Gorące tematy

Koronawirus w szpitalu we Włocławku. Ewakuowano 30 osób

Gorące tematy

iStockphotosudok1/Getty Images

- Na II Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Wśród chorych są zarówno pacjenci, jak i pracownicy placówki.

Ewakuacja pacjentów ze szpitala we Włocławku

W czwartek wieczorem Wojewódzki Szpital Specjalistyczny we Włocławku poinformował, że jeden z pracowników medycznego Oddziału Chorób Wewnętrznych II jest zakażony koronawirusem. Jak się okazało już w piątek liczba zachorowań wzrosła. Pozytywny wynik został potwierdzony u 17 pracowników i 13 pacjentów placówki. W związku z tym sanepid i władze szpitala podjęły decyzję o ewakuacji.

Wieczorem w sobotę otrzymaliśmy wyniki 67 testów przeprowadzonych w szpitalu we Włocławku na II Oddziale Chorób Wewnętrznych, z których 30 to wyniki pozytywne. Zakażenie koronawirusem stwierdzono u 13 pacjentów i 17 osób personelu szpitala

– powiedział rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól

Jeszcze w piątek 13 chorych pacjentów zostało przetransportowanych do szpitala w Grudziądzu. Część z nich jest w stanie ciężkim. Dyrekcja włocławskiego szpitala podjęła również decyzję, aby pacjentów, którzy przebywali ponad 48 godzin z osobami zakażonymi przewieźć do innej placówki. Nie jest wykluczone, ze za kilka dni wyniki badań u tych osób, dadzą wynik pozytywny. Osoby, u których do tej pory nie wykryto Covid-19 trafią do szpitala w Świeciu i w Bydgoszczy.

Stan 17 pracowników szpitala, u których wykryto koronawirusa, jest dobry. Sanepid podjął decyzję o odesłaniu personelu na domową izolację.

Kolejne testy dla pacjentów i personelu

Rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól poinformował także, że dyrekcja szpitala podjęła decyzję o przeprowadzeniu kolejnych testów wśród pacjentów i personelu przebywającego na terenie placówki. Przebadanych zostanie około 100 osób. Władze szpitala przekazały również, że przyjęcia na oddział chorób wewnętrznych zostały czasowo wstrzymane.

Koronawirus zniszczył mu płuca, ratunkiem był przeszczep. Zobacz materiał:

Zobacz także:

Telefon Wsparcia dla Seniorów nadal dzwoni. "Mniej rozmów o koronawirusie, więcej o jego konsekwencjach"

Impreza zakończona kwarantanną. Gdyńscy licealiści zakażeni koronawirusem

Przybywa szkół z koronawirusem. Minister edukacji: "Zaledwie kilkadziesiąt placówek pracuje w trybie innym niż stacjonarny"

Autor: Nastazja Bloch

Źródło: TVN24

Źródło zdjęcia głównego: iStockphoto

Pozostałe wiadomości