W czasach, w których na grze w gry da się zarobić, laptopy do gier są coraz bardziej świadomie wybierane przez graczy komputerowych. Jaki laptop do gier wybrać, by cieszyć się najwyższą jakością rozrywki?
Szeroka oferta laptopów dostępnych na rynku może przyprawić o zawrót głowy. Dlatego wyboru sprzętu, który jest nam niezbędny do pracy lub rozrywki, najlepiej dokonać “na chłodno”, porównując ceny i swoje możliwości oraz konsultując wybór ze specjalistą.
Korzystanie ze swobody podróżowania daje nam mnóstwo możliwości. Dlaczego ma je ograniczać ciężki laptop? Zatroszczmy się o to, żeby był mały, lekki i wygodny. Ile kosztują małe laptopy nie zajmujące dużo miejsca w bagażu, wytrzymałe, wydajne i niezawodne?
Lustrzanka pełnoklatkowa – co to jest? Dlaczego lustrzanki pełnoklatkowe tyle kosztują? Czy inwestycja w pełną klatkę jest konieczna dla fotografa?
Najlepsza myszka do gier to taka, która jest funkcjonalna, szybka, wygodna i zapewnia precyzję ruchu podczas gry. Na rynku znajdziemy ogromny wybór mysz - na jakie parametry zwrócić uwagę przy zakupie?
Co sprawia, że lustrzanki analogowe nadal cieszą się zainteresowaniem miłośników fotografii? Jakie są największe wady i zalety lustrzanek analogowych?
Płyta główna, karta graficzna i procesor to najważniejsze komponenty każdego komputera PC, jednak od niedawna nie mniejszą uwagę zwracamy na obudowy gamingowe, których najlepsze modele gwarantują nie tylko futurystyczny wygląd, lecz także – co ważne – udogodnienia techniczne. Dzięki obudowie gamingowej zyskujemy lepsze możliwości chłodzenia komputera i bezpieczeństwo użytkowania. Dobra obudowa gamingowa to czasem niemały koszt – czy warto w nią inwestować?
Netbook, notebook, laptop, ultrabook – szeroki wachlarz nazw określających mobilne komputery jest w stanie wprowadzić spore zamieszanie. A w najbliższej przyszłości może być ich jeszcze więcej! Co dokładnie oznaczają? Czym się różnią notebook i laptop? W co warto zainwestować?
Wykonywanie zdjęć to dla nas rzecz zupełnie normalna – kiedy widzimy coś ciekawego, gdy przygotujemy popisowy posiłek lub spotkamy się z bliską osobą, od razu sięgamy po aparat – często ten w telefonie. Warto jednak zastanowić się, jakie były początki fotografii i kto sprawił, że dzisiaj możemy uwieczniać niemal każdy moment!
Wielkimi krokami zbliża się dzień Twojego ślubu – ostatnie przygotowania, stres wymieszany z radosnym oczekiwaniem, a w tym wszystkim mnóstwo wątpliwości.
Zazdrosnym okiem spoglądasz na profesjonalne zdjęcia profilowe swoich znajomych w mediach społecznościowych? Zastanawiasz się, jakie zdjęcie umieścić w CV, ale nie znajdujesz nic odpowiedniego? A może po prostu chciałbyś nieco poprawić swój wizerunek w sieci albo planujesz przeprowadzenie sesji zdjęciowej swojego dziecka? Sytuacji, w których potrzebujemy naprawdę niezłych zdjęć, jest wiele. Dowiedz się, jak przygotować profesjonalną sesję zdjęciową w domu – tak, bo jest to możliwe i wcale nie tak trudne, jak mogłoby się wydawać.
Stare aparaty fotograficzne wracają do łask. Coraz większe grono miłośników fotografii przesiada się z nowoczesnych aparatów cyfrowych na stare analogi. Dlaczego?
Technik fotograf to zawód, który łączy ze sobą umiejętności techniczne i zacięcie artystyczne. Do jego wykonywania niezbędna jest pasja oraz duża wyobraźnia. W jaki sposób można zostać fotografem i jakie są zalety płynące z pełnienia tej profesji?
Kiedy podczas fotografowania nie mamy możliwości zastosowania obiektywu długoogniskowego, można zastąpić go specjalną nasadką, czyli telekonwerterem mocowanym na podstawowym obiektywie. Dzięki temu kilkukrotnie zwiększymy długość ogniskowej aparatu fotograficznego czy kamery.
Sprzęt fotograficzny to wydatek rzędu kilku - kilkunastu tysięcy złotych. Dlatego powinien być bezpiecznie transportowany i chroniony przed uszkodzeniem. Aby zmieścić lustrzankę, dwa-trzy obiektywy, lampę błyskową i akcesoria musimy kupić właściwą torbę fotograficzną.
