Gwiazdy

Mama Joanny Horodyńskiej o zawodzie córki. "Uważałam, że to jest mało wartościowe"

Gwiazdy

Mama Joanny Horodyńskiej o zawodzie córki. "Uważałam, że to jest mało wartościowe"

Stylistka Joanna Horodyńska niedawno pochwaliła się w sieci niesamowitą i pełną energii mamą. Pani Ewa Okoń-Horodyńska, profesor ekonomii, wykładowczyni Uniwersytetu Jagiellońskiego wraz z córką ugościły w krakowskim domu Mateusza Hładkiego i opowiedziały o rodzinnych relacjach. 

Joanna Horodyńska pokazała mamę na Instagramie

Joanna Horodyńska aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Jakiś czas temu spontanicznie zaczęła wrzucać także nagrania z zabawną mamą. Jak przyznała, ludzie bardzo szybko ją pokochali. Naturalność i szczerość pani Ewy została doceniona przez internautów.

- Ludzie pokochali moją mamę w mediach społecznościowych. To jest niesamowite. Wrzucałam najpierw tak spontanicznie rzeczy z nią na Story, a później zauważyłam, że ludzie tęsknią. Ona kocha życie i cieszy się każdą chwilą, ludzie to widzą, bo im tego brakuje i chyba to powoduje, że chcą tego więcej – powiedziała Joanna.

Jak pani Ewa podchodzi do świata show-biznesu? Podczas rozmowy kobieta zdradziła, że mimo złudzeń tak naprawdę świat nauki i badań jest powiązany ze światem mediów i mody.

W gruncie rzeczy to są światy bardzo ze sobą powiązane, bo wywodzą się ze sztuki – powiedziała prof. Ewa Okoń-Horodyńska. 

Kim jest mama Joanny Horodyńskiej?

Pani Ewa jest profesorem ekonomii. Na co dzień wykłada na Uniwersytecie Jagiellońskim. Swoich sił próbowała także w ministerstwie jako wiceminister nauki w rządzie Leszka Millera i profesora Grzegorza Kołodki. Jak wspomina ten czas?

- Praca w ministerstwie dała mi duże doświadczenie, ponieważ było to zderzenie zamkniętego świata naukowca ze światem podejmowania trudnych decyzji. Myślę, że dużą rolę odegrały właśnie wtedy kobiety, dlatego, że mają one umiejętność porozumiewania się – dodała.

Pani Ewa zdradziła też, że początkowo w swój świat próbowała wmontować także córkę. Joanna rozpoczęła nawet studia na kierunku zarządzanie. Mimo wszystko postanowiła zająć się modą, co nie do końca odpowiadało mamie.

Uważałam w zderzeniu ze swoimi pracami, że to jest takie mało wartościowe, a dlaczego? Dlatego, że świat to tak odbierał. Tylko w gronie specjalistów mówimy, że moda jest wartościowa. Życie nas zmienia i ja też zmieniłam poglądy

 – wyjaśniła pani Ewa.

Czy Joanna Horodyńska i jej mama są przyjaciółkami?

Joanna urodziła się w Rudzie Śląskiej, następnie bardzo szybko przeprowadziła się do Warszawy. Jak na decyzję zareagowała mama Ewa? Czy żałowała, że córka tak szybko opuściła rodzinne gniazdo?

- Absolutnie nie, wręcz przeciwnie. Trzeba żyć w świecie, kochać lokalną społeczność, ale funkcjonować globalnie - dodała. 

Jaką córką jest Joanna? Zdaniem mamy, jest dzieckiem cudownym. Trzeba przyznać, że obie panie mają niesamowity kontakt i wspaniale relacje. Mimo wszystko pani Ewa podkreśla, że nie traktuje córki jak przyjaciółki. 

- Nie mogę o niej myśleć jak o przyjaciółce, bo nie znoszę czegoś takiego, jak przyjaciółki matka i córka. Kocham to stwierdzenie, że jest to dziecko. Dziecko będzie przez całe życie i trzeba tak do tego pochodzić. Zawsze się opiekować, troszczyć, zawsze patrzeć czy jest coś, gdzie można pomóc - podsumowała pani Ewa.

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.pl

Zobacz także:

Horoskop na grudzień - jakie znaki muszą liczyć się ze sporymi zmianami w końcówce roku?

Co zrobić po otrzymaniu nietrafionego prezentu?

Sonia Maselik z "Nie mów nic nikomu" wprowadza nas w pozytywny nastrój

Co sądzisz o tym artykule?
70
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0