szpitale

  szpitale

  1 września ruszył protest ratowników medycznych w całej Polsce w szpitalach wojewódzkich. Pracownicy odmówili przyjścia do szpitala lub wzięli minimalną liczbę godzin podczas dyżurów, by w ten sposób pokazać, że nie zgadzają się na warunki pracy, które oferują placówki. Przez sześć dni nie wyjedzie niemal połowa zespołów. Jak bunt wygląda w praktyce? O tym opowiedział Bartłomiej Matyszewski, ratownik medyczny.

  Wakacje - czas błogiego lenistwa, kąpieli w basenie i opalania na rajskiej plaży. Niestety często nie zdajemy sobie sprawy z zagrożeń, jakie mogą czekać na nas zarówno w kraju, jak i za granicą. Błahe potknięcie i drobny wypadek mogą wiązać się z ogromnymi stratami. Jak bezpiecznie podróżować z całą rodziną? Temat poruszyła nadkomisarz Małgorzata, która opisała pierwszy i zarazem felerny dzień swojego urlopu, a także podzieliła się wskazówkami i obserwacjami.

  Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że od 4 maja wycofane zostają ograniczenia dotyczące zabiegów planowych. Wcześniej NFZ zaleciło ich wykonywanie do niezbędnego minimum lub czasowe zawieszenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo, aby zapewnić dodatkowe łóżka szpitalne dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala.

  UWAGA! TVN pokazała w programie nagrania, jak chorzy, pozostawieni bez opieki, leżą na szpitalnej podłodze. Pacjenci skarżyli się, że „chorzy umierają”, bo w nocy nie wolno im wciskać alarmu i prosić o pomoc. Po emisji reportażu Narodowy Fundusz Zdrowia wszczął postępowanie w sprawie Szpitala Miejskiego w Poznaniu. Kontrole zapowiadają władze województwa i miasta. Jak wyglądała opieka nad pacjentami w placówce?

  Dziecko, które połknęło 50 magnetycznych kulek, trafiło do Uniwersyteckiego Szpitala Dziecięcego w Krakowie. Mały pacjent musiał być operowany. W ostatnim czasie tamtejsi chirurdzy zanotowali trzy takie przypadki. Co ważne, kulki są częścią dostępnych na rynku zabawek. Dlatego lekarze apelują o rozważne ich wybieranie.

  Najnowsze wideo Edyty Górniak wywołało w sieci spore poruszenie. Dość szybko na "rewelacje" artystki zareagowało środowisko medyczne, które zdementowało rzekome doniesienia. Jak naprawdę wygląda rzeczywistość służby zdrowia w dobie walki z koronawirusem? O tym opowiedział nam lekarz, który stoi na pierwszej linii frontu, autor książki "Niewidzialny front" napisanej pod pseudonimem - Tomasz Rezydent.

  Liczba osób chorych na koronawirusa wciąż rośnie. Przekroczyliśmy już 20 tys. zakażeń dziennie i nie wydaje się, by miało być lepiej. Obecnie, żeby znaleźć dla kolejnych zarażonych COVID-19 szpitalne łóżka, coraz częściej odwoływane są planowane wcześniej operacje i zabiegi. Problemem jest nie tylko brak łóżek czy respiratorów, ale też lekarzy oraz pielęgniarek. Jak sobie z tym radzić?

  Pandemia wciąż nie daje za wygraną, a powracające obostrzenia dały się już we znaki tym, którzy na co dzień żyją z dala od swoich bliskich. W najgorszej sytuacji znalazły osoby będące w Domach Pomocy Społecznej oraz szpitalach czy klinikach. Agata Kowalska swojej mamy nie może przytulić od początku pandemii. Nam opowiedziała historię, która na zawsze zmieniła jej życie.

  Narodowy Fundusz Zdrowia wydał komunikat, w którym zaleca ograniczenie do niezbędnego minimum lub czasowe ograniczenie udzielania świadczeń wykonywanych planowo. Celem redukcji ma być minimalizacja ryzyka transmisji infekcji COVID-19 oraz zapewnienie dodatkowych łóżek szpitalnych dla pacjentów wymagających pilnego przyjęcia do szpitala.

  Wyniki raportu NIK o stanie psychiatrii dziecięcej w Polsce są przerażające. Przez ponad dwa lata blisko dwa tysiące polskich dzieci próbowało odebrać sobie życie. Dlaczego szpitale nie potrafią pomóc najmłodszym? O stanie dziecięcej psychiatrii rozmawialiśmy z Januszem Schwertnerem, dziennikarzem, autorem książki "Szramy. Jak psychosystem niszczy nasze dzieci" oraz dr Agnieszką Dąbrowską, specjalistką psychiatrii dorosłych oraz dzieci i młodzieży.

  - Na II Oddziale Chorób Wewnętrznych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego we Włocławku stwierdzono zakażenie koronawirusem - poinformował rzecznik wojewody kujawsko-pomorskiego Adrian Mól. Wśród chorych są zarówno pacjenci, jak i pracownicy placówki.