Gwiazdy

Barbara Pravi na Eurowizji zdobyła drugie miejsce. Jakie ma korzenie? "Moja polska babcia wyszła za mąż za mojego irańskiego dziadka"

Gwiazdy

Aktualizacja:

Barbara Pravi była prawdziwym objawieniem tegorocznej Eurowizji. Reprezentująca Francję wokalistka wystąpiła z dramatyczną piosenką. Utwór Voilà zapewnił jej drugie miejsce w konkursie i międzynarodowy rozgłos. Okazuje się, że jej rodzinna historia również sięga poza granice Francji.

Barbary Pravi - rodzice, korzenie, Eurowizja

Tata piosenkarki jest serbskiego pochodzenia, a jej prawdziwe nazwisko brzmi Pravić. Swój pseudonim artystyczny zaczerpnęła z języka swojego ojca, w którym słowo "prava" oznacza autentyczna. Matka wokalistki ma polsko-irańskie korzenie, jej babcia była Polką ocaloną z Holocaustu.

- Moja polska babcia miała na imię Helena i niestety już nie żyje, zmarła, kiedy moja mama miała dwadzieścia jeden lat - wspomina Barbara. - Cała moja rodzina zginęła w trakcie Zagłady oprócz mojej babci i jej rodzeństwa, którzy zostali ukryci we Francji. Moja polska babcia wyszła za mąż za mojego irańskiego dziadka jest to więc całkiem zabawna mieszanka. Poznali się we Francji, urodziły im się dzieci: moja mama i jej siostra. I to by było na tyle - podsumowuje.

Sukces piosenki Voilà

- Zabolało mnie to, że ani Måneskin, ani ja nie prosiliśmy o nic nikogo - wyznaje wokalistka. - To oni wygrali, zostali wybrani przez publiczność i bardzo im się to należało - podkreśla.

Jak podkreśla Barbara, tworząc piosenki kieruje się uczuciami i dąży do tego, aby w swoich utworach być maksymalnie prawdziwą. Jej zdaniem to recepta na sukces.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki zobaczysz na Player.pl.

Zobacz też:

Ciąża w nieformalnym związku. Jak dokonać uznania ojcostwa i dlaczego to tak ważne?

Kobiety po mastektomii pozują do niezwykłych aktów. „Życie bez piersi też może być piękne”

Rezydenci biur podróży skarżą się na turystów. "Dzwoni kobieta i mówi, że urwał jej się sznurek od tamponu"

Autor: Adam Barabasz

Reporter: Michał Malinowski

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości