Newsy

Pogoda na poniedziałek: przelotne opady w wielu regionach. Burze i ulewne deszcze na południu kraju

Newsy

Pogoda na poniedziałek: przelotne opady w wielu regionach. Burze i ulewne deszcze na południu kraju

Przelotne opady deszczu możliwe są przede wszystkim na południu, wschodzie i centrum kraju. Na Lubelszczyźnie, Podkarpaciu i w Małopolsce synoptycy zapowiadają lokalne burze. Na termometrach od 21 stopni C w Trójmieście do 28 stopni C w Rzeszowie. 

Europa północna będzie pod wpływem układów niskiego ciśnienia. Pozostałe obszary kontynentu będą pod wpływem rozległego klina wyżowego znad Atlantyku. Polska będzie w zasięgu zatoki związanej z niżem znad południowej Szwecji, w strefie przemieszczającego się z zachodu na wschód chłodnego frontu atmosferycznego. Przed frontem początkowo zalegać będzie ciepłe polarne morskie powietrze, za frontem napłynie chłodniejsza masa powietrza.

Pogoda na poniedziałek, 6 lipca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 995 hPa i będzie rosło.

W poniedziałek w dzień zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie na Pomorzu, wschodzie oraz południu kraju, przelotne opady deszczu oraz burze. W czasie burz prognozowana suma opadów od 10 mm do 15 mm, tylko na Podkarpaciu około 20 mm. Temperatura maksymalna od 20 st., 22 st. na północy do 27 st., 28 st. na południowym wschodzie, tylko nad morzem od 18 st. do 20 st. Wiatr słaby i umiarkowany, nad morzem dość silny i silny, w porywach do 80 km/h, zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 70 km/h, nad morzem do 80 km/h.

W nocy zachmurzenie umiarkowane i duże. Na Pomorzu oraz w południowo-wschodniej części kraju przelotne opady deszczu oraz burze, głównie początkowo. W czasie burz prognozowana suma opadów w Małopolsce i na Roztoczu od 10 mm do 15 mm. Na Podkarpaciu intensywne opady deszczu, prognozowana suma opadów od 30 mm do 40 mm. Na szczytach Tatr możliwe opady śniegu lub deszczu ze śniegiem. Temperatura minimalna od 10 st., 11 st. w kotlinach górskich oraz na północy kraju do 12 st., 13 st. w centrum i na południu. Wiatr umiarkowany i porywisty, nad morzem okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, zachodni i północno-zachodni. W czasie burz na Podkarpaciu porywy wiatru do 70 km/h. Wysoko w Bieszczadach porywy wiatru do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie w poniedziałek, 6 lipca 2020 r.

W poniedziałek w Warszawie zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie umiarkowane. Temperatura minimalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, zachodni.

Zobacz też:

Świat kolarski prosi o pomoc dla potrąconych rowerzystek. "Jedna rzecz to zbiórka, a druga to zwrócenie uwagi na to, co się dzieje na polskich drogach"

"Zaksiążkowane" siostry i ich propozycje lektur na wakacje

Boćki z Wielkiej Brytanii dostały imiona wybrane przez widzów Dzień Dobry TVN. "To wielki zaszczyt"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
50
4
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0