Dziecko

Zbuduj z dziećmi bazę w domu, zabawa będzie przednia. "Tylko wyobraźnia nas hamuje”

Dziecko

Aktualizacja:

Kończą ci się pomysły na spędzanie czasu z dziećmi? Warto zbudować z nimi bazę. Ta ponadczasowa zabawa sprawdza się od kilku pokoleń i z pewnością spodoba się również twoim maluchom. A i rodzice będą mieć przy tym sporo frajdy.

Baza - ponadczasowa zabawa

Zabawa w budowanie bazy znana sprawdza się od wielu pokoleń. Podobała się naszym dziadkom, rodzicom i nam. Może więc warto zainteresować nią najmłodszych.

Na wspomnienia zebrało się naszym prowadzącym Dorocie Wellman i Marcinowi Prokopowi. Oboje spędzili trochę czasu w bazie zbudowanej w studiu Dzień Dobry TVN i to z niej rozmawiali z rodziną Natalii Wodyńskiej-Stosik. Blogerka, jej mąż oraz pociechy u siebie zbudowali własne. Dzięki temu dzieci zyskały kolejną przestrzeń do bawienia się.

Ostatnio teściowa zdradziła mi, że mały Paweł był mistrzem robienia baz

- opowiadała Natalia Wodyńska-Stosik.

Jak zbudować bazę?

Do zbudowania bazy wystarczą rzeczy, które bez problemu znajdziemy w domu. Może to być np. stół, koc, krzesła lub zasłony. Te ostatnie przydały się rodzinie blogerki. Córeczki Natalii Wodyńskiej-Stosik zaadaptowały dodatkową przestrzeń do zabawy lalkami. Dla synka powstała baza z dużego kartonu.

Każdy tutaj ma swoje miejsce. (…) Nawet samochody mają tutaj też swoją bazę. To jest niesamowite, że po prostu tylko nasza wyobraźnia nas hamuje

- podkreśliła blogerka w rozmowie z Dzień Dobry TVN.

Baza, która długo przetrwa

Wielu rodziców obawia się zbudowania w domu bazy ze względu na bałagan, który można przy tym zrobić. Paweł Stosik nie uważa tego za problem.

Właściwie każda dobra zabawa chyba kończy się sprzątaniem. Ważne jest to, żeby zrobić z tego sprzątania też zabawę, co nie jest zawsze proste

- tłumaczył mąż blogerki.

Jak dodał, bazy, którą zbudujemy z dziećmi, nie musimy pod koniec dnia zwijać. Przecież może ona posłużyć maluchom przez długi czas. Pociechy mogą się tam bawić się lalkami, klockami, maskotkami lub wymyślać swoje własne gry. Wszystko zależy od ich kreatywności. Natalia Wodzyńska-Stosika wpadła na pomysł, by baza posłużyła do zrobienia np. domowego teatru. Specjalnie dla widzów Dzień Dobry TVN cała rodzina zbudowała mały wigwam.

Zobacz także:

Nie oglądałeś Dzień Dobry TVN na antenie? Pełne odcinki znajdziesz w serwisie Player.

Autor: Wioleta Pyśkiewicz

Pozostałe wiadomości