Każdy z nas chce czuć się bezpiecznie we własnym domu. Mieszkańcy Osiedla Las postanowili wciąć sprawy we własne ręce i założyli straż sąsiedzką. Dlaczego się na to zdecydowali? Czy ich działania przynoszą efekty?
"Te rzeczy będą rozwijać pasje dzieci"
8 kwietnia wypada Międzynarodowy Dzień Romów. Święto to obchodzone jest na całym świecie, a wydarzenia z nim związane organizowane są zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym. Czy to prawda, że "dziś prawdziwych Cyganów już nie ma"? Co wiemy o tej mniejszości, która zamieszkuje również terytorium Polski? Sprawdź na stronie Dzień Dobry TVN.
Prace Igora Polasiaka w cyklu "Młoda Polska" przybliżył widzom reporter Dzień Dobry TVN Piotr Wojtasik.
Wystawa w warszawskim PROM Kultury Saska Kępa przybliży Polakom tę wyjątkową personę.
Porady najpopularniejszej gospodyni z czasów PRL.
Artur Szpilka to utalentowany pięściarz oraz zawodnik MMA, który stracił kilka lat swojego życia przez hazard i narkotyki. Na szczęście trudny czas ma już za sobą, a od kilku lat tworzy szczęśliwy związek z Kamilą Wybrańczyk.
W Katedrze Chemii Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu własnie rozpoczyna się ostatni etap badań nad zapachami regulującymi apetyt.
Sprawdź, w naszej pigułce wiedzy.
Jak nie paść jego ofiarą?
Na czym polega praca w tym niezwykłym zoo?
Prawniczka rozwiewa wątpliwości.
Jak Azjaci reagują na cudzoziemców z Europy?
Sprawdź, które polskie instytucje zostały docenione.
Mijają lata, a "bareizmy" wciąż są niezwykle popularne, nawet wśród bardzo młodych ludzi. Świadczą o tym choćby zasięgi grup na Facebooku, które przypominają kultowe sceny z filmów i seriali Stanisława Barei.
Teraz rodzina kobiety ostrzega innych przed niebezpieczeństwem związanych z wykonywaniem operacji plastycznych poza granicami kraju.
Jak powinniśmy się zachowywać za kierownicą? To sprawdził Bartek Jędrzejak w towarzystwie Adama Romańskiego, instruktora techniki jazdy.
Dzień Leśnika i Drzewiarza obchodzony jest 5 kwietnia. Jest to jedno z kilku świąt poświęconych pracownikom związanym z naturą i lasami. Co to za święto? Kim są leśnicy i co muszą wiedzieć, aby wykonywać swoją pracę?
Taka osoba pomoże nam m.in. dobrać roślin do warunków panujących w naszym wnętrzu.
Słoneczna pogoda zachęca nas do piknikowania. Warto więc zaopatrzyć się w gadżety, które ułatwią nam przechowywanie żywności w wysokich temperaturach.
Jak i kiedy wziąć urlop, aby mieć jak najdłuższą majówkę?
Gdzie się teraz znajduje i jaki jest dalszy plan jego wyprawy?
Choć mogłoby się wydawać, że to jeszcze nie czas na grzybobranie, właśnie teraz w zaciszu drzew rosną jedne z najpopularniejszych niegdyś składników kuchni polskiej - smardze.
Czy będą korzystne dla pracowników?
Smak kiszonych ogórków jest niepowtarzalny. Dodane do jakiejkolwiek potrawy mogą zmienić jej charakter. Świetnie się odnajdują w wielu zupach, sałatkach czy na kanapkach. Wspaniałe właściwości i walory smakowe posiada również woda po kiszonych ogórkach, która często jest marnowana i wylewana. Sprawdź, jak można ją wykorzystać.
Co trzeba wiedzieć o minach?
Święto Wojskowej Służby zdrowia obchodzone jest 4 kwietnia. W tym dniu warto złożyć życzenia i pamiętać o tych, którzy nie tylko ratują ludzkie życie, ale gotowi są stanąć w obronie ojczyzny. Co to za święto? Jakie są obowiązki Wojskowej Służby Zdrowia?
Magda Gessler odwiedzi bistro "Pomylone Gary", które zamiast spełnieniem marzeniem, stało się lawiną problemów finansowych.
Kwiecień to czas, kiedy jeszcze można zakupić bilety lotnicze w atrakcyjnych cenach. Pomimo chłodu panującego w Polsce, w wielu krajach to okres rozpoczynającego się lata. Temperatura jest wysoka, ale niemęcząca. Warto więc obrać egzotyczne kierunki na wczasy. Sprawdź, gdzie jest ciepło w kwietniu.
O czas, w którym trudno o komunikację w ulicznej sondzie zapytaliśmy przechodniów, a w studiu dziennikarkę Annę Dec, kucharza Patryka Galewskiego i psycholog Zuzannę Butrym.