Dodatkowy Mały ZUS Plus od sierpnia - kto może skorzystać?

Dodatkowy Mały ZUS Plus od sierpnia
Źródło: Dzień Dobry TVN
Jak łatwo założyć własną firmę?
Jak łatwo założyć własną firmę?
Znanemu profesorowi ukradziono tożsamość
Znanemu profesorowi ukradziono tożsamość
Zmiany w prawie pracy
Zmiany w prawie pracy
Nadchodzą zmiany w Kodeksie Pracy
Nadchodzą zmiany w Kodeksie Pracy
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
Zmiany w Kodeksie Pracy już od sierpnia
„Śnieżne mandaty” – sprawdź, o czym musisz pamiętać
„Śnieżne mandaty” – sprawdź, o czym musisz pamiętać
Wyższe mandaty i nowy taryfikator punktów karnych
Wyższe mandaty i nowy taryfikator punktów karnych
Mandat za opalanie topless
Mandat za opalanie topless
Od sierpnia 2023 r. wydłużony zostaje okres, w którym małe firmy będą płaciły niższe składki na ubezpieczenie społeczne. To efekt ustawy w sprawie ulgi Mały ZUS Plus (MZ+), podpisanej przez prezydenta Andrzeja Dudę. Sprawdź szczegóły.

Mały ZUS Plus (MZ+) od sierpnia

Mały ZUS Plus (MZ+) to przygotowana dla najmniejszych firm ulga w składkach na ubezpieczenie społeczne. Od 1 sierpnia 2023 r. przedsiębiorcy będą mogli opłacać niższe składki przez dodatkowe 12 miesięcy. W efekcie wydadzą mniej pieniędzy przez 4 lata, a nie jak dotąd, przez 3. Co ważne, ulga nie obejmuje składki zdrowotnej.

Ministerstwo Rozwoju i Technologii szacuje, że w bieżącym roku ulga obejmie 66 tys. przedsiębiorców, a w 2024 r. 142 tys.

- Dzięki naszym rozwiązaniom będą mogli oni opłacać niższe składki jeszcze dłużej. Pomoże im to w zachowaniu ciągłości działania w trudnych czasach - podkreślił minister technologii i rozwoju Waldemar Buda. Jego zdanie jest to "oszczędność nawet kilkuset złotych miesięcznie przez kolejny rok".

Mały ZUS Plus (MZ+) - kto może skorzystać?

Z wydłużonego okresu obowiązywania MZ+ skorzystają ci przedsiębiorcy, którzy przynajmniej w jednym miesiącu 2023 r. korzystali z tej ulgi. Ponadto, podstawa wymiaru składek nie może przekroczyć 60% przewidywanego średniego miesięcznego wynagrodzenia za dany rok. Równocześnie, nie może być niższa niż 30% obowiązującego w danym roku minimalnego wynagrodzenia.

Więcej na ten temat na tvn24.pl.

Jesteśmy serwisem kobiecym i tworzymy dla Was treści związane ze stylem życia. Pamiętamy jednak o sytuacji w Ukrainie. Chcesz pomóc? Sprawdź, co możesz zrobić. Pomoc. Informacje. Porady.

Zobacz także:

podziel się:

Pozostałe wiadomości