Dziecko

Blog Ojciec napisał książkę o rodzicielstwie

Dziecko

Aktualizacja:

Kamil Nowak, autor Bloga Ojciec wydał książę. Do kogo jest skierowana w szczególności? Jakie rady dotyczące rodzicielstwa można w niej przeczytać? Kamila gościliśmy w Dzień Dobry TVN.

Kamil Nowak - mąż, ojciec trójki dzieci, z wykształcenia pedagog, a od 6 lat najpopularniejszy tata polskiego internetu. Każdego miesiąca jego blog, na którym można znaleźć porady, pomysły i inspiracje dotyczące wychowywania dzieci, czytają setki tysiące osób. Bardzo popularny jest również jego profil na Facebooku.

Fani Kamila cenią w nim znajomość zagadnień, które porusza, zaangażowanie, dystans, z jakim podchodzi do tak zwanego parentingu i poczucie humoru. W wywiadach podkreśla, że dzieci go inspirują, a bycie tatą jest sexy.

Niedawno na rynku ukazała się pierwsza książka Kamila, którą zatytułował "Idealny rodzic nie istnieje". Opisał w niej swoje doświadczenia rodzicielskie, w tym błędy i porażki oraz wyciągnięte z nich wnioski, oparte o praktykę tysięcy rodziców. W książce zawarł też historie - często napisane z humorem, które mają prowokować czytelnika do innego spojrzenia na to co się dzieje między rodzicami i dziećmi.

W książce nie ma jednak gotowych instrukcji obsługi, które można zastosować do każdego dziecka, bo - jak mówi autor -

każde dziecko jest unikalne, wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju.

Ojcostwo pokazane jest w książce jako piękna przygoda, z którą wiążą się jednak pewne pułapki. Pierwszą jest odpowiedzialność, jaka spada na tatę, kiedy pojawia się dziecko, a co za tym idzie świadomość, że nic już nie będzie wyglądało tak samo. A to potrafi przerazić niedoświadczonego ojca. Jest jednak sposób na tego typu lęk - wsparcie partnerki, dzięki któremu mężczyzna zaczyna czuć, że da radę.

Po książkę Kamila powinni sięgnąć:

  • młodzi rodzice,
  • rodzice szukający wsparcia,
  • rodzice zestresowani,
  • rodzice z poczuciem humoru i
  • rodzice nielubiący poradników.

Autor: Redakcja Dzień Dobry TVN

Pozostałe wiadomości