Newsy

Pogoda na piątek: uwaga na marznący deszcz

Newsy

Pogoda na piątek: uwaga na marznący deszcz

Na piątek synoptycy zapowiadają opady deszczu na zachodzie kraju. Będzie cieplej. Na termometrach od 2 stopni C w Suwałkach do 9 stopni C w Rzeszowie. 

Jak informuje IMGW, Półwysep Iberyjski oraz wschodnia Europa są pod wpływem wyżów. Pozostałe obszry kontynentu są pod wpływem niżów z ośrodkami nad Wyspami Brytyjskimi i Włochami. Wschodnia połowa kraju pozostanie na skraju wyżu znad Rosji, zachodnia jest w zasięg zatoki niżu znad Atlantyku. Nad zachodnią połowę kraju dotrze front okluzji. Z południa napływa nieco cieplejsza i bardziej wilgotna masa powietrza.

Pogoda w piątek, 4 grudnia 2020 r. 

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1000 hPa i będzie spadało.

W piątek w południowej połowie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko gdzieniegdzie na Śląsku oraz w Małopolsce duże i tam słabe opady deszczu bądź deszczu ze śniegiem. Na pozostałym obszarze kraju zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami i miejscami opady deszczu ze śniegiem bądź deszczu, przejściowo marznące i powodujące gołoledź. Temperatura maksymalna od około 3°C na wschodzie i obszarach podgórskich do 6 st. C, 7 st. C na południowym zachodzie. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, południowo-wschodni i południowy. Na wschodzie porywy wiatru do 60 km/h, na południu do 70 km/h, na obszarach podgórskich Karpat do 80 km/h, a wysoko w górach do 115 km/h.

Pogoda w Warszawie w piątek, 4 grudnia 2020 r.

W piątek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe opady deszczu ze śniegiem, przejściowo opady marznącego deszczu powodującego gołoledź. Temperatura maksymalna około 4 st. C. Wiatr umiarkowany i dość silny w porywach do 60 km/h, południowo-wschodni.

Zobacz też:

Mama Joanny Horodyńskiej o zawodzie córki. "Uważałam, że to jest mało wartościowe"

Małgorzata Ostrowska jakiej nie znacie. "Traktuję siebie i swoje ciało jako materiał do pracy"

Buldog francuski został burmistrzem. "Żadnych ludzi na wysokich stanowiskach"

Źródło: PAP| x-news |
Co sądzisz o tym artykule?
61
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0