Odpicowane mieszkanie – życie w starym domu

Aranżacje wnętrz

Aktualizacja:

W kolejnym odcinku „Odpicowanego mieszkania” Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła Olę, Rafała i ich dwie córki. Rodzina mieszka w willi z 1913 roku. Zobaczcie te niezwykłe wnętrza.

Dom, który odwiedziła Katarzyna, ma już ponad 100 lat. Rodzina postanowiła jednak zachować starego ducha i nie ingerować mocno w zmiany.

Życie w starym domu

Aleksandra i Rafał Nadolny to właściciele starego domu z tradycją. Willa ma prawie 200 metrów kwadratowych. Jak żyje się w takich wnętrzach?

Jak się wprowadziliśmy, to musieliśmy się trochę przyzwyczaić do tego miejsca, do odgłosów.

- przyznała pani Aleksandra.

Kupując stary dom, trzeba liczyć się z tym, że trzeba będzie poświecić mu trochę czasu, aby odnowić to, co zostało zniszczone.

Stary dom to jest sposób na życie. Każdy weekend to było malowanie, ługowanie, olejowanie, my nie chcemy, żeby tu było perfekcyjnie, tu są zostawione tynki, czy podłoga, które są stare i autentyczne.

- dodała.

W domu zostały zmienione kolory. Rodzina zamieszkująca wille chciała, aby barwy były neutralne. Dominuje biel, brąz, a w pokoju dziecięcym brudny róż.

To, co nam się podoba to prawdziwe rzemiosło i materiały.

- zdradził pan Rafał.

We wnętrzach willi znajdują się elementy drewniane, skórzane oraz wełniane dywany. Rodzinną inspiracją są lata 60. i 70.

Zobacz też:

Autor: Anna Kobyłka