Newsy

Pogoda we wtorek - miejscami słonecznie

Newsy

x-news

We wtorek w Polsce zachmurzenie umiarkowanie. Temperatura na południu kraju sięgnie nawet 14 st. C.

Pogoda we wtorek, 20 października 2020

Jak informuje IMGW, Europa Centralna jest w zasięgu wyżu z centrum nad Węgrami, zachodnia część kontynentu jest pod wpływem rozległego niżu znad Atlantyku, a północna i wschodnia część pod wpływem niżu z rejonu Morza Białego. Polska jest na skraju wspomnianego wyżu, w chłodnej masie powietrza pochodzenia arktycznego.

We wtorek zachmurzenie przeważnie umiarkowane, początkowo w rejonie zalegania mgieł duże. Przed południem miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m. Temperatura maksymalna od 7 st. na północnym wschodzie, około 11 st. w centrum, do 14 st. na południowym zachodzie i południu. Wiatr słaby i umiarkowany, na wybrzeżu oraz Przedgórzu Sudeckim okresami dość silny, porywisty, południowy i południowo-zachodni. Na Przedgórzu Sudeckim wiatr w porywach do 65 km/h, w Tatrach do 75 km/h, a w Sudetach do 80 km/h.

Pogoda w Warszawie, 20 października 2020

We wtorek w stolicy zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu wzrastające do dużego. Początkowo miejscami mgły ograniczające widzialność do 100 m i w ich rejonie zachmurzenie duże lub całkowite. Temperatura maksymalna 11 st. Wiatr słaby, wieczorem umiarkowany, z kierunków południowych.

Ciśnienie w południe w Warszawie wyniesie 1008 hPa i będzie rosnąć.

Zobacz także:

Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Jak czuje się wicepremier?

Nie żyje Wojciech Pszoniak. Wybitny aktor miał 78 lat

Ewa Chodakowska zachęca do profilaktyki raka piersi. "Wczesne wykrycie ratuje życie"

Autor: Anna Mierzejewska

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości