Newsy

Do kiedy potrwa lockdown w Polsce? Przedsiębiorcy już to wiedzą

krzesła, restauracja, lockdown

Mammiya/Pixabay

Newsy

Do kiedy potrwa lockdown w Polsce? Przedsiębiorcy już to wiedzą

krzesła, restauracja, lockdown

Mammiya/Pixabay

Zamknięte restauracje, hotele, siłownie, galerie handlowe, kina - z powodu pandemii koronawirusa od 10 miesięcy wielu właścicieli biznesów nie może działać w standardowy sposób. Minister zdrowia ogłosił, że restrykcje zostały przedłużone co najmniej do 31 stycznia. Jednak przedsiębiorcy twierdzą, że politycy informowali ich już o wydłużeniu lockdownu nawet do kwietnia.

Koronawirus w Polsce - obostrzenia

Rządzący zdecydowali, że po 18 stycznia obostrzenia wynikające z tzw. kwarantanny narodowej zostaną utrzymane na co najmniej kolejne dwa tygodnie. Jedynym złagodzeniem, które zostało wprowadzone jest powrót uczniów klas 1-3 do szkół.

Jednak przedsiębiorcy mają już dość ciągłego lockdownu. Coraz częściej deklarują, że nie mają zamiaru po raz kolejny podporządkowywać się rządowym rozporządzeniom. Na Facebooku powstał już nawet ruch #otwieraMY, w ramach którego właściciele biznesów mogą poinformować klientów, że zamierzają otworzyć swoje drzwi po 17 stycznia.

Okazuje się, że część przedsiębiorców została już poinformowana przez polityków o tym, że nie powinni oczekiwać zmian w ciągu najbliższych miesięcy. 

Do kiedy potrwa lockdown w Polsce?

Przedsiębiorcy o planie odmrożenia gospodarki dopiero wiosną usłyszeli od Olgi Semeniuk, wiceszefowej Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii. Taką informację przekazał Adam Ringer - prezes Green Caffe Nero.

– Nie byłem tym zaskoczony, bo już byliśmy informowani na rozmowach z wiceminister Semeniuk, że raczej przed marcem, czy nawet przed końcem marca wielkiego odmrożenia nie będzie. To nie było nawet "raczej", tylko na zasadzie, że nie ma na co liczyć, że "raczej nie oczekujcie" – stwierdził Adam Ringer w rozmowie z money.pl.

Jak podkreślił właściciel sieci kawiarni, przedsiębiorcy już od 10 miesięcy, czyli od marca, nie prowadzą normalnej działalności, a obroty spadają o około 65-70 proc. Nic więc dziwnego, że branże zaczynają się buntować, a przedsiębiorcy planują na nowo otwierać swoje biznesy.

W hotelu we Władysławowie policja zastała ponad 300 gości. „To był turniej szachowy”. Zobacz wideo:

x-news

Zobacz też:

Tłumy na stokach, zamiast nart sanki i jabłuszka. Interweniowała policja

Kiedy do szkół wrócą pozostali uczniowie? Podano wariant optymistyczny

Od 8 stycznia e-skierowania są obowiązkowe. Jakie wymagania trzeba spełnić, aby z nich skorzystać?

Źródło: money.pl |
Co sądzisz o tym artykule?
67
10
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0