Umiejętnie użyty rozświetlacz podkreśli rysy twarzy, sylwetkę i doda skórze blasku. Wiele kobiet boi się po niego sięgnąć, twierdząc, że stosowanie go warto zostawić zawodowym wizażystkom. Nic bardziej mylnego! Podpowiadamy jak i gdzie nakładać rozświetlacz do twarzy, by uzyskać dokładnie taki efekt, o jaki nam chodziło
>>>Zobacz też: Jak nakładać samoopalacz, by uniknąć plam i smug?
Jak nakładać rozświetlacz? Podstawowe informacje
Teoretycznie to, jak nakładać rozświetlacz , jest dość proste i nie wymaga specjalnych umiejętności, praktycznie jednak nim się za to zabierzemy warto pamiętać o kilku kwestiach.
Jak zatem nakładać rozświetlacz na twarz? Po pierwsze nakładajmy go jedynie na gładką cerę i pod żadnym pozorem nie stosujmy go tam, gdzie pojawił się jakiś wyprysk na skórze. Po drugie, darujmy sobie używanie rozświetlacza tam, gdzie mamy zmarszczki. W obu przypadkach rozświetlacz niepotrzebnie podkreśli to, co pragniemy ukryć. Po trzecie, z uwagi na fakt, że rozświetlacz bezlitośnie obnaży każdą niedoskonałość naszej cery, używanie go polecamy przede wszystkim osobom młodym (dotyczy to dziennego makijażu).
W przypadku osób starszych wiedza o tym, jak nakładać rozświetlacz w sztyfcie , w płynie lub w kremie przyda się przede wszystkim przy wykonywaniu wieczorowego makijażu. Niezależnie od tego, na jaki rozświetlacz się zdecydujemy, wybierzmy taki bez dodatków. Rozświetlacz do twarzy z brokatem to dobre rozwiązanie np. na studniówkę czy imprezę karnawałową, jednak na co dzień o wiele lepiej sprawdzi się taki, który wygląda naturalnie.
>>>Zobacz też: Samoopalacz do twarzy. Jaki wybrać?
>>>"Maluj się kto może". Jak rozświetlić cerę?<<<
Jak nakładać rozświetlacz – w sztyfcie, w kremie, w płynie?
Jak nakładać rozświetlacz na twarz? Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Wprawdzie nie musimy mieć specjalnych przyrządów, by go nałożyć, jednak najłatwiej byłoby to zrobić posługując się pędzlem. Jakim pędzlem nakładać rozświetlacz? Dużym, z miękkim włosiem, który pozwoli na równomierną aplikację kosmetyku. Jeśli jednak nie mamy pod ręką pędzla, możemy nałożyć rozświetlacz (zwłaszcza taki w kamieniu, w kremie lub w płynie), posługując się koniuszkiem palca. Należy jednak robić to ostrożnie, by nie zniszczyć makijażu (rozświetlacz do twarzy nakładamy na końcu). Najlepszym wyborem jest rozświetlacz w formie sypkiego lub prasowanego pudru, który o wiele łatwiej nanieść na wybrane partie twarzy niż taki w kremie czy w płynie.
Jak nakładać rozświetlacz do twarzy? Kilka prostych porad dla każdego!
Jak nakładać bronzer i rozświetlacz? Ogólna zasada jest taka, że tak jeden, jak i drugi należy nakładać jedynie na wypukłe partie twarzy. Jeżeli chcemy optycznie wyszczuplić twarz – sięgnijmy po bronzer. Rozświetlacz w kremie (to samo dotyczy takiego w kamieniu i w sztyfcie) nałóżmy na grzbiet nosa lub jego czubek, na wewnętrzne kąciki oczu i miejsce pod dolną linią brwi, na łuk Kupidyna i podbródek. Nie zapomnijmy również o kościach policzkowych (na nie warto nałożyć również odrobinę różu).
Zastanawiając się nad tym, jak nakładać róż i rozświetlacz, musimy wiedzieć, gdzie zastosować każdy z tych kosmetyków. Naniesienie rozświetlacza do twarzy pod łuk brwiowy pozwoli nam powiększyć oko i wymodelować kształt brwi. Umiejętne użycie rozświetlacza sprawi, że uzyskamy efekt delikatnego liftingu i rozświetlimy okolice wokół oczu. Nie nakładajmy nigdy rozświetlacza na całej długości brwi, gdyż uzyskamy efekt odwrotny do oczekiwanego.
Co ciekawe, za pomocą rozświetlacza można również…powiększyć usta. W tym celu wystarczy nanieść odrobinę rozświetlacza na brodę. Nie nakładajmy rozświetlacza wokół całej linii ust – wystarczy jedynie jego niewielka ilość w łuku Kupidyna, by skorygować ewentualne niedoskonałości. Dzięki temu wargi będą wydawały się pełniejsze, a kolor bardziej intensywny, dlatego też polecamy stosowanie rozświetlacza wraz ze szminkami w ciemnych kolorach.
Najprostsze jest nałożenie rozświetlacza na kości policzkowe. Najlepszy efekt uzyskamy, jeśli najpierw nałożymy na kości policzkowe bronzer, a dopiero później sięgniemy po rozświetlacz. Tuż pod kośćmi policzkowymi rysujemy linię, co pozwoli je uwypuklić. Nieco powyżej narysowanej linii nakładamy rozświetlacz, a na koniec łączymy ze sobą bronzer i rozświetlacz. Najlepiej zrobić to, nakładając na środek kości policzkowych odrobinę różu i delikatnie go rozetrzeć.
Z kolei nałożony na czubek nosa (lub bardzo cienką linią po całej jego długości) rozświetlacz wysmukli go i nada naszej twarzy właściwe proporcje. Jeśli zależy nam na tym, by nasza twarz wydawała się bardziej symetryczna na czubek nosa i jego skrzydełka nałóżmy niewielką ilość bronzera.
Rozświetlacz do twarzy to przydatny kosmetyk pod warunkiem, że wiemy, jak go używać i na które partie twarzy go nakładać . Jeśli dopiero uczymy się go stosować, robiąc dzienny czy wieczorowy makijaż, sięgnijmy po rozświetlacz w sztyfcie lub w kamieniu, jego aplikacja jest o wiele łatwiejsza niż nałożenie na twarz rozświetlacza w płynie. Pamiętajmy również, że rozświetlacz nie jest przeznaczony dla każdego. Stosowanie go odradzamy posiadaczkom cery tłustej i z niedoskonałościami, wypryskami i rozszerzonymi porami, gdyż rozświetlacz niepotrzebnie je podkreśli. Zrezygnujmy z niego również wówczas, gdy na naszej twarzy pojawiły się już pierwsze zmarszczki.
Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN