Porady

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela. To nie muszą być kwiaty! Oto najlepsze pomysły

Porady

Prezent na zakończenie roku szkolnego dla nauczyciela. To nie muszą być kwiaty! Oto najlepsze pomysły

Jaki prezent dla nauczyciela lub dla wychowawcy na koniec roku szkolnego wybrać? Co podarować nauczycielowi na zakończenie szkoły? Czy kwiaty wystarczą? A jeśli nie chcesz wybrać kwiatów, co w takim razie wybrać?

 • Ile pieniędzy przeznaczyć na prezent dla nauczyciela lub dla wychowawcy?
 • Oryginalny prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego - co kupić?
 • Inne prezenty dla nauczyciela na koniec roku szkolnego.


Więcej: Nie ma miejsc w liceach dla uczniów?! Co z uczniami, którzy nie dostaną się do żadnej szkoły?


Prezent dla nauczyciela lub wychowawcy klasy może być wręczony na pożegnanie, na koniec roku oraz z okazji urodzin. Upominki stanowią wyraz uznania i podziękowanie za długie godziny spędzone podczas lekcji. Z tej okazji warto pomyśleć o oryginalnym, spersonalizowanym prezencie, który będzie stanowić prawdziwą pamiątkę dla nauczyciela na długie lata. Poniżej garść inspiracji i pomysłów.

Pamiętaj! Podziękowania dla nauczycieli na koniec roku powinny być miłym gestem, a nie jakimś obowiązkiem. Nauczycielom nie chodzi o prezenty, tylko o docenienie jego pracy. Zawsze bardzo miłe jest, kiedy dzieci przygotują coś od siebie. 


Więcej: Jaki prezent wybrać dla dyrektora szkoły na koniec roku? Tanie i sprawdzone pomysły

Ile pieniędzy przeznaczyć na prezent dla nauczyciela?

Zastanawiając się nad prezentem dla nauczyciela, warto na początek ustalić kwestie związane z budżetem. W niektórych klasach prezenty są wręczane osobno przez każdego z uczniów. Niestety w wielu przypadkach upominki powtarzają się i nie są zbyt oryginalne. 

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest grupowa zrzutka. Dzięki temu klasa może dysponować większym budżetem, a dana rzecz będzie kojarzyła się z całą grupą, a nie pojedynczym uczniem.

Oryginalny prezent dla nauczyciela na koniec roku szkolnego

Aby prezent dla nauczyciela był oryginalny, wcale nie musi być drogi. Wystarczy jedynie odrobina kreatywności. O czym warto pomyśleć?

 • Ramka ze zdjęciem klasowym – to doskonały pomysł na prezent na Dzień Nauczyciela dla wychowawcy. Wspólne zdjęcie na białym tle warto włożyć do szklanej antyramy i ręcznie napisać podziękowania. Można również dodać podpisy uczniów. Tego rodzaju prezent nauczyciel będzie mógł zawiesić w swoim gabinecie, w klasie lub we własnym domu.
 • Kubek dla nauczyciela – to jeden z zawsze bezpiecznych i przydatnych upominków. Aby nadać mu bardziej spersonalizowanego charakteru, warto kupić produkt z możliwością wykonania dowolnego nadruku. W takim przypadku można pomyśleć o zabawnym napisie, zdjęciu lub innym ciekawym elemencie. Kubek na Dzień Nauczyciela może zostać wręczony wraz z paczką dobrej jakości aromatycznej kawy lub herbaty.
 • Koszulka dla nauczyciela – to kolejny pomysł na prezent, który może zostać spersonalizowany w ciekawy sposób. Wiele firm oferuje możliwość nanoszenia dowolnych nadruków, zarówno napisów, jak i zdjęć. Sklepy internetowe są także pełne gotowych produktów. Bez problemu znajdziemy koszulkę z napisem „najlepszy nauczyciel na świecie” czy „wychowawca z klasą”.
 • Poduszka dla nauczyciela – wiele firm oferuje możliwość spersonalizowania innych ciekawych produktów. Warto zwrócić uwagę, czy poduszka jest wykonana z wysokiej jakości bawełny, czy z syntetyków. Jeśli chcemy, aby posłużyła jak najdłużej, warto poszukać przyjemnych w dotyku materiałów z nadrukiem odpornym na pranie w pralce.

Inne prezenty dla nauczyciela na koniec roku szkolnego

Jeśli budżet na prezent na Dzień Nauczyciela jest nieco większy, można pomyśleć o czymś bardziej wartościowym. Jednym z ciekawych pomysłów będzie pióro z grawerem. Warto wybrać model znanych i renomowanych marek, który będzie stanowić naprawdę wyjątkowy upominek. Inną opcją może być zakup ekskluzywnych perfum. Oczywiście to rozwiązanie jest polecane w sytuacji, gdy znamy ulubiony zapach nauczyciela lub nauczycielki. W przeciwnym wypadku lepiej nie ryzykować, gdyż prezent może okazać się nietrafiony.

 • Sporym ułatwieniem w wyborze upominku będzie znajomość hobby nauczyciela. Jeśli nauczyciel geografii uwielbia podróżować, z dużym prawdopodobieństwem ucieszy się z mapy podróży, którą można zawiesić na ścianie i zaznaczać na niej kolejne odwiedzone państwa. Pomysł na prezent dla nauczyciela, który lubi jazdę na nartach, to przykładowo narciarskie gogle.
 • Jeśli nie mamy konkretnego pomysłu lub nie znamy pasji nauczyciela, dobrym rozwiązaniem będzie zakup kart podarunkowych, np. do księgarni, perfumerii, kina, restauracji lub sklepów z wyposażeniem wnętrz. Tego typu upominki dla nauczycieli są praktyczne, a przy tym nie musimy obawiać się, że nie trafimy w ich gust.
 • Wychowawcy bardzo często zapisują ważne informacje w swoim notatniku. Szukając przydatnych prezentów, warto rozważyć zakup solidnego, skórzanego modelu, na którym można umieścić wydrukowaną dedykację.
 • Pomysł na prezent dla nauczyciela WF-u lub innego zapalonego sportowca to na przykład bidon z grawerem, który przyda się podczas treningów. Można pomyśleć także o kubku termicznym ze spersonalizowanym napisem.


Więcej:

Co sądzisz o tym artykule?
60
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
1
11.06.2019
Nauczyciel
Jestem nauczycielem i bardzo zdzwilam się tematem jaki został tu podjęty. Prezent na zakończenie roku? Praca , którą wykonujemy jest wynagradzana. Proszę nie kupować mi żadnych prezentow.