Sztuczne światło i ograniczona przestrzeń mogą stanowić problem nawet dla najbardziej doświadczonych fotografów. Z tego powodu fotografia studyjna to jedna z najtrudniejszych dziedzin fotografowania. Poznaj jej tajniki i dowiedz się, jak postawić pierwszy “studyjny” krok.
Zazwyczaj mówi się, że wybierając się na grzyby powinniśmy uważać przede wszystkim na okazy z blaszką, bo wiele z nich jest trujących. Tymczasem niektóre gatunki z gąbką mogą także nie nadawać się do spożycia.
Aparat fotograficzny hybrydowy ma swoje niepodważalne zalety, ale ma też pewne ograniczenia. Zawsze będzie bardziej uniwersalny niż duże profesjonalne lustrzanki. Jednak z powodu braku możliwości wymiany obiektywów, traci również wachlarz ciekawych efektów artystycznych.
Aparat do zdjęć podwodnych pozwala wkroczyć fotografowi na wyższy poziom. Na rynku są różnego rodzaju aparaty do tego typu fotografii. W zależności od planowanej aktywności optymalny sprzęt do wykonania sesji będzie się od siebie nieco różnił.
Aparat fotograficzny na klisze nie jest skomplikowanym urządzeniem. Trzeba jednak znać podstawowe zasady użytkowania, żeby korzystanie z niego było przyjemnością, a wykonane zdjęcia zachęcały swoją oryginalnością.
Jest wiele rodzajów aparatów tradycyjnych: dalmierze, lustrzanki, aparaty celnikowe i inne. Fotografowanie aparatami tego typu wymaga od nas niezbędnej wiedzy i cierpliwości. W efekcie można jednak uzyskać zdjęci, których nie wykonamy klasyczną cyfrówką, warto więc podjąć wysiłek.
Domowe studio fotograficzne można wyposażyć w najpotrzebniejsze akcesoria i jednocześnie nie zbankrutować. W studio DIY często da się wykorzystać przedmioty codziennego użytku, które z powodzeniem zastąpią profesjonalny drogi sprzęt.
Podobnie jak w przypadku fotografii wnętrz czy sesji high fashion, także w fotografii architektury obowiązują pewne zasady. Dowiedz się, jak odpowiednio wybrać kompozycję, by wykonać prawidłowe zdjęcie swojego domu, zabytkowego budynku czy nowoczesnej budowli.
Fotografia to piękna, kreatywna pasja. Jeśli marzysz, by w przyszłości stać się profesjonalnym fotografem, najpierw musisz dobrać odpowiedni sprzęt i poznać najważniejsze zasady robienia zdjęć. Dowiedz się, jak wybrać aparat dla początkującego fotografa i czym różni się fotografowanie lustrzanką od robienia zdjęć tzw. bezlusterkowcami.
Lampa do zdjęć studyjnych to jedno z podstawowych akcesoriów w studium fotograficznym. Dzięki lampom studyjnym mamy pewność, że prawidłowo oświetlimy fotografowany obiekt. Jak wybrać lampy do naszego studia?
Mini statywy fotograficzne są małe, poręczne i lekkie - można więc zabierać je ze sobą wszędzie. Na co zwrócić uwagę przy wyborze mini statywu fotograficznego?
Najlepsza lustrzanka dla początkujących – czyli jaka? Na rynku jest dostępnych wiele modeli aparatów fotograficznych typu lustrzanka. Jaki sprzęt będzie odpowiedni dla tych, którzy dopiero zaczynają robić zdjęcia?
Współczesnym ludziom trudno wyobrazić sobie świat bez zdjęć i komunikatów wizualnych. Czy zastanawiałeś się kiedykolwiek, jak wyglądała pierwsza fotografia albo kto i kiedy zrobił pierwsze zdjęcie? Dowiedz się, jak powstała kolorowa fotografia, jakich czasów sięgają jej początki i kto był jej twórcą.
Rysowanie człowieka nie jest trudne, o ile ma się podstawową wiedzę choćby na temat zachowania perspektywy i proporcji. W naszym artykule pokażemy Wam, jak narysować człowieka – jakie triki i sposoby zastosować, by nasz rysunek prezentował się profesjonalnie. Zapraszamy!
Dinozaury to jedne z ulubionych motywów najmłodszych. W dzisiejszym artykule pokażemy Wam, że odtworzenie pradawnego zwierzęcia wcale nie jest takie trudne. Zobacz, jak narysować dinozaura ze swoim maluchem!