Gwiazdy

Dr Misio prezentuje „Strach XXI wieku”. Arkadiusz Jakubik: „Pandemia stworzyła specyficzny kontekst dla tej piosenki”

Gwiazdy

Arkadiusz Jakubik jest aktorem o wielu twarzach i artystą o wielu talentach. Gwiazdor występuje na scenie nie tylko jako aktor, ale i muzyk zespołu Dr Misio. 19 czerwca miała miejsce premiera najnowszego teledysku grupy do utworu „Strach XXI wieku”, który wyreżyserował Wojciech Smarzowski.

Premiera teledysku „Strach XXI wieku”

Dr Misio to zespół muzyczny założony z inicjatywy Arkadiusza Jakubika w 2008 roku. Na przestrzeni lat grupa wydała kilka płyt i zdobyła wielu wiernych fanów. Ostatnio zadebiutował w sieci najnowszy teledysk Dra Misio do piosenki „Strach XXI wieku”. Singiel zapowiada jesienną premierę płyty zespołu.

Klip został wyreżyserowany przez Wojciecha Smarzowskiego, który w przeszłości wielokrotnie współpracował z Arkadiuszem Jakubikiem.

Mam wrażenie, że Wojtkowi jest po drodze z tym, co robi Dr Misio i jesteśmy tak umówieni, że na każdej płycie zrobi dla nas przynajmniej jeden teledysk

– powiedział Arkadiusz Jakubik, aktor, lider zespołu Dr Misio.

Utwór porusza bardzo aktualne obecnie kwestie związane m.in. z tolerancją, jednak jego pierwsze wersje powstały ok. 2 lata temu. Autorem tekstu jest Krzysztof Warga, jeden z członków grupy.

Premiera płyty miała się odbyć w marcu i faktycznie pandemia dopisała nieoczekiwaną pointę – i do tej piosenki, i całej płyty. Raz że, premierę musieliśmy oczywiście przenieść na jesień, a tę piosenkę, tę płytę odbiera się teraz zupełnie inny pryzmat. Pandemia stworzyła specyficzny kontekst dla tej piosenki

- zauważył aktor.

Myśmy się tej piosenki w którymś momencie przestraszyli, patrząc w marcu na to, co się dzieje i ten strach ludzi pozamykanych w domach przed epidemią, zarazą, która zatacza coraz szersze kręgi

– dodał.

ZOBACZ: Występ zespołu Dr Misio w utworze „Strach XXI wieku”

Sztuka lekiem na całe zło

Muzyka jest dla Arkadiusza Jakubika sposobem na komunikowanie się i tworzenie więzi z fanami. Ponadto, koncerty są dla niego sposobem na pozbycie się złych myśli. Szaleństwo na scenie traktuje jak psychoterapię, dzięki której zachowuje zdrowie psychiczne bez pomocy specjalisty.

Dr Misio nie jest jedynym projektem Jakubika. Kiedy nastała pandemia, aktor pracował wówczas na planie nowego serialu pt. „Klangor”, w reżyserii Łukasza Kośmickiego. Jakiś czas temu zapadła decyzja, że produkcja ponownie ruszy jesienią.

Czekamy, bo już odmrażają się kolejne plany filmowe i serialowe. Jest tego bardzo, bardzo dużo. Podobno zabraknie aktorów za chwile, żeby obsłużyć te wszystkie plany

- wyznał artysta.

Zapytany o to, czy pracuje obecnie przy jakiejś produkcji fabularnej, odpowiedział twierdząco, jednak zastrzegł, że nie może zdradzić na ten temat zbyt wielu szczegółów.

Mam nadzieję, że te rzeczy dojdą do skutku. Bardzo tęsknię za jakąś fabułą, bo ostatnio zostałem królem seriali

– zażartował Jakubik.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Zobacz też:

Zespół Dr Misio z nową piosenką „Chcesz się bać”

Scena DDTVN | Dr Misio - "Mordor"

Polscy artyści w akcji "Razem Robimy Dobro". Charytatywny singiel niesie ważne przesłanie

Autor: Agata Polak

Pozostałe wiadomości