Dziecko

Jak stworzyć zwierzątka z odrysowanej dłoni? Zobacz, jakie to łatwe

Dziecko

Czas spędzany z dziećmi z domu nie musi oznaczać nudy. To doskonały moment na uczenie ich nowych rzeczy, ale też wyzwalanie kreatywności. W studiu Dzień Dobry TVN Monika Przegalińska pokazywała, jak za pomocą odrysowanej dłoni stworzyć postaci zwierząt. Czy udało się to naszym prowadzącym?

Rysowanie zwierzątek z dłoni

Rysowanie wcale nie musi trudne i wymagać niezwykłych zdolności artystycznych. Animatorka Monika Przegalińska z Centrum Dziecięcej Aktywności Skakanka udowodniła w Dzień Dobry TVN, że nawet z obrysu dłoni można zrobić prawdziwe zwierzątka. Taka zabawa idealnie sprawdzi się podczas domowej kwarantanny z dziećmi i nauczy je kreatywności. Z rysunkowym zadaniem zmierzyli się w studiu prowadzący program Marcin Prokop i Dorota Wellman.

Gdzie szukać inspiracji?

Rysunkowych zwierzątek można zrobić naprawdę wiele. Inspiracją mogą być obrazki stworzone w naszym studiu oraz szablony, które bez problemy da się znaleźć w internecie. Każdy rodzic może też zrobić własne obrysy i zachęcić dziecko do uzupełniania. Możliwości jest sporo. Swój własny pomysł na zabawę z rysowaniem podał nawet Marcin Prokop. Zobacz w materiale, czym nasz prowadzący zaskoczył gościa Dzień Dobry TVN.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości