podatki

  podatki

  Ministerstwo Finansów przedstawiło propozycje podwyżek akcyzy na używki w latach 2022-2027. Projekt opublikowany został w wykazie prac legislacyjnych i programowych Rady Ministrów. Według niego, od 1 stycznia 2022 r. wzrośnie m.in stawka akcyzy na alkohol, papierosy, a także na tzw. wyroby nowatorskie. W niektórych przypadkach nawet o 100 proc.

  Polski Ład, nad którym obecnie pracują rządzący, ma wprowadzić dodatkową ulgę dla klasy średniej. Jednak z opinii ekspertów wynika, że dla niektórych Polaków wprowadzona zasada może spowodować konieczność dopłaty. Dowiedz się kiedy i kto powinien skorzystać z ulgi oraz kiedy z niej zrezygnować.

  Do złożenia zeznania PIT za 2020 rok zostało coraz mniej czasu. Trzeba to zrobić najpóźniej 30 kwietnia. To już więc dla podatników ostatni dzwonek. Jakie kary grożą za rozliczenie się po terminie? Ile wynosi mandat? Sprawdź, jak najprościej wysłać PIT 2020 i uniknąć konsekwencji.

  RRSO w teorii bankowości jest określany jako ustandaryzowany miernik kosztu zobowiązania kredytowego. Dla kredytobiorcy zastosowanie RRSO jest bardzo ważne przy ocenie różnych ofert kredytów w aspekcie kosztowym.

  Zbliża się czas rozliczenia podatków za ubiegły rok. Sprawę w urzędzie można będzie załatwić szybko i komfortowo, bez konieczności stania w kolejkach i z zachowaniem istotnych w czasie pandemii środków ostrożności. Umożliwi to usługa oferowana przez Krajową Administrację Skarbową.

  Przedsiębiorcy, których sytuacja finansowa pogorszyła się przez pandemię COVID-19, mają szansę odzyskać utracone pieniądze. Jak informuje "Rzeczpospolita", aby otrzymać zwrot podarku wystarczy złożyć korektę zeznania podatkowego za 2019 r., w którym odliczymy stratę z 2020 rok. Kto ma szansę na rekompensatę?

  PIT za 2019 - do kiedy trzeba się rozliczyć z fiskusem? Chodzi o ostateczną datę złożenia zeznania podatkowego za ubiegły rok dla osób, które prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą lub chcą skorygować automatycznie zaakceptowany PIT. Termin ten mija w poniedziałek, 1 czerwca.

  Niedawno urząd skarbowy uzyskał nowe uprawnienia. Może zablokować pieniądze na naszym koncie bankowym nawet na 3 miesiące. Zrobi to wtedy, gdy komputer wytypuje nas jako potencjalnego oszusta podatkowego. Fiskus poinformuje nas o blokadzie już po jej dokonaniu. Czy wszystkie środki na koncie zostaną zablokowane, czy są jednak wyjątki? W jakim organie możemy złożyć odwołanie od tej decyzji? Czym ten tryb różni się od postępowania egzekucyjnego? O tym w Dzień Dobry TVN mówił doradca podatkowy Piotr Augustyniak.

  Jak społeczeństwo zareagowało na wieść o tym, że rząd przyznał sobie premie... za ciężką pracę? Czy ministrowie powinni otrzymywać dodatkowe pieniądze? Gościem w Dzień Dobry TVN był Tomasz Stawiszyński - filozof i publicysta. Czy "bycie u władzy, sprawia, ze człowiek odrywa się od rzeczywistości"?

  Pewna mama kazała dokładać się do czynszu swojej 5-letniej córce. Jej metoda wychowawcza spotkała się zarówno ze słowami uznania, jak i z negatywnym odbiorem. O opinię zapytaliśmy Angelikę M. Talagę. Ekspert zakresu intelektualnego rozwoju dzieci była dziś gościem w studiu Dzień Dobry TVN. Okazuje się, że edukacja finansowa dziecka powinna rozpocząć się już od drugiego roku życia. Dlaczego tak wcześnie i na czym ma polegać? Jak nauczyć dziecko wartości pieniądza?

  Mateusz Banasiuk płaci podatki, ale nie zna się na księgowości. Twierdzi nawet, że sprawy finansowe go przerażają. Czy tak samo jest w przypadku Julii Kamińskiej, Klaudii Halejcio i Weroniki Książkiewicz? Rozmawiała z nimi dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Przy okazji spotkania z aktorami zapytała Mateusza, jak się czuje w roli taty, dlaczego Klaudia postanowiła zmienić fryzurę

  W Polsce, darowizna otrzymana od najbliższej rodziny, by była zwolniona od podatku, powinna być zgłoszona do urzędu skarbowego. Obowiązek ten dotyczy także prezentów ślubnych. W jakim terminie należy zgłosić darowiznę do urzędu? Jakie konsekwencje nas spotkają, jeśli tego nie zrobimy? O tym w Dzień Dobry TVN mówiła ekonomistka Katarzyna Iwanoska.

  Dzisiaj mija termin wysłania PIT-ów. Dlaczego w tym roku mogliśmy rozliczać się do 2 maja włącznie, a nie - jak zazwyczaj - do końca kwietnia? Jak szybko wypełnić deklarację podatkową? Co grozi za niezłożenie PIT-u w terminie? Wyjaśnił nam to w Dzień Dobry TVN dziennikarz TVN24 BIS Paweł Blajer.