Jarosław Kaczyński

  Jarosław Kaczyński

  Tomasz Stawiszyński: "Politycy maja taką wizję historii, że to jest rodzaj opowieści o naszej przeszłości, (...) rodzaj tożsamościowej walki o to kim my tak naprawdę jesteśmy, fakty są drugorzędne. (...) Chodzi o to, żeby napisać to w taki sposób, żeby maksymalnie zyskać na tym". W studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o łatwości w przypisywaniu sobie rozmaitych zasług przez polityków i naginaniu rzeczywistości tak, by zgadzała się z ich wyobrażeniem.

  Przykład poszedł z góry... czyli z Sejmu. Który kot zachwycił Kingę Rusin? A co zdaniem Piotra Kraśki Atlas Kotów, przeglądany w ławie sejmowej w czasie obrad przez prezesa Prawa i Sprawiedliwości Jarosława Kaczyńskiego, ma wspólnego z rekonstrukcją Rządu?

  Ostatnio, podczas uchwalania nowych przepisów o Sądzie Najwyższym, doszło do awantury. Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy dziennikarza Bartosz Węglarczyka, aby porozmawiać o poziomie i granicach debaty publicznej w Polsce. Czy to co się działo ostatnio w parlamencie zszokowało naszego gościa? Jak to wygląda w innych krajach? Jak Bartek definiuje "demokrację azjatycką"?

  Andrzej Stankiewicz, przeglądając prasę, zwrócił uwagę na artykuły, z których wynika, że istnieją różnice między Prezydentem RP Andrzejem Dudą a prezesem PIS Jarosławem Kaczyńskim, dotyczące emocji i tez związanych z katastrofą w Smoleńsku.

  Niedawno, w jednym z wywiadów, Jarosław Kaczyński przyznał, że lubi oglądać ujeżdżanie... byków. I właśnie specjalnie dla prezesa PiS Filip Chajzer, jako "prawilny kowboj bez udziwnień", postanowił dosiąść byka. Najpierw swój pociąg do bydła sprawdził na sucho, a potem "na żywo". Zobaczcie, jak mu poszło. On pokonał byka, czy byk jego? I jak się czują jego "cztery litery"? :)

  Polityka w Polsce potrafi podzielić nawet rodziny. Filip Chajzer postanowił sprawdzić jak bardzo! Czy posłanka Krystyna Pawłowicz ma siostrę, która popiera KOD, jak z bratem dogaduje się Stefan Niesiołowski i, czy wiceminister spraw wewnętrznych, Jarosław Zieliński, ma opozycję w rodzinie? Przy okazji dowiedział się, którego polityka nie chcieli by mieć w rodzinie Polacy? O tym czy z rodziną rzeczywiście najlepiej wychodzi się na zdjęciach powiedzieli nam, w studiu Dzień Dobry TVN, Anna, Tomasz i Krzysztof Skórzyńscy oraz Julia i Natalia Pietrucha.

  W przeglądzie prasy Andrzej Stankiewicz skomentował obniżenie przez agencję Standard & Poor's ratingu Polski, wywiad z Prezesem PiS Jarosławem Kaczyńskim oraz "powrót do gry przewodnika po nowej rzeczywistości" Adama Hofmana.

  Był bliskim współpracownikiem Jarosława Kaczyńskiego i rzecznikiem Prawa i Sprawiedliwości. Kariera polityczna stała przed nim otworem. Jednak drzwi do niej zamknęły się z wielkim hukiem, kiedy na jaw wyszły okoliczności jego podróży do Madrytu. Odszedł z polityki w atmosferze skandalu. Zobaczcie, czym dzisiaj zajmuje się Adam Hofman. Gość Dzień Dobry TVN skomentował również obecną politykę PiS-u.

  Marta Kaczyńska unika mediów. Nam udało się z nią porozmawiać. Czy pisanie książki "Moi rodzice" było dla niej swoistą terapią po ich śmierci? Jak reaguje na wszędobylskie plotki na jej temat? Czy nie obawia się nagłego wzrostu zainteresowania jej osobą? Jak chroni swoje dzieci przed paparazzi? Czy rozważa wejście do polityki? Czy stryj czytał już jej książkę? W sobotę zapraszamy na ekskluzywny wywiad Kingi Rusin z Martą Kaczyńską.

  Nikodem Czmut ma 5 lat i spore sukcesy w sporcie. Czy rośnie nam nowy Tomasz Gollob? W studiu Dzień Dobry TVN był naszym gościem razem ze swoimi rodzicami i siostrą. Czy pasję do żużla przyjął w genach?

  Tak przynajmniej twierdzi Lew Gerszman, z którym spotkał się Przemysław Kossakowski. Według tego znachora cały świat jest w kruchej równowadze pomiędzy białą i czarną magią. Strażnikiem tej równowagi jest pewna organizacja, z której porad korzystają politycy. Jaka to organizacja? Który z rządów korzysta z jej rad? I co Lew Gerszman powiedział, widząc zdjęcie Donalda Tuska i Jarosława Kaczyńskiego?