Gwiazdy

Jacek Poniedziałek o trudnych relacjach z matką: "Zostawiła mi wyrzuty sumienia i strach przed ludźmi"

Gwiazdy

Aktualizacja:
WideoPortal/x-news

Jacek Poniedziałek to jeden z najbardziej uznanych polskich aktorów. Artysta jakiś czas temu przyznał się do uzależnieniu od alkoholu. Teraz zdecydował się szczerze opowiedzieć o niełatwych relacjach z rodziną.

Jacek Poniedziałek o trudnych relacjach z matką

Jacek Poniedziałek znany jest widzom zarówno z ról filmowych, serialowych, jak i teatralnych. W książce "(Nie) Dziennik", która ukaże się 10 marca, aktor opowiedział m.in. o swojej rodzinie. Jako dziecko mieszkał wraz z rodzicami i trójką rodzeństwa. Jak przyznaje, jego relacje z matką nigdy nie były łatwe.

- Ojciec zdradzał ją z kobietami i mężczyznami, upokarzał, bił, gardził nią. Przeleciał nawet jej matkę i został przyłapany na gorącym uczynku. Ona nie mogła nam dać więcej niż tę swoją ostateczną harówkę i znój wdowy, samotnie wychowującej czwórkę dzieci - czytamy w fragmencie "(Nie) Dziennika", który publikuje Wyborcza.pl.

Jak wspomina aktor, matka go "nigdy nie przytulała, nie dawała ciepła". Jedyne, co dostał od niej, to "wyrzuty sumienia, strach przed ludźmi, niepowodzeniami i przyszłością". Powrót do tych wspomnień wywołuje u niego ścisk gardła i szloch, zalew raz zimnych, raz gorących potów. Choć uporanie się z przeszłością nie jest proste, zdecydował się poszukać pomocy.

- Dotknąłem tego bólu, który tłumię od lat i który doprowadził mnie na skraj przepaści. Bólu, który przywiódł mnie do tego ośrodka, gdzie mają mi pomóc - ujawnia Poniedziałek w swojej książce.

Jacek Poniedziałek i jego "(Nie) Dziennik"

W książce aktor zdecydował się szczerze opowiedzieć nie tylko o bardzo trudnych relacjach z rodziną, ale także o uzależnieniu. W wywiadzie, którego udzielił niedawno Markowi Sekielskiemu przyznał, że problemy z alkoholem zaczęły się w momencie, gdy przeprowadził się z Krakowa do Warszawy i zaczął odnosić pierwsze duże sukcesy. Więcej na ten temat znajdziecie w naszym materiale: Jacek Poniedziałek szczerze o trudnej przeszłości i uzależnieniach: "Wiedziałem, że mam problem już od dawna"

Problemy z alkoholem miał nie tylko aktor, ale także jego brat.

- Dorastając, nie cierpiałem go, bo codziennie bił mnie po głowie, miał zepsute, czarne zęby, po pijaku sikał pod siebie albo na ścianę, śmierdział brudnymi skarpetami i przetrawioną wódą. I regularnie wydzierał się na mamę, zwłaszcza gdy miał kaca albo za mało wypił - czytamy we fragmencie książki opublikowanym przez Wyborcza.pl.

Jacek Poniedziałek - kariera

Jacek Poniedziałek jest aktorem teatralnym i filmowym, reżyserem teatralnym oraz tłumaczem. Widzom znany jest z ról w "Rewersie" lub "Ziarnie prawdy" Borysa Lankosza. Pojawia się także na małym ekranie. Grał w serialach na "Na Wspólnej", "Pod powierzchnią" czy "Magda M.". Miłośnicy teatru mogli go podziwiać m.in. w "Aniołach w Ameryce" Krzysztofa Warlikowskiego czy "Powrocie do Reims" Katarzyny Kalwat.

Poniedziałek przetłumaczył na język polski sztuki Sarah Kane oraz Tennessee Williamsa.

Jacek Poniedziałek o agresji z powodu orientacji seksualnej: Dostałem po głowie i to dosyć mocno. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Miłość i seks osób niepełnosprawnych - dlaczego stanowią tabu? "Obcy ludzie wytykali nas palcami"

Stan Borys i Anna Maleady o wspólnej walce z konsekwencjami udaru mózgu. "Czekamy na lepsze czasy z uśmiechem"

Książę Harry w zaskakującym wywiadzie o życiu w Wielkiej Brytanii. "Przypłaciłem to zdrowiem psychicznym"

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: Wyborcza.pl

Pozostałe wiadomości