Newsy

Pogoda na wtorek: pogodnie i słonecznie tylko na zachodzie kraju

Newsy


We wtorek najlepsza pogoda będzie na zachodzie kraju, w pozostałych regionach przelotne opady deszczu. Na wschodzie, w centrum i na południu lokalne burze. Temperatura od 19 stopni w Trójmieście do 23 stopni Celsjusza we Wrocławiu.

Jak informuje IMGW południowa Skandynawia, Europa centralna i południowa będą w zasięgu wyżu z centrum nad północnymi Niemcami. Nad wschodnią Europą, w tym nad Polską pogodę będzie kształtował niż znad Ukrainy z ciepłym i wilgotnym powietrzem. Północno-zachodnie i północne krańce kontynentu będą w zasięgu niżów znad Atlantyku w strefie frontów atmosferycznych.

Prognoza pogody na wtorek, 23 czerwca 2020 r.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1006 hPa i powoli będzie rosło.

W dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami duże. Przelotne opady deszczu, miejscami wystąpią burze. W czasie burz lub silniejszych opadów przelotnych prognozowana suma opadów do 15 mm, na Podkarpaciu do 20 mm, a północnym wschodzie kraju do 25 mm. Temperatura maksymalna od 19 st.C do 22 st.C, chłodniej nad morzem i w kotlinach górskich do 17 st.C. Wiatr umiarkowany, nad morzem okresami dość silny, porywisty, północno-zachodni. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h. Wysoko w górach porywy wiatru do 70 km/h.

W nocy na północnym zachodzie kraju zachmurzenie małe i umiarkowane. Na pozostałym obszarze zachmurzenie umiarkowane i duże. Przelotne opady deszczu, miejscami w centrum oraz na południowym wschodzie również burze. W czasie burz prognozowana suma opadów do 15 mm, a na Podkarpaciu do 20 mm. Temperatura minimalna od 12 st.C do 16 st.C, chłodniej w kotlinach górskich od 7 st.C do 10 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, z kierunków północnych. W czasie burz porywy wiatru do 65 km/h.

Pogoda w Warszawie we wtorek, 23 czerwca 2020 r.

W Warszawie w dzień zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego aż do wystąpienia przelotnych opadów deszczu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna około 22 st.C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, pod wieczór słabnący, północno-zachodni.

W nocy w stolicy zachmurzenie umiarkowane, okresami wzrastające do dużego, przelotne opady deszczu. Możliwa burza. Temperatura minimalna około 13 st.C. Wiatr słaby i umiarkowany, północny. W czasie burzy wiatr porywisty.

Zobacz też:

Milion zakażeń w osiem dni. Szef WHO: "Pandemia koronawirusa wciąż przyspiesza"

Gdańsk. Dwie pijane kobiety zajmowały się czwórką dzieci. "Najmłodsze dwukrotnie wypadło z wózka"

Luksusowa dieta psów królowej Elżbiety II. Jak wyglądało menu pupili monarchini?

Autor: Jola Marat

Źródło: PAP| x-news

Pozostałe wiadomości