Newsy

Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Jak czuje się wicepremier?

Jarosław Kaczyński

x-news

Newsy

Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Jak czuje się wicepremier?

Jarosław Kaczyński

x-news

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę. Wicepremier miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem.  Na kwarantannie jest również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Jarosław Kaczyński na kwarantannie

Prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński trafił na kwarantannę, miał kontakt z osobą zakażoną koronawirusem – ustalił nieoficjalnie portal tvp.info. Wicepremier miał udać się dziś do Łodzi na uroczystość odsłonięcia tablicy poświęconej Markowi Rosiakowi, zabitemu 10 lat temu działaczowi PiS. Prezes pozostanie jednak w Warszawie.

Informację tę TVP Info potwierdziło w dwóch niezależnych źródłach. W siedzibie Prawa i Sprawiedliwości przygotowywany jest komunikat w tej sprawie, który ma zostać wydany ok. godziny 15.

Wicepremier, szef PiS Jarosław Kaczyński po kontakcie z osobą zakażoną koronawirusem udaje się na autokwarantannę. Prezes czuje się dobrze, będzie wykonywał swoje obowiązki zdalnie

- przekazał Radosław Fogiel, zastępca rzecznika prasowego PiS. 

Mariusz Błaszczak na kwarantannie

W poniedziałek na kwarantannę trafił również minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak. W niedzielę obowiązkową kwarantannę zakończył natomiast premier Mateusz Morawiecki.

Ministerstwo Zdrowia podało w poniedziałek, że w ciągu ostatniej doby badania laboratoryjne potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 7482 osób; zmarło 41 chorych. Najwięcej zakażeń zanotowano w województwach małopolskim i mazowieckim. 

Łącznie od początku epidemii potwierdzono obecność koronawirusa u 183 248 osób.

Czy grozi nam paraliż służby zdrowia? Zobacz wideo:

x-news 

Zobacz też:

Służba zdrowia na granicy wydolności. "Ostatnie dni to nadludzki wysiłek"

Premier ogłasza kolejne obostrzenia: "Nasze strategiczne cele to chronić życie i zdrowie Polaków"

Jak rozmawiać z dziećmi o koronawirusie? "Musimy bardzo spokojnie podejść do tematu"

Źródło: PAP, TVP Info |
Co sądzisz o tym artykule?
78
9
Wybrane dla Ciebie
Komentarze
0