Trendy modowe

Kolorowe bluzy medyczne w ciekawe wzory – rodzaje

Kobieta w medycznej bluzie ze stetoskopem

Fot. RUNSTUDIO/ Getty Images

Trendy modowe

Kolorowe bluzy medyczne w ciekawe wzory – rodzaje

Kobieta w medycznej bluzie ze stetoskopem

Fot. RUNSTUDIO/ Getty Images

Odzież medyczna jest obowiązkowa u pracowników służby medycznej. Przede wszystkim z tego względu, że zmiana odzieży po przyjściu do pracy pozwala zachować jak największą sterylność i higienę. Ale to nie jest jedyny powód, dla którego warto zainwestować w bluzy medyczne i inną tego typu odzież.

Ubrania medyczne wykonane są ze specjalnych materiałów, które doskonale sprawują się podczas wielokrotnego prania, nawet w bardzo wysokich temperaturach. Osoby pracujące w szpitalach, klinikach lub gabinetach przenoszą na swej roboczej odzieży nie tylko zarazki i bakterie. Na odzieży bardzo często pozostaje krew lub inne wydzieliny z ciała pacjenta, a także martwy naskórek, resztki leków czy innych farmaceutyków. To wszystko należy dokładnie usunąć podczas prania, stąd konieczność wyboru programu z wysoką temperaturą. Nie można by było tego bezpiecznie zrobić, jeśli materiał, z którego wykonano bluzy medyczne i spodnie, nie byłby odpowiednio wytrzymały na działanie wysokich temperatur i silnych środków piorących, ponieważ pranie tego typu odzieży wykonuje się nawet w 90 stopniach, przy użyciu specjalnych środków piorących i mocnych wybielaczy.

Gdzie warto kupić ciekawe bluzy medyczne damskie?

Kiedyś w szpitalach i prywatnych gabinetach lekarskich można było zobaczyć pracowników w zwykłych białych kitlach , które nie tylko nie były odpowiednio skrojone, ale również były mało atrakcyjne i średnio wygodne. W dzisiejszych czasach na szczęście wybór tego typu ubrań jest o wiele większy. Szczególnie placówki prywatne decydują się na zakup kolorowych ubrań dla swoich lekarzy.

Bardzo popularne są kolorowe bluzy medyczne , które są wykonane z ciekawych materiałów. Czasem są to tkaniny jednokolorowe, nawet w bardzo soczystych barwach, a czasem dodatkowo ozdobione guzikami, lamówką czy odznaczającymi się kolorystycznie nitkami.

Sklepy z tego typu odzieżą bardzo często sprzedają też bluzy medyczne we wzory bajkowe , niczym z kreskówek. Są one najczęściej wybierane przez osoby świadczące usługi medyczne również dla dzieci – pediatrów, pielęgniarki czy stomatologów.

Najlepszym miejscem na zakup dobrej jakościowo, modnej i odpowiednio skrojonej odzieży medycznej jest oczywiście internet. W sieci działa wiele sklepów specjalizujących się w sprzedaży właśnie tego typu produktów . Poza bardzo szerokim wyborem i dostępnością rozmiarów i modeli, zakup odzieży medycznej w sieci to również sposób na zaoszczędzenie wolnego czasu, który w przypadku lekarzy i ich trybu pracy (brania dyżuru po dyżurze) jest naprawdę bezcenny.

Kupując odzież medyczną w sklepie internetowym, każdy klient ma możliwość zwrotu towaru w terminie do 14 dni, bez konieczności podawania sprzedawcy jakiejkolwiek przyczyny decyzji. To bardzo istotne, ponieważ dzięki temu możemy na spokojnie przemyśleć, czy dany model bluzy, spodni czy spódnicy medycznej nam rzeczywiście odpowiada, możemy sprawdzić, jak leży na naszej sylwetce i ocenić, czy ma dobrej jakości materiał. Dodatkowo odzież medyczna kupowana internetowo jest zazwyczaj zdecydowanie tańsza od tej, którą możemy dostać w sklepach działających wyłącznie stacjonarnie. Niektóre firmy sprzedające odzież online mają w swojej ofercie także usługi krawieckie, jak np. skrócenie czy wszycie emblematu z logo firmy.

Modne bluzy medyczne dla kobiet

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się bluzy medyczne damskie , które mają formę żakietów. Są eleganckie, ciekawie skrojone i lekko podkreślają kobiecą sylwetkę. Wpływają na poprawę wizerunku lekarza, kosmetologa czy pielęgniarki, tworząc profesjonalny look. Dobre bluzy medyczne są też wykonane z odpowiednich materiałów, które nie tylko pięknie wyglądają, ale przede wszystkim pozwalają skórze oddychać i są łatwe do utrzymania w czystości.

Bluzy medyczne używane – czy warto się na nie zdecydować?

Zakup używanej odzieży medycznej budzi różne odczucia. Przede wszystkim z tego powodu, że na takiej odzieży znajdziemy zdecydowanie więcej chorobotwórczych bakterii, wirusów i wydzielin ludzkiego organizmu. Jednak z drugiej strony, tego typu odzież przecież odpowiednio prana i czyszczona.

Używaną odzież medyczną można przede wszystkim kupić w komisach odzieżowych, sklepach z używanymi ubraniami typu second hand oraz od prywatnych osób, które wystawiają niepotrzebne już im elementy garderoby na różnych internetowych portalach aukcyjnych.

Zobacz film: Medyczne gwiazdy internetu. Źródło: Dzień Dobry TVNCo sądzisz o tym artykule?
63
7
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0