Gwiazdy

Jolanta Kwaśniewska kończy 66 lat. Dla wielu Polaków wciąż jest najlepszą pierwszą damą

Gwiazdy

Agnieszka Jurek/East News

Jolanta Kwaśniewska obchodzi 66. urodziny. Żona byłego prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego po dziś dzień jest uważana za najlepszą pierwszą damę w historii Polski. Kiedyś prężnie działała w mediach i prowadziła programy, jednak od kilku lat pozostaje w cieniu. Ostatnie miesiące spędziła z mężem w Szwajcarii. Czym się obecnie zajmuje?

Najlepsza pierwsza dama

W opinii wielu Polaków Jolanta Kwaśniewska świetnie odnalazła się w roli pierwszej damy i wyróżniała się na tle innych. W maju 2020 w sondażu przeprowadzonym przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych (IBRiS) została uznana za "najlepszą pierwszą damę", uzyskując 48,1% wskazań. I choć przestała pełnić swoją dyplomatyczną funkcję już 16 lat temu, to jednak do dziś Polacy mają do niej ogromny sentyment.

Jolanta Kwaśniewska kończy 66 lat

Jolanta Kwaśniewska urodziła się 3 czerwca 1955 r. w Gdańsku. Jest absolwentką Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Gdańskiego. Po studiach wyjechała do Warszawy, a w listopadzie 1979 roku wyszła za Aleksandra Kwaśniewskiego. W tym roku będą świętować 42. rocznicę ślubu. W 1981 roku przyszła na świat ich córka Aleksandra.

Życie Jolanty Kwaśniewskiej diametralnie się zmieniło w 1995 roku. Dokładnie 23 grudnia jej mąż Aleksander Kwaśniewski został Prezydentem PR i sprawował funkcję głowy państwa przez dwie kadencje. Wówczas pani Jolanta nosiła nieformalny tytuł pierwszej damy RP. Od lat udziela się charytatywnie i niesie pomoc potrzebującym. Jest też założycielką fundacji Porozumienie bez barier, której głównym celem jest wyrównanie życiowych szans ludzi niepełnosprawnych i pokrzywdzonych przez los.

Przed laty spełniała się w roli osobowości telewizyjnej. Była ekspertką w programie TVN Style "Lekcja stylu", a później została jego prowadzącą. Udzielała wywiadów, pojawiała się na medialnych premierach filmów i książek. Jednak od jakiegoś czasu pozostaje w cieniu. Pod koniec ubiegłego roku wraz z mężem wyjechała do Szwajcarii, gdzie została na dłużej. Później oboje przechorowali COVID-19. Jak poinformował w jednym z wywiadów Aleksander Kwaśniewski, przez kilka tygodni jego ukochana zmagała się z uciążliwymi powikłaniami po zakażeniu, na skutek czego nieco podupadła na zdrowiu. Na szczęście może liczyć na wsparcie bliskich - przede wszystkim swojej córki Aleksandry. Panie mają ze sobą niezwykle bliską relację.

Zobacz wideo: Zgrany duet Badach i Kwaśniewska. „Łatwo nam wejść w swoje głowy, bo to jest jedna głowa”

Zobacz także:

Mama Anny Przybylskiej w szpitalu. "Dziękuję za szybką reakcję"

Iga Lis nadal jest z Taco Hemingwayem? Nowe zdjęcie z wakacji wiele wyjaśnia. "Najlepszy sposób na zdementowanie plotek"

Rihanna na niezwykłej okładce "Vogue'a". Wystąpiła w roli modelki, fotografa i stylistki

Autor: Justyna Piąsta

Pozostałe wiadomości