Newsy

Prognoza pogody na piątek: duże zachmurzenie. Uwaga! Będzie ślisko na drogach

zachmurzone niebo zła pogoda

fot.Kevin Kobs/Getty Images

Newsy

Prognoza pogody na piątek: duże zachmurzenie. Uwaga! Będzie ślisko na drogach

zachmurzone niebo zła pogoda

fot.Kevin Kobs/Getty Images

Pogoda na piątek, 28 lutego. Synoptycy przewidują opady śniegu, deszczu lub deszczu ze śniegiem. Zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Temperatura od 3 do 5 st. C. Poznaj szczegóły.

Prognoza na piątek 28 lutego

Jak podaje IMGW, nad Europą dominują układy niskiego ciśnienia, tylko Półwysep Iberyjski oraz częściowo zachodnia i centralna część kontynentu są w zasięgu oddziaływania wyżów.

Polska znajduje się pod wpływem klina związanego z wyżem znad Alp, jedynie północny wschód i wschód kraju są pod wpływem niżu znad północnej Rosji. Pozostajemy w chłodnej polarnej morskiej masie powietrza.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Miejscami przelotne opady śniegu, od zachodu stopniowo przechodzące w deszcz ze śniegiem i deszcz. Na południu i południowym wschodzie, okresami opady o natężeniu umiarkowanym.

Mapa smogowa - powietrze w czwartek jest dobrej jakości. Szczegóły możesz sprawdzić na tvnmeteo.

Na zachodzie i w centrum możliwe burze. Temperatura maksymalna od 1 st.C na południowym wschodzie do 6 st.C na zachodzie. Chłodniej na obszarach podgórskich Karpat około -2 st.C.

Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach wiatr przeważnie silny, w porywach do 90 km/h, będzie powodować zamiecie i zawieje śnieżne.

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Miejscami słabe opady śniegu i deszcz ze śniegiem, a na wybrzeżu również deszczu. Temperatura minimalna od -2 st.C do 0 st.C, cieplej na wybrzeżu 1 st.C, 2 st.C. Na obszarach górskich temperatura minimalna od -6 st.C do -3 st.C.

Prognoza pogody 28 lutego w Warszawie

W piątek w Warszawie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i rozpogodzeniami. Przelotne opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna 4 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni i północno-zachodni. W nocy zachmurzenie przeważnie umiarkowane, okresami wzrastające o dużego. Możliwe słabe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna 0 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni, nad ranem skręcający na południowy. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 994 hPa i będzie rosło.

Uwaga na śliską nawierzchnię!

Alerty przed śliską nawierzchnią obowiązują w województwach: śląskim, świętokrzyskim, małopolskim i podkarpackim.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w piątek rano alerty pierwszego stopnia w związku z możliwym oblodzeniem dróg i chodników. Ślisko będzie na drogach czterech województw w południowej części kraju.

Źródło: pap |
Co sądzisz o tym artykule?
59
5
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
28.02.2020
Merylu
Kinga jesteś super trzymaj się bez ciebie nie ma tego programu