Aranżacje wnętrz

Jak urządzić kuchnię w stylu orientalnym? Krzysztof Miruć zdradza swoje patenty

Aranżacje wnętrz

Magda i Remek zgłosili się do Krzysztofa Mirucia z prośbą o remont kuchni i salonu. Para jest zafascynowana kulturą Bliskiego Wschodu i chce, aby w takim stylu było całe ich mieszkanie. Co z tego wyszło?

Dla architekta zlecenie okazało się sporym wyzwaniem, gdyż pierwszy raz przyszło mu projektować pomieszczenia właśnie w takim stylu. Niełatwym zadaniem okazał się także wybór odpowiedniej lodówki.

Jak wybrać lodówkę?

Magdzie i Remkowi zależało, aby w kuchni stanęła naprawdę duża lodówka. Wspólnie z Krzysztofem Miruciem wybrali dwuskrzydłowe urządzenie o pojemności niemal 600 litrów. Lodówka ma wbudowaną kostkarkę do lodu. Urządzenie posiada dodatkowe drzwiczki. Dzięki nim można wyjąć np. jogurt bez konieczności otwierania całej lodówki. - Pod względem wizualnym lodówka jest idealna - mówił Remek.

Jak stworzyć kuchnię w stylu orientalnym?

Zgodnie z przygotowanym przez Krzysztofa Mirucia projektem, wejście do kuchni ma teraz kształt ostrołuku. Z jednej strony na ścianie zawisł okap, a na dole stanęła zabudowa z szufladami. Po przeciwnej stronie pojawiły się szafki wiszące oraz stojące ze zlewem. Obok stanęła wybrana przez Magdę i Remka lodówka.

Orientalnego klimatu nadały kuchni złote zdobienia oraz uchwyty do szafek. - Tak wyobrażałam sobie swoje idealne mieszkanie. To jest właśnie to - mówiła Magda.

"Zgłoś remont" na HGTV - o czym jest program?

"Zgłoś remont" to program, w którym architekt Krzysztof Miruć podejmuje naprawdę duże wyzwania, m.in. zamienia puste, deweloperskie wnętrza w przytulne przestrzenie gotowe do zamieszkania. Krzysztof nie boi się także remontów starych mieszkań. W jednym z odcinków na naszych oczach kawalerkę w kamienicy przeobraził w nowoczesne 3-pokojowe mieszkanie.

Projektant podejmuje się remontów pojedynczych pomieszczeń, jak salon, łazienka czy pokój nastolatki. Program "Zgłoś remont" to także wyjątkowa okazja, aby dowiedzieć się, jak samemu urządzić wnętrze ze smakiem.

Program dostępny jest na antenie HGTV (emisja w sobotę o godz. 22:00 i w niedzielę o godz. 16:30) oraz online na platformie Player.pl.

Zobacz także:

Jak samodzielnie zerwać tapetę? Krzysztof Miruć zna niezawodny sposób

Salon połączony z kuchnią. Na co trzeba zwrócić uwagę?

Jak wybrać odpowiednią wannę? Krzysztof Miruć ma niezawodną radę na wyposażenie łazienki

Autor: Katarzyna Oleksik

Źródło: HGTV

Pozostałe wiadomości