Gwiazdy

Alicja Klasik mistrzynią świata w szpadzie. "Trzeba walczyć nie dość, że z przeciwnikiem, to jeszcze z własnymi trudnościami"

Gwiazdy

Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak w pojedynku w Dzień Dobry TVN dały mistrzowski popis sportowych umiejętności. Alicja ma za sobą wielki triumf. Niedawno stanęła na podium mistrzostw świata w Egipcie. Czy chciałaby wystartować w igrzyskach olimpijskich?

Alicja Klasik 10 kwietnia wygrała zawody w Egipcie. 17-letnia zawodniczka z Rybnika została mistrzynią świata kadetek w szpadzie.

Sportowa kariera Alicji Klasik

– Zaczęłam trenować, gdy miałam 8 lat. Rodzice zapisali mnie na szermierkę – wspomina Alicja Klasik. – Była to długa droga to sukcesu, ale walczymy dalej.

Teraz Alicja trenuje cztery razy w tygodniu po dwie godziny. Jej partnerką w szpadzie jest Kinga Zgryźniak, która również jest reprezentantką Polski. Na czym polega współpraca dziewczyn w przygotowaniach do zawodów? - Z Alicją jesteśmy w kadrze narodowej z tego samego klubu. Wspieramy siebie nawzajem, jak wyjeżdżamy i w klubie tak samo – zapewnia Kinga.

Co chciałaby osiągnąć Alicja Klasik?

– Chciałabym zajmować najwyższe miejsca podium na arenie międzynarodowej i, wiadomo, jak jak każdy sportowiec chciałabym wystartować w igrzyskach olimpijskich – nie ukrywa Alicja zapytana o sportowe marzenia.

Jak wspomina udział w mistrzostwach świata? – To było bardzo stresujące. Jak wychodzi się na planszę, trzeba polegać na sobie, walczyć nie dość, że z przeciwnikiem, to jeszcze z własnymi trudnościami. Ale miałam wiele osób, które mnie wspierały i to pomogło mi wygrać – podkreśla mistrzyni świata w szpadzie. Zdradza też, jaką ma pasję poza sportem. – Bardzo lubię grać na ukulele - mówi zawodniczka.

Zobacz także:

Jak trenować, by mieć brazylijskie pośladki jeszcze przed wakacjami? Ekspertka pokazuje skuteczne ćwiczenia

Krokomierz – jak działa urządzenie do liczenia kroków?

Mistrzyni w narciarstwie freeridowym o swojej pasji: "To była absolutna miłość od pierwszego wejrzenia"

Autor: Magdalena Zamkutowicz

Tagi:
Prowadzący:
Tagi:
Prowadzący:
Pozostałe wiadomości