We wtorek 2 lipca pisaliśmy o skutkach śmiercionośnej nawałnicy w Polsce. Dowiedzieliśmy się też, że Agnieszka Włodarczyk przebywa w szpitalu. Dziś GIS ostrzegł Polaków przed niebezpiecznymi kubkami.
Zdrowie matki i dziecka, a także komfort psychiczny całej rodziny są priorytetami, które kształtują preferencje rodziców w wyborze szpitala. Fundacja Rodzić po Ludzku sprawdziła, jakie są najlepsze oddziały położnicze w Polsce.
"Nie uśmierca się ludzi, ale dalej handluje się ciałami".
"Sam jestem ojcem dziecka, które czasami pojawia się w szpitalach".
W ukraińskich szpitalach kończą się leki, opatrunki i inne przybory niezbędne do udzielania pomocy pacjentom. W odpowiedzi na ten problem polscy artyści zdecydowali się zorganizować wyjątkową akcję. "Serca dla serc" to szlachetna inicjatywa mająca na celu wsparcie placówek medycznych zza naszej wschodniej granicy.
"Nie możesz zabrać dziecka ważącego 600 g do piwnicy"
"Entuzjazm dyrektorów skończy się z pierwszym błędem medycznym".
Piąta fala pandemii koronawirusa daje się we znaki. Codziennie notowanych jest wiele przypadków i wiele osób choruje. Ministerstwo planuje zmniejszenie ilości łóżek, jednak wiele szpitali zgłasza, że ma problemy. Jak wygląda sytuacja?
Fundacja K.I.D.S opublikowała raport pt. Wielkie Badanie Dziecięcych Szpitali 2021. W ciągu kilku miesięcy były zbierane opinie rodziców, pacjentów oraz personelu. Mieli oni możliwość wypełnienie ankiety online, w której oceniali doświadczenia szpitalne od przyjęcia, przez pobyt, aż to wypisania.
"Wracałem do domu i łzy same leciały mi po twarzy".
Pielęgniarki żyją krócej niż reszta Polek - tak wynika z raportu Naczelnej Izby Pielęgniarek i Położnych. Co więcej, w ciągu najbliższej dekady ich liczba zmniejszy się o 30 tys. To z kolei może sprawić, że będzie trzeba zamknąć prawie 500 szpitali.
1 września ruszył protest ratowników medycznych w całej Polsce w szpitalach wojewódzkich. Pracownicy odmówili przyjścia do szpitala lub wzięli minimalną liczbę godzin podczas dyżurów, by w ten sposób pokazać, że nie zgadzają się na warunki pracy, które oferują placówki. Przez sześć dni nie wyjedzie niemal połowa zespołów. Jak bunt wygląda w praktyce? O tym opowiedział Bartłomiej Matyszewski, ratownik medyczny.
Chorego w szpitalu będzie mogła odwiedzić tylko ta osoba, która przyjęła szczepionkę przeciwko COVID-19. Nad wprowadzeniem takiego rozwiązania zastanawia się Ministerstwo Zdrowia.
Wakacje - czas błogiego lenistwa, kąpieli w basenie i opalania na rajskiej plaży. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą czekać na nas zarówno w kraju, jak i za granicą. Błahe potknięcie i drobny wypadek mogą wiązać się z ogromnymi stratami. Jak bezpiecznie podróżować z całą rodziną? Temat poruszyła nadkomisarz Małgorzata, która opisała pierwszy i zarazem felerny dzień swojego urlopu, a także podzieliła się wskazówkami i obserwacjami.
Agnieszka Włodarczyk odkrywa kolejne karty w kwestii rozwiązania ciąży. Gwiazda co jakiś czas relacjonuje w sieci jej przebieg. Teraz poruszyła wrażliwy temat, jakim jest aktywność ciężarnych w ostatnich tygodniach przed przyjściem dziecka na świat.
Tatiana Okupnik przechodzi wyjątkowo trudne chwile. Gwiazda trafiła do szpitala z powodu nawracającej migreny. Ból głowy był na tyle silny, że nie była w stanie uporać się z nim bez pomocy specjalistów. Informacją tą podzieliła się z fanami w mediach społecznościowych.
Pierwsze tygodnie wiosny zbiegły się w Polsce z trzecią falą pandemii koronawirusa. Ostatnie statystyki zachorowań i poluzowanie części obostrzeń wskazują jednak na to, że najgorsze już za nami. Jak ten czas wyglądał w szpitalach? W sieci opublikowano film dokumentalny "Dzień w piekle na Ziemi".
Nikodem urodził się z wrodzoną wadą serca. Synek 33-letniej Kamili Popiołek miał nieprawidłowo wykształconą zastawkę, która odpowiada za prawidłowy przepływ krwi przez serce. Dzięki pomocy lekarzy i udanej operacji życie chłopca zostało uratowane. Teraz jednak mały Nikodem potrzebuje wsparcia finansowego na dalsze leczenie.
Katarzyna Piekielna ma 40 lat i jest poważnie chora - ma raka mózgu. Niestety, nie może zostać operowana, bo ze względu na sytuację związaną z pandemią koronawursa, data zabiegu wciąż jest zmieniana. W reportażu programu UWAGA! TVN pani Katarzyna opowiedziała o swojej trudnej sytuacji.
Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 4 maja wycofane zostają ograniczenia dotyczące zabiegów planowych. Wcześniej NFZ zaleciło ich wykonywanie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo, aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala.
Po świętach spodziewamy się zwiększonej zachorowalności na PIMS, czyli zespół pocovidowy u dzieci. Prosimy rodziców o czujność - powiedziała PAP Katarzyna Pokorna-Hryniszyn, rzeczniczka Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie-Prokocimiu. Apel do rodziców w mediach społecznościowych wystosowała także internautka Magda Bigaj. Czym jest PIMS i jak go wykryć?
Pandemia zmieniła wiele aspektów naszego życia, które jeszcze do niedawna wydawały nam się zupełnie oczywiste. Przez COVID-19 nie możemy na przykład odwiedzać w szpitalach naszych bliskich, którzy w osamotnieniu muszą walczyć z chorobą.
Trzymiesięczna Basia trafiła do krakowskiego szpitala na początku lipca 2016 r. z powodu ostrego nieżytu żołądkowo-jelitowego; po kilku dniach dziewczynka zmarła. Według prokuratury do jej śmierci miało dojść "w wyniku nieprawidłowych działań diagnostyczno-terapeutycznych".
W czasach pandemii zespół ratowników górniczych z Knurowa postanowił wesprzeć służbę zdrowia i wspomóc personel w codziennych obowiązkach. Tak panowie, którzy ratują życie ludzi pod ziemią, w ramach wolontariatu trafili na jeden z oddziałów miejscowego szpitala. Co należy do ich obowiązków?
O Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy w naszym kraju słyszał każdy. Od lat wspiera polską ochronę zdrowia, a w dobie pandemii odegrała niebagatelną rolę. - W sumie na pomoc przeznaczyliśmy 70 mln złotych - zadeklarował Jerzy Owsiak. W Dzień Dobry TVN opowiedział, jak fundacja przygotowuje się do finału w 2021 r.
Alina i Jan Blacha są bohaterami niezwykłej historii miłosnej. Małżeństwo połączyła pasja do wspólnego zawodu. Świetnie czują się przy sobie nie tylko w domowym zaciszu, ale także na sali operacyjnej. Bycie razem daje im możliwość rozumienia się bez słów.
UWAGA! TVN pokazała w programie nagrania, jak chorzy, pozostawieni bez opieki, leżą na szpitalnej podłodze. Pacjenci skarżyli się, że „chorzy umierają”, bo w nocy nie wolno im wciskać alarmu i prosić o pomoc. Po emisji reportażu Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął postępowanie w sprawie Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Kontrole zapowiadają władze województwa i miasta. Jak wyglądała opieka nad pacjentami w placówce?
Dziecko, które połknęło 50 magnetycznych kulek, trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Mały pacjent musiał być operowany. W ostatnim czasie tamtejsi chirurdzy zanotowali trzy takie przypadki. Co ważne, kulki są częścią dostępnych na rynku zabawek. Dlatego lekarze apelują o rozważne ich wybieranie.
Najnowsze wideo Edyty Górniak wywołało w sieci spore poruszenie. Dość szybko na "rewelacje" artystki zareagowało środowisko medyczne, które zdementowało rzekome doniesienia. Jak naprawdę wygląda rzeczywistość służby zdrowia w dobie walki z koronawirusem? O tym opowiedział nam lekarz, który stoi na pierwszej linii frontu, autor książki "Niewidzialny front" napisanej pod pseudonimem - Tomasz Rezydent.
W związku z rosnącą liczbą chorych na Covid-19 i brakiem lekarzy w szpitalach, wielu dyrektorów poprosiło o pomoc wolontariuszy. Na czym dokładnie polega ich wsparcie w czasie pandemii koronawirusa? Postanowiliśmy to sprawdzić.