jestem wrażliwa - to wada i zaleta. Zaleta, bo odczuwam wszystko, ale wada, że wszystko przeżywam. Cztery lata temu doszło do momentu, w którym się wypaliłam. Nie wiedziałam, jak zadbać o siebie i pokochać siebie. Żyłam tak, żeby inni mnie pokochali, żebym wszystkim się podobała, a gdzie ja w tym wszystkim? - dodała.

Patricia Kazadi wydaje ebooka

Patricia Kazadi nigdy nie pozostawała obojętna na komentarze hejterów. Jej zdaniem najważniejsza jest zdrowa pewność siebie i poczucie własnej wartości. Należy być odpornym na negatywne opinie, ponieważ ludzie, którzy krytykują innych, często nie wiedzą, co tak naprawdę dzieje się w życiu danej osoby, dlaczego wygląda tak, a nie inaczej, dlaczego przytyła lub schudła.

Kilka lat temu gwiazda postanowiła rozpocząć projekt, który nazwała "Kazadi Sefl Care Challenge", w którym walczyła z kompleksami, uczyła się samoakceptacji i miłości do samej siebie. Teraz Kazadi planuje wydać ebooka w tym temacie.

- Jestem na etapie, kiedy mogę mówić o swoich słabościach. Nie miałam wcześniej do tego odwagi i nie chciałam się do tego przyznać. Ludzie, nie wiadomo dlaczego, intepretowali mnie jako osobę silną i przebojową, po której wszystko spływa. A było odwrotnie. Nie miałam się komu wyżalić, a nie chciałam płakać na planach zdjęciowych itd. - mówiła gwiazda.

- Mój challenge polegał na tym, żeby zadbać o siebie pod każdym względem. Teraz piszę ebooka w tym temacie, gdzie będą różne zadania. Chcę dzielić się tą wiedzą, żeby móc pomóc innym. Mój ebook jest gotowy. Tylko czuję, że się rozwijam cały czas . Ten rok był dla mnie dużym prywatnym challengem, tym razem pod względem zdrowia fizycznego. To mnie nauczyło też siły psychicznej. Żeby się nie załamać, kiedy ciało odmawia ci posłuszeństwa, musisz się wzmocnić - dodała.

Zobacz też:

Autor: Oskar Netkowski

Reporter: Oskar Netkowski

Pozostałe wiadomości