przedsiębiorcy

  przedsiębiorcy

  ZUS poinformował, że osoby samozatrudnione, które utraciły dobrowolne ubezpieczenie chorobowe przed 1 grudnia 2021 r., nie stracą jego ciągłości, jeśli do końca czerwca 2022 roku złożą wniosek o wyrażenie zgody na opłacenie składek po terminie.

  Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę, dzięki której niektórzy przedsiębiorcy zapłacą mniejszą składkę zdrowotną. Uwzględnione zostaną między innymi tzw. różnice remanentowe. Zmiany dotyczą również firmowego majątku i przychodów zwolnionych z podatku. Sprawdź szczegóły.

  "Ich walka jest naszą wspólną sprawą".

  Możliwe zmiany dla przedsiębiorców.

  Od stycznia 2022 r. znacznie podniesione zostaną składki opłacane przez polskich przedsiębiorców. Najnowsze wyliczenia składek emerytalnych, rentowych i innych wskazują wzrosty o 7,5 proc i 13 proc., w zależności od okresu funkcjonowania przedsiębiorstwa.

  Rozwój przedsiębiorstwa zależy nie tylko od finansów, liczby klientów oraz szeroko pojętej sytuacji ekonomicznej. Spore znaczenie ma także analiza wszystkich procesów logistycznych. Metoda ABC oraz XYZ wykorzystywana jest głównie w gospodarce magazynowej i zarządzaniu zapasami.

  Czas pracy jest rozliczany przez pracodawcę. Pewne zasady z tym związane podlegają jednak pod przepisy prawa, które pomagają w ochronie interesów osób zatrudnionych. W jaki sposób ustala się czas pracy pracownika?

  Składka zdrowotna ma być niższa niż pierwotnie zakładano. Ma ona wynosić 4,8%, a nie 9%, co zapowiadano na początku prac nad ustawą o Polskim Ładzie. Nie jest to jednak jedyna zmiana, która dotyczy przedsiębiorców. Osoby prowadzące działalność i odprowadzające ryczałt będą miały 3 stawki składki zdrowotnej.

  Przed nami jesień i kolejne obawy związane z czwartą falą pandemii. Przedsiębiorcy już dziś zapowiadają, że tym razem nie pozwolą na zamknięcie biznesów. Co więcej, szykują oni poduszki finansowe i zwolnienia.

  Aktualne obostrzenia związane z pandemią koronawirusa obowiązują do 30 stycznia. Rzecznik rządu Piotr Müller poinformował, że we wtorek (26 stycznia) z pewnością nie zostanie ogłoszona decyzja, co dalej z ograniczeniami. Kiedy zatem możemy spodziewać się zmian i jakich branż będą dotyczyć?

  Składki na Zakład Ubezpieczeń Społecznych, które płacą przedsiębiorcy, w 2021 r. będą wyższe. Właściciele firm muszą się więc liczyć z większymi, comiesięcznymi opłatami. Sprawdź, jakie stawki będą ich obowiązywać.

  Zamknięte restauracje, hotele, siłownie, galerie handlowe, kina - z powodu pandemii koronawirusa od 10 miesięcy wielu właścicieli biznesów nie może działać w standardowy sposób. Minister zdrowia ogłosił, że restrykcje zostały przedłużone co najmniej do 31 stycznia. Jednak przedsiębiorcy twierdzą, że politycy informowali ich już o wydłużeniu lockdownu nawet do kwietnia.

  "Tarcza Finansowa Polskiego Funduszu Rozwoju, a także Tarcza Antykryzysowa są realnym wsparciem dla polskich przedsiębiorców. Od początku epidemii COVID-19 do polskich firm trafiło już ponad 154 mld zł – z czego ponad 60 mld zł w ramach Tarczy Finansowej PFR 1.0. Uratowaliśmy 6 mln miejsc pracy" - poinformowała w czwartkowym komunikacie Kancelaria Prezesa Rady Ministrów (KPRM).

  W ramach walki z pandemią koronawirusa w części Francji od soboty zacznie obowiązywać godzina policyjna - od godz. 21 do 6 następnego dnia. Zostaną nią objęte m.in. Paryż, Marsylia, Tuluza i Montpellier. Decyzja prezydenta Emmanuela Macrona spotkała się głównie z negatywnym przyjęciem - zarzuty wysuwają politycy i przedsiębiorcy.

  Podczas pobytu w Polsce księżna Kate i książę William spotkali się z młodymi przedsiębiorcami. Jak przebiegało spotkanie? Kogo książęca para wyróżniła? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry Wakacje: Zuzannę Sielicką, Pawła Potakowskiego i Damiana Traczyka. Czy przed spotkaniem otrzymali wskazówki, jak mają się zachowywać w stosunku do brytyjskich gości?

  W przypadku kariery nie wystarczy chcieć. Trzeba też wiedzieć, jak. O tym rozmawiali laureaci programu Kariera oraz przedsiębiorcy zrzeszeni w Polskiej Radzie Biznesu. Kto jest objęty programem Kariera? Dlaczego powstał? Kiedy rusza jego 12. edycja? Ilu jest chętnych na jedno miejsce?