Gwiazdy

Książę Andrzej traci ważny przywilej? "Już pojawiły się głosy, że to bardzo dobrze"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Matczuk
Co nowego w świecie gwiazd?
Co nowego w świecie gwiazd? Dzień Dobry TVN
wideo 2/7

Książę Andrzej może stracić kolejny przywilej. Do tej pory odsunięto go od obowiązków członka rodziny królewskiej, jednak wiele wskazuje, że na tym nie koniec. Brytyjskie media sugerują, że brat króla Karola III będzie musiał samodzielnie płacić za swoją ochronę.

Książę Andrzej bez przywilejów

Książę Andrzej nie cieszy się sympatią wśród Brytyjczyków. Członek rodziny królewskiej naraził się społeczeństwu, gdy na jaw wyszły jego kontakty z Jeffreyem Epsteinem. Przypomnijmy, że amerykański milioner związany był z przestępstwami na tle seksualnym m.in. orgiami w towarzystwie elit.

Jak tłumaczy w studiu Dzień Dobry TVN reporterka Sandra Hajduk-Popińska, książę został odsunięty od obowiązków wynikających z jego pochodzenia. Okazuje się jednak, że to nie koniec ograniczeń. Podobno brat króla Karola III nie będzie mógł już korzystać z ochrony finansowanej przez podatników.

Brat króla Karola III traci ochronę

Jako reprezentant brytyjskiej rodziny królewskiej, Andrzej mógł korzystać z darmowej ochrony policyjnej. - Ta kosztuje 3 mln funtów za rok - tłumaczy Sandra. Informacja spotkała się z pozytywnym odzewem wśród opinii publicznej.

- Już pojawiły się głosy, że to bardzo dobrze, bo te pieniądze można wykorzystać na zupełnie inne cele - podsumowuje reporterka.

Więcej szczegółów znajdziesz w naszym materiale wideo. Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Wszystkie odcinki oraz Dzień Dobry TVN Extra znajdziesz na platformie Player.pl

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Aleksandra Matczuk

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości