Gwiazdy

Duet Martin Lange powalczy o Bursztynowego Słowika. "Chcemy przekazywać to, co mamy w serduchach"

Gwiazdy

Autor:
Nastazja
Bloch
Martin Lange powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
Martin Lange powalczy w Sopocie o Bursztynowego Słowika
wideo 2/7

Już 17 sierpnia na scenie Opery Leśnej usłyszymy siedmiu utalentowanych artystów, którzy w konkursie #TOP OFF THE TOP CHALLENGE powalczą o statuetkę Bursztynowego Słowika. Wśród nich - duet Martin Lange. Jaki muzycy mają plan na ten dzień i co łączy ich z Michałem Szpakiem?

Martin Lange powalczy o Bursztynowego Słowika

Marcin Makowiec i Michał Lange to utalentowani producenci muzyczni, którzy współpracowali z największymi polskimi artystami. W tym roku duet postanowił zaprezentować szerszej publiczności swoją osobistą twórczość. W piątek 13 maja ukazała się długo wyczekiwana płyta "Kontrasty". Data premiery wcale nie okazała się dla muzyków pechowa. Krążek bardzo szybko zebrał dobre opinie, a obecnie Michał i Marcin są w ciągłej trasie koncertowej. Czy nie mają jeszcze dość życia w busie?

- Jest intensywnie, ale to były nasze marzenia i dobrze, że się spełniają – powiedział Michał.

Już wkrótce duet Martin Lange powalczy o statuetkę Bursztynowego Słowika. Panowie na deskach Opery Leśnej zaśpiewają piosenkę "To koniec". Co przygotowali na ten wyjątkowy dzień?

- My jesteśmy zawsze spontaniczni. Jeśli chodzi o samo przygotowanie muzyczne, to jesteśmy przygotowani. Bardziej myślimy o tym, jak podkreślić wagę tego numeru i tę tematykę, która jest dosyć mocna i trochę antysystemowa. Piętnująca pewne schematy, w których my dzisiaj żyjemy. Chcemy to podkreślić wizualnie i zrobić z tego trochę performance – powiedział Michał. - Większość osób zna nas z "Kłamiesz", a tutaj chcemy pokazać coś nowego - dodał Marcin.

To, czym artyści najbardziej się wyróżniają na tle konkurencji, to ich autentyczność i szczerość. Śpiewają, grają i przekazują poprzez muzykę to, co gra im w duszy, bez ściemy czy koloryzowania.

- My chcemy przekazywać najbardziej bezpośrednio i spontanicznie to, co mamy w serduchach. Nasza rockowa, wewnętrzna, nonszalancka energia z nas wypływa i chcemy po prostu tym zarażać. Mówimy też o poważnych rzeczach w piosenkach - powiedział Michał.

Wśród uczestników biorących udział w konkursie #TOP OFF THE TOP CHALLENGE jest także Michał Szpak, z którym producenci mieli okazję współpracować. Czy na sopockiej scenie pojawi się między nimi nutka rywalizacji?

- My ze sobą cały czas żyjemy w przyjaźni. Nie będziemy konkurować, będziemy nawzajem trzymać za siebie kciuki i dobrze się bawić – wyjaśnił Michał. - Będziemy prosić ludzi, żeby głosowali na Michała, a Michał, żeby głosowali na nas. Będzie solidarność – dodał Marcin.

TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 - konkurs

Wielkimi krokami zbliża się jedno z największych wydarzeń muzycznych w naszym kraju. TOP OF THE TOP Sopot Festival 2022 odbędzie się w dniach 16-19 sierpnia. Oprócz niesamowitych koncertów po raz kolejny zostanie wręczona prestiżowa statuetka Bursztynowego Słowika. Zanim jednak artyści staną na scenie, by w konkursie #TOP OF THE TOP CHALLENGE zaprezentować swoje nowe single, odbędzie się koncert pod hasłem #iDANCE, w którym wezmą udział takie gwiazdy, jak Agnieszka Chylińska, Ewa Farna, Cleo, Feel, Margaret, Natalia Nykiel, Kombi, Blue Café, Nocny Kochanek czy Storo.

Do rywalizacji o główną nagrodę sopockiego festiwalu przystąpią: Anna Karwan, BEMY, Martin Lange, Michał Szpak, Natasza Urbańska, Wiktor Dyduła.

O tym, do czyich rąk trafi statuetka, zadecydują słuchacze i widzowie za pomocą głosowania SMS. Już teraz zapraszamy wszystkich do wspólnej zabawy pod scenę. Bilety na Top Of the top Sopot Festival wciąż są jeszcze dostępne. Co więcej, relację z wydarzenia będzie można śledzić także na antenie TVN.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

Autor:Nastazja Bloch

Źródło zdjęcia głównego: mat. prasowe

Pozostałe wiadomości