Newsy

Pogoda w sobotę: uwaga na marznący deszcz i gołoledź

TVN Meteo/x-news

Newsy

Pogoda w sobotę: uwaga na marznący deszcz i gołoledź

TVN Meteo/x-news

2 stycznia w całym kraju zachmurzenie umiarkowane lub duże. Termometry wskażą od 0 na północy do 6 st. C na południowym wschodzie. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu. 

Prognoza pogody na 2 stycznia

Jak informuje IMGW, nad Europą dominować będą niże atmosferyczne, jedynie na południowym wschodzie i częściowo wschodzie kontynentu zaznaczy się wpływ wyżów. Polska będzie w obszarze nieco podwyższonego ciśnienia, stopniowo od południowego wschodu nasuwać się zacznie strefa ciepłego frontu atmosferycznego związana z niżem z ośrodkiem nad Korsyką. Pozostaniemy w tym samym, chłodniejszym powietrzu polarnym morskim, jedynie nad południowy wschód kraju napłynie nieco cieplejsze powietrze polarne morskie.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i nieznacznie wzrośnie.

Pogoda w sobotę - zachmurzenie, opady śniegu i deszczu

Na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane, na pozostałym obszarze całkowite lub duże, tylko miejscami większe przejaśnienia. Miejscami słabe opady śniegu i deszczu ze śniegiem, w południowej połowie kraju również deszczu. Lokalnie opady mogą być marznące i powodujące gołoledź, głównie na południu i w centrum. Początkowo gdzieniegdzie mgły ograniczające widzialność do 200 metrów, również marznące. 

Temperatura maksymalna od 0 st. C, 2 st. C na północy i w centrum do 4 st. C na południu i 6 st. C na południowym wschodzie. Wiatr będzie słaby, tylko nad morzem umiarkowany i porywisty, z kierunków południowych. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, w Tatrach do 80 km/h. Wysoko w górach wiatr powodował będzie zamiecie śnieżne.

Pogoda w Warszawie - 2 stycznia

W sobotę w Warszawie zachmurzenie przeważnie duże. Okresami słabe opady deszczu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura maksymalna 1 st. C. Wiatr słaby, na ogół południowo-wschodni. W nocy pochmurno. Okresami słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź. Temperatura minimalna -1 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W dzień pochmurno. Temperatura maksymalna 2 st. C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich. W niedzielę w stolicy pochmurno. Temperatura maksymalna 2°C. Wiatr słaby, z kierunków wschodnich.

Prognoza pogody na niedzielę - 3 stycznia

W niedzielę w kraju zachmurzenie duże, miejscami większe przejaśnienia, jedynie na południowym wschodzie zachmurzenie umiarkowane. Na północy i zachodzie opady deszczu, na północy również deszczu ze śniegiem i śniegu. Miejscami opady mogą być marznące i powodować gołoledź. Na południowym zachodzie prognozowana suma opadów miejscami do 10 mm. Na północy początkowo mgły ograniczające widzialność do 200 metrów. W górach opady śniegu, na Przedgórzu Sudeckim i w Sudetach miejscami o natężeniu umiarkowanym i tam prognozowany przyrost pokrywy śnieżnej o 12 cm. Temperatura maksymalna od 0 st. C na północnym wschodzie do 4 st. C na południu. Wiatr będzie słaby i umiarkowany, nad morzem porywisty, z kierunków wschodnich. W Sudetach porywy wiatru do 60 km/h, tam też zamiecie i zawieje śnieżne, w Tatrach do 70 km/h.

Piękna pogoda, ale warunki na szlakach trudne. Zima w pełni w Zakopanem. Zobacz wideo:

Zobacz także:

Źródło: PAP |
Co sądzisz o tym artykule?
58
6
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0