Jak rozjaśnić lub przyciemnić podkład do twarzy? Sposoby Magdy Pieczonki

Większość kobiet prędzej czy później zetknie się z sytuacją, która zmusi je do znalezienia odpowiedzi na pytanie, jak rozjaśnić lub przyciemnić podkład. Bardzo często zdarza się to przy zakupie nowego produktu, którego kolor w sklepie wydawał się być idealnie dopasowany, a jednak ostatecznie okazywał się znacznie ciemniejszy. Jak rozjaśnić ciemny podkład lub przyciemnić zbyt jasny? Swoimi sposobami w studiu Dzień dobry TVN podzieliła się makijażystka Magdalena Pieczonka.

Po nieudanym zakupie podkładu najczęściej nie udaje się zwrócić produktu do sklepu. Nie zawsze jest też możliwość nabycia nowego, innego odcienia – czy to ze względów finansowych, czy z powodu braku dostępności pożądanego koloru. W związku z tym kobiety często poszukują odpowiedzi na pytanie: jak rozjaśnić podkład?

Zobacz także: Jak dobrać podkład idealny?

Jak rozjaśnić podkład? Domowe sposoby

Domowe sposoby na rozjaśnienie podkładu są szybkie, proste i tanie. Jak rozjaśnić podkład do twarzy domowym sposobem? Możesz zdecydować się na jedną z trzech opcji:

  • przy użyciu innego podkładu,
    • przy użyciu kremu nawilżającego,
      • wykorzystując bazę pod makijaż.

        Metoda nr 1. Inny, jaśniejszy podkład

        Żeby zmienić odcień podkładu, który okazał się za ciemny, możesz użyć po prostu podkładu w jaśniejszym kolorze. Możesz wymieszać ze sobą podkłady dwóch innych marek, o dwóch różnych konsystencjach – nic nie stoi na przeszkodzie, żeby połączyć produkt płynny i mus, a w efekcie uzyskać także zupełnie inną konsystencję kosmetyku. Dzięki tej metodzie możesz uzyskać naprawdę wiele odcieni, różniących się między sobą o zaledwie kilka tonów. To także świetna alternatywa dla kupowania dwóch różnych produktów do stosowania latem (kiedy ciało jest bardziej opalone) i zimą (kiedy skóra jest blada).

        Zobacz także: Makijaż na upały Red Lipstick Monster! Jak malować się latem, by makeup nie spłynął nam z twarzy?

        Jak rozjaśnić za ciemny podkład, wykorzystując dwa produkty w różnych odcieniach? Przede wszystkim musisz przygotować się na wiele testów i prób, a kiedy już uda ci się stworzyć idealny odcień – warto zapisać gdzieś sobie proporcje, których użyłaś, tak by nie musieć codziennie eksperymentować z kolorem. Dla ułatwienia sobie łączenia dwóch różnych kolorów możesz przygotować plastikową paletę do mieszania kosmetyków lub nakrętkę od niepotrzebnego kremu. Przygotuj dwa podkłady – jeden za ciemny i drugi najjaśniejszy z całej swojej kolekcji. Jeśli nie masz żadnego jasnego koloru, możesz kupić dowolny tani produkt z drogerii. Na początku użyj tylko niewielkiej ilości obu produktów i dokładnie wymieszaj przy pomocy drewnianego patyczka lub łyżeczki. Następnie sprawdź, czy kolor, jaki uzyskałaś, jest dla ciebie odpowiedni. Jeśli jest jeszcze za ciemny, dodaj trochę jaśniejszego koloru i znów wszystko wymieszaj. Powtarzaj czynność aż do uzyskania pożądanego tonu.

        Metoda nr 2. Użycie kremu nawilżającego

        Dzięki wymieszaniu podkładu i kremu nawilżającego możesz nie tylko rozjaśnić podkład, ale stworzyć też produkt o nieco lżejszej konsystencji. Nie będzie to produkt aż tak kryjący, dlatego jeśli potrzebujesz wyjątkowo mocnego zakrycia niedoskonałości, będziesz musiała zastosować dwie warstwy takiej mieszanki dla osiągnięcia odpowiedniego koloru.

        Jak rozjaśnić ciemny podkład przy użyciu kremu nawilżającego? Przygotuj miseczkę lub paletę i mieszaj oba produkty do uzyskania jednolitej konsystencji. Proporcje dobieraj w zależności od potrzeb – zacznij jednak od większej ilości podkładu i od mniejszej ilości kremu. Dobrym rozwiązaniem jest stosowanie kosmetyków tej samej marki, dzięki czemu masz pewność, że unikniesz wystąpienia podrażnień lub reakcji alergicznej. Do wymieszania najlepiej użyć małego pędzelka lub drewnianego patyczka. Całość najlepiej nakładać na twarz przy użyciu gąbki do makijażu.

        Zobacz także: Podkład nawilżający – ratunek dla cery suchej i dojrzałej

        Metoda nr 3. Baza pod makijaż

        To sposób, który sprawdzi się tylko w przypadku nieodpowiedniego koloru podkładu różniącego się od koloru skóry o 1-2 tony. Jak rozjaśnić podkład do twarzy tym sposobem? Wystarczy dodać do podkładu przezroczystą bazę pod makijaż, by kosmetyk zmienił nieco swoją konsystencję i stał się mniej napigmentowany, a w rezultacie jaśniejszy.

        Jak wybrać pasujący odcień podkładu?

        Żeby uniknąć popełniania podobnych błędów w przyszłości, warto dowiedzieć się, jak wybrać idealny kolor podkładu. Na co zwrócić uwagę, by nie zastanawiać się później kolejny raz, jak rozjaśnić podkład?

        Zobacz także: Dobry podkład kryjący. Na co zwrócić uwagę wybierając kryjący podkład?

        Przede wszystkim zwróć uwagę na to, aby podkład był wybierany przy naturalnym oświetleniu. W drogeriach bardzo często trudno znaleźć takie miejsce, gdzie mogłabyś porównać odcień z opakowania na swojej twarzy tak, by uzyskać nieprzekłamany efekt. Dlatego warto zawsze prosić o próbki produktu. Jeśli nie ma takiej możliwości i produkty nie są dostępne w wersjach testowych, zawsze możesz przyjść ze swoim małym pojemnikiem i zapytać obsługę, czy możesz zrobić sobie taką próbkę samodzielnie. Zazwyczaj konsultantki zgadzają się na takie rozwiązanie. W ten sposób będziesz mogła sprawdzić, jak wygląda dany produkt w naturalnym, dziennym świetle i jak sprawuje się w ciągu dnia.

        Pamiętaj, by kolor podkładu zawsze dobierać do koloru skóry lub szyi. Najczęściej popełnianym błędem jest porównywanie odcieni na nadgarstku – pigmentacja skóry rąk i skóry twarzy jest zazwyczaj całkowicie inna. Mając jednak wiedzę, jak rozjaśnić za ciemny podkład, ewentualna pomyłka w wyborze kosmetyku nie będzie aż tak dokuczliwa.

        Zobacz także:

        Zobacz film: W makijażu najważniejszy jest dobór podkładu. Źródło: Dzień Dobry TVN

        Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

        podziel się:

        Pozostałe wiadomości

        Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana
        Materiał promocyjny

        Serowe arcydzieła na talerzu Andrzeja Polana