Newsy

Pogoda w niedzielę: miejscami duże mgły

Newsy

Aktualizacja:

W niedzielę na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w drugiej części dnia miejscami również rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane. Temperatura maksymalna od 9 do 12 st. C. Wiatr słaby.

Pogoda w nocy, z sobotę na niedzielę

W nocy na północnym wschodzie i miejscami w centrum zachmurzenie całkowite lub duże, słabe opady mżawki lub deszczu. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko w obszarach występowania mgieł duże. W całym kraju, za wyjątkiem obszarów podgórskich, miejscami gęste mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura minimalna od 2, 3 st. C na zachodzie i południu, około 5 st. C w centrum do 7 st. C na północnym wschodzie oraz 8 st. C w rejonie Zatoki Gdańskiej. W kotlinach górskich chłodniej: od -2 do 1 st. C; na północnym zachodzie przygruntowe przymrozki do -2 st. C.

Wiatr będzie słaby, na ogół południowo-zachodni. W Beskidach porywy wiatru do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h.

Pogoda w niedzielę 8 listopada

W niedzielę na północy i wschodzie zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami, a w drugiej części dnia miejscami również rozpogodzenia. Na pozostałym obszarze zachmurzenie małe i umiarkowane, tylko początkowo w obszarach występowania mgieł duże. W pierwszej połowie dnia liczne mgły ograniczające widzialność do 100 metrów.

Temperatura maksymalna od 9 do 12 st. C.

Wiatr słaby, zmienny, z przewagą kierunków zachodnich. Początkowo w Beskidach porywy wiatru do 60 km/h, w Bieszczadach do 70 km/h.

Pogoda w Warszawie 8 listopada

W nocy zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Możliwe słabe opady deszczu lub mżawki. Lokalnie mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura minimalna około 5 st. C. Wiatr słaby, południowo-zachodni i zachodni.

W niedzielę w stolicy zachmurzenie przeważnie umiarkowane. Niewielka możliwość opadu słabej mżawki. Początkowo lokalnie silne zamglenia i mgła ograniczająca widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna około 10 st. C. Wiatr słaby, z kierunków zmieniających się, z przewagą północnego.

Autor: Iza Dorf

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